Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
Μόλις πριν από λίγο η ομάδα του ΠΑΟΚ βγήκε για την αναγνωριστική βόλτα, μετά την άφιξη της αποστολής, κάτω από έντονες αποδοκιμασίες. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με 15' καθυστέρηση. Παράπονα από τους φιλοξενούμενους για την κάλυψη της NOVA στις αφίξεις των αποστολών. by Κώστας Μιαούλης
ΠΑΟΚ (4-4-1-1): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Μίσιτς, Λημνιός, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
Νεότερη ενημέρωση: Ο ΠΑΟΚ παραπονιέται για το γεγονός πως η αποστολή της ομάδας κατέβηκε μακριά από τα αποδυτήρια. by Κώστας Μιαούλης
Ολυμπιακός (4-2-3-1): Σα, Ομάρ, Σεμέδο, Αβραάμ, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Ποντένσε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
Κατά την άφιξη της αποστολής του ΠΑΟΚ, υπήρξε ένταση με οπαδούς που την περίμεναν, με αποτέλεσμα, σύμφωνα με πληροφορίες, να έρθουν στα χέρια παίκτες του Δικεφάλου του Βορρά, με οπαδούς των "ερυθρολεύκων", αλλά και την Αστυνομία κάπου στην μέση!!! by Κώστας Μιαούλης
Ενημέρωση από ΠΑΟΚ: Οι ποδοσφαιριστές είναι καλά. Παρότι στο πρωινό μίτινγκ είχε συμφωνηθεί να περάσει το πούλμαν από την πόρτα μέχρι τα αποδυτήρια, κάτι τέτοιο δεν έγινε. Υπήρχαν οπαδοί του Ολυμπιακού έξω από τα αποδυτήρια, με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση. Άλλα συμφωνήθηκαν, άλλα έγιναν, υπήρξε προπηλακισμός παικτών και του αντιπροέδρου Μάκη Γκαγκάτση, δεν υπήρξε χτύπημα εναντίον παίκτη του Δικεφάλου του Βορρά. by Κώστας Μιαούλης
Πάγκος Ολυμπιακού: Αλέν, Σουντανί, Καμαρά, Γκερέρο, Μπρούνο, Μπα, Τοροσίδης by Κώστας Μιαούλης
Πάγκος ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Εσίτι, Μαουρίσιο, Βιεϊρίνια, Πέλκας, Άκπομ by Κώστας Μιαούλης
Για πρώτη φορά στην ενδεκάδα μετά τις 6/10 ο Ματιέ Βαλμπουενά. by Κώστας Μιαούλης
Θυμίζουμε πως την συνάντηση διευθύνει ο Σάντσεθ Μαρτίνεθ. by Κώστας Μιαούλης
Ένα βίντεο που έχει φτιαχτεί από κοινού από τις δύο ομάδες για τους αδικοχαμένους οπαδούς, παίζει αυτή την ώρα. by Κώστας Μιαούλης
Τώρα η είσοδος των δύο ομάδων στο "Γ. Καραϊσκάκης". by Κώστας Μιαούλης
Αβραάμ και Κρέσπο μαζί με διαιτητικό τρίο. by Κώστας Μιαούλης
Θα χρειαστούν κάποια λεπτά για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα. by Κώστας Μιαούλης
Οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν πασούλες για να παραμείνουν ζεστοί μέχρι να καθαρίσει το τοπίο. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
1' Μετά τη λάθος απομάκρυνση του Ζίβκοβιτς, η μπάλα στον Βαλμπουενά, μακρινό σουτ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
3' Σέντρα του Τσιμίκα, κακή απόκρουση κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
4' Ο Βαλμπουενά κοντρόλ, ο Γιαννούλης τον εμποδίζει, τίποτα λέει ο βοηθός. by Κώστας Μιαούλης
5' Σέντρα του Ομάρ, διώξιμο με κεφαλιά του Μάτος, το γυριστό του Βαλμπουενά από το ύψος της περιοχής άουτ. by Κώστας Μιαούλης
8' Φάουλ από δεξιά κερδίζει ο Ποντένσε από τον Αουγκούστο. by Κώστας Μιαούλης
9' Ο Ομάρ γυρίζει δυνατά στον Σα, λίγο έλειψε το λάθος αλλά πρόλαβε ο πορτιέρε των ερυθρολεύκων. by Κώστας Μιαούλης
10' Σουτ του Μπίσεσβαρ από πλάγια δεξιά, πολύ πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
12' Ο Ελ Αραμπί είναι εκτεθειμένος στην σέντρα του Τσιμίκα. by Κώστας Μιαούλης
13' Φάουλ του Σεμέδο στον Μπίσεσβαρ στην μεσαία γραμμή. by Κώστας Μιαούλης
16' Ο Ποντένσε κάθετα για τον Ελ Αραμπί που είναι οφσάιντ. by Κώστας Μιαούλης
17' Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
18' Φάουλ ο Αουγκούστο στον Μπουχαλάκη. by Κώστας Μιαούλης
20' Πάσα του Τσιμίκα, ο Γκιγιέρμε σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, αλλά ο Μπίσεσβαρ βλέπει την κίτρινη για διαμαρτυρία. by Κώστας Μιαούλης
23' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από την σέντρα του Τσιμίκα. by Κώστας Μιαούλης
26' Ελ Καντουρί σέντρα, ο Μασούρας παραχωρεί κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
27' Ο Ντόουγκλας μακρινό σουτ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
28' Φάουλ στο μισό του Ολυμπιακού, κερδίζει ο Μπίσεσβαρ από τον Μασούρα. by Κώστας Μιαούλης
29' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ίνγκασον. by Κώστας Μιαούλης
Η εκτέλεση του Μίσιτς, ο Ισλανδός πιάνει την κεφαλιά, ασθενής επέμβαση του Σα, ο Ίνγκασον στην επαναφορά από κοντά ανοίγει το σκορ. by Κώστας Μιαούλης
33' Στο πρώτο 15λεπτο η κατοχή ήταν 71-29%, ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε στο δεύτερο τέταρτο είχε 40-60% υπέρ του κατοχή και από στημένη μπάλα βρήκε το γκολ. by Κώστας Μιαούλης
35' Φάουλ του Μίσιτς στον Γκιγιέρμε. by Κώστας Μιαούλης
38' Σκληρό φάουλ του κίτρινη στον Ντόουγκλας για μαρκάρισμα στον Ποντένσε. by Κώστας Μιαούλης
40' Δεν μπορεί ν' αντιδράσει ο Ολυμπιακός, ετοιμάζει Σουντανί ο Μαρτίνς. by Κώστας Μιαούλης
41' Σουντανί αντί Μασούρα. by Κώστας Μιαούλης
42' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
42' Φάουλ χέρι ο Μπίσεσβαρ. by Κώστας Μιαούλης
45' Σέντρα Τσιμίκα, κεφαλιά ο Σουντανί άουτ. by Κώστας Μιαούλης
45+1' Λήξη πρώτου μέρους. Με το γκολ του Ίνγκασον ο ΠΑΟΚ, προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού. Μετά το πρώτο τέταρτο ο Δικέφαλος του Βορρά, διάβασε καλύτερα το ματς και δικαίως βρίσκεται μπροστά στο σκορ. by Κώστας Μιαούλης
Οι παίκτες του Ολυμπιακού έχουν επιστρέψει στο γήπεδο. Αναμένονται αυτοί του ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
Με την είσοδο του Σουντανί ο Ολυμπιακός γύρισε σε 4-4-2. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
47' Σέντρα του Καντουρί, κοντράρει στον Γιαννούλη άουτ. by Κώστας Μιαούλης
48' Ο Ελ Αραμπί "σπάει" την μπάλα στον Γκιγιέρμε που σουτάρει μέσα από την περιοχή άουτ. by Κώστας Μιαούλης
49' Ανατροπή του Ποντένσε εντός περιοχής. Ο Καντουρί μαρκάρει από πίσω τον Πορτογάλο. by Κώστας Μιαούλης
Πέναλτι είναι όπως φαίνεται από το ριπλέι, αλλά ο Ισπανός δεν δίνει κάτι. by Κώστας Μιαούλης
52' Κίτρινη στον Μίσιτς για μαρκάρισμα στον Τσιμίκα. by Κώστας Μιαούλης
55' Σέντρα του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί άουτ. by Κώστας Μιαούλης
57' Σουτ του Σουντανί που κέρδισε την κόντρα, στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
60' Σέντρα του Μπίσεσβαρ, ο Λημνιός σπάει με το κεφάλι στον Μίσιτς που σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
60' Καμαρά αντί Μπουχαλάκη. by Κώστας Μιαούλης
63' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Ο ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΤΟΝ ΠΟΝΤΕΝΣΕ. by Κώστας Μιαούλης
Ξεκάθαρη παράβαση χωρίς αμφιβολία. by Κώστας Μιαούλης
64' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Βαλμπουενά. by Κώστας Μιαούλης
Στο παραθυράκι χωρίς φόρα ο Γάλλος. by Κώστας Μιαούλης
Κίτρινη ο Γκιγιέρμε που πήγε να πάρει την μπάλα από την αγκαλιά του Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
Ο Γάλλος δεν μπορεί να συνεχίσει μπαίνει στο ματς ο Γκερέρο. by Κώστας Μιαούλης
66' Μαουρίσιο αντί Καντουρί και Άκπομ αντί Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
69' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Κεφαλιά πάσα του Ομάρ στον Σουντανί από το πέναλτι η κεφαλιά ελάχιστα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
73' Σέντρα του Ποντένσε, ο Κρέσπο σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Μαουρίσιο διώχνει πάνω στο κεφάλι του Γιαννούλη, από την καραμπόλα ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
73' Σουτ του Γκιγιέρμε, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
75' Σέντρα του Μίσιτς, ο Σα μαζεύει. by Κώστας Μιαούλης
Ο Βαλμπουενά τραυματίστηκε την ώρα της εκτέλεσης! by Κώστας Μιαούλης
78' Κόρνερ κερδίζει ο Ομάρ. by Κώστας Μιαούλης
79' ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ! Μετά το κόρνερ και την πρώτη κεφαλιά του Γκιγιέρμε, ο Ελ Αραμπί θα νικηθεί εξ' επαφής από τον Ζίβκοβιτς. Κίτρινη μετά στον Καμαρά. by Κώστας Μιαούλης
81' Πέλκας αντί Μπίσεσβαρ by Κώστας Μιαούλης
Πιέζει ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Απειλεί ο ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να εκτελεί από το ημικύκλιο σχεδόν και τον Σα να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
87' Σουτ του Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή και κόρνερ έπειτα από κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει οχυρωθεί πίσω ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί να πιέσει με αντεπιθέσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
87' Συρτό σουτ του Γκερέρο και η μπάλα έξω σε κόρνερ από τον Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Αραμπί αστοχεί με κεφαλιά, με την μπάλα να παίρνει ύψος. by Αποστόλης Λιβάνιος
89' Κίτρινη στον Πέλκα by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτέλεσε ο Ελ Αραμπί και αστόχησε, έδωσε επιθετικό ο Μαρτίνεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+4' Άστοχο συρτό σουτ του Καμαρά μετά από κομπίνα σε φάουλ, άουτ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-1 Ο Ίνγκασον άνοιξε το σκορ στο 29' από κοντά μετά από λάθος του Σα και ο Βαλμπουενά ισοφάρισε στο 64' με εκτέλεση πέναλτι. Αμφότεροι έχουν από 28 βαθμούς by Αποστόλης Λιβάνιος