Άρης-Λαμία

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άρης-Λαμία για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
Ο Άρης έρχεται από 1-1 που απέσπασε στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ. Έτσι, διεύρυνε το αήττητο σερί του στα 5 ματς (3-2-0). by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Άρη: Τσιλιγγίρης – Σάσα, Βέλεθ, Ρόουζ, Κόρχουτ – Μπα, Ματίγια – Φετφατζίδης, Ντιγκινί, Γκάμα - Λάρσον by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Θεοδωρόπουλος – Σκόνδρας, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Βάντερσον – Δημούτσος, Μπεχαράνο – Ρόμανιτς, Τιρόνε, Καραμάνος – Τουράμ by www.sport-fm.gr
Θυμίζουμε ότι για τον Άρη δεν υπολογίζεται ο φορ Ιντέγε, ο οποίος είναι τιμωρημένος. by www.sport-fm.gr
Στην πρώτη επιθετική ενέργεια των φιλοξενούμενων, ο Τουράμ εκτέλεσε μέσα από την περιοχή, με τους αμυντικούς του Άρη να αδρανούν. Βέβαια, η φάση θα εξεταστεί στο VAR για οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
5' Καλή στιγμή για τον Άρη. Σουτ του Λάρσον από πλάγια θέση, η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία του Θεοδωρόπουλου. by www.sport-fm.gr
Τρομερή ατομική ενέργεια από τον Τουράμ, που "χόρεψε" τον Βέλεθ και εκτέλεσε τον Τσιλιγγίρη μέσα από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
19' Άριστα στημένη η Λαμία, δεν έχει επιτρέψει στον Άρη να δημιουργήσει ευκαιρίες. by www.sport-fm.gr
27' Ο Άρης έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων (61%-39% κατοχή μπάλας), ωστόσο δεν μπορεί να βρει μεγάλες ευκαιρίες. by www.sport-fm.gr
Πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια των γηπεδούχων, με τον Γκάμα να γυρίζει στην περιοχή και τον Λάρσον να πλασάρει σωστά από το ύψος του πέναλτι. by www.sport-fm.gr
36' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ματίγια, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Βέβαια, πρώτα κόντραρε στο τείχος των παικτών της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
42' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σάσα σούταρε μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Θεοδωρόπουλος. by www.sport-fm.gr
Η Λαμία ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε στο 16' με τον Τουράμ, ενώ ο Άρης ανέβασε στροφές μετά το 25' και ισοφάρισε στο 31' με τον Λάρσον. by www.sport-fm.gr
48' Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Θεοδωρόπουλου. by www.sport-fm.gr
61' Κεφαλιά του Ρόουζ από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Θεοδωρόπουλου. by www.sport-fm.gr
65' Δύο αλλαγές για τον Άρη. Μαρτίνες και Μαντσίνι αντικαθιστούν Ντιγκινί και Φετφατζίδη. by www.sport-fm.gr
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, ο Θεοδωρόπουλος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, με τον Μπα να σουτάρει μέσα από την περιοχή, ωστόσο να στέκεται άτυχος. by www.sport-fm.gr
69' Σουτ του Γκάμα έξω από την περιοχή, έδιωξε με γροθιές ο Θεοδωρόπουλος. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
71' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλόγιαννης πήρε τη θέση του Μπεραχάνο. by www.sport-fm.gr
76' Κόρνερ για τον Άρη, που έχει κατασκηνώσει έξω από την περιοχή της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
82' Σουτ του Ματίγια στην κίνηση, έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
83' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκάμα μπήκε στην περιοχή, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
Στο 86', η Λαμία έκανε την τρίτη αλλαγή της, με τον Σάλιακα να αντικαθιστά τον Καραμάνο. by www.sport-fm.gr
Η Λαμία προηγήθηκε στο 16' με τον Τουράμ, ο Άρης ισοφάρισε στο 31' με τον Λάρσον. by www.sport-fm.gr