Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο από τα δύο μεγάλα ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής στην Super League, ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ στο "Κλεάνθης Βικελίδης". by Κώστας Μιαούλης
Αρης: Κουέστα, Ρόουζ, Κόρχουτ, Βέλεθ, Δεληζήση, Σάσα, Ματίγια, Γκάμα, Φετφατζίδη, Λάρσον και Ιντέγε. by Κώστας Μιαούλης
ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Λημνιός, Μαουρίσιο, Μίσιτς, Βιεϊρίνια, Πέλκας, Σφιντέρσκι by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Άρη: Έμαν, Σόουζα, Ντιγκινί, Μαντσίνι, Μπα, Μαρτίνες, Ντουρμισάι by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Εσίτι, Αουγκούστο, Λάμπρου, Μπίσεσβαρ, Ακπόμ by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής ο Αναστάσιος Παπαπέτρου, με βοηθούς τους Πετρόπουλο και Απτσόγλου. by Κώστας Μιαούλης
Στο VAR o Mανούχος. by Κώστας Μιαούλης
Μια διαφορά 18 πόντων χωρίζει τις δύο ομάδες, αφού ο νταμπλούχος ΠΑΟΚ είναι πρωτοπόρος με 40 βαθμούς, ο Άρης ισοβαθμεί με ΑΕΛ και ΠΑΟ με 22. by Κώστας Μιαούλης
Στο γήπεδο ο Αντώνης Ρέμος, που θα παρακολουθήσει την αναμέτρηση στην σουίτα του Θόδωρου Καρυπίδη. by Κώστας Μιαούλης
Αν υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο στις ενδεκάδες των δύο ομάδων, αυτό είναι για τον Άρη η χρησιμοποίηση του Ροζ ως δεξιού μπακ. Για τον ΠΑΟΚ η απουσία του Αουγκούστο λογική, αφού έχασε προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα και ο Μαουρίσιο προτιμήθηκε από τον Φερέιρα. Βγαίνουν οι δύο αντίπαλοι στο γήπεδο. by Κώστας Μιαούλης
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φίλους του Άρη. by Κώστας Μιαούλης
Όρκο νίκης δίνουν οι παίκτες των δύο ομάδων. by Κώστας Μιαούλης
Περιμένει ο Παπαπέτρου να καθαρίσει η ατμόσφαιρα. by Κώστας Μιαούλης
Πρόβλημα με την ενδοεπικοινωνία των διαιτητών, αποτελεί την αιτία της καθυστέρησης στην έναρξη του αγώνα. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
1' Φάουλ για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
2' Δυναμικό τάκλιν του Δεληζήση στον Πέλκα. by Κώστας Μιαούλης
5' Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο, δίχως κάτι ιδιαίτερο. Αλλαγή στο σύστημα ενδοεπικοινωνίας του διαιτητή Παπαπέτρου. by Κώστας Μιαούλης
8' Ξανάρχισε το ματς μετά από διακοπή 2,5 λεπτών. by Κώστας Μιαούλης
10' ΓΚΟΟΟΛ ο Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
Ο Πέλκας σουτάρει, ο Κουέστα χάνει την μπάλα από την αγκαλιά του και ο Σφιντέρσκι, κυνηγά την φάση για να ανοίξει το σκορ με δεξί πλασέ. Ιδανική εκκίνηση για τον πρωτοπόρο. by Κώστας Μιαούλης
12' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ: Ο Σφιντέρσκι στον Λημνιό δεξιά, αυτός την παράλληλη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μίσιτς σουτάρει, αποκρούει με το σώμα ο Κουέστα. by Κώστας Μιαούλης
Ακούστηκαν οι πρώτες αποδοκιμασίες από τους φίλους του Άρη. Ο ΠΑΟΚ άγγιξε το 0-2. by Κώστας Μιαούλης
17' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Λάρσον. by Κώστας Μιαούλης
Έξοχα εκδηλωμένη κόντρα του Άρη, με τον Λάρσον να περνά τον Μάτος σαν σταματημένο, και σουτάρει για να σκάσει η μπάλα κάτω από το σώμα του Ζίβκοβιτς και να ισοφαρίσει σε 1-1. by Κώστας Μιαούλης
21' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΠΑΟΚ με τον Σφιντέρσκι να σουτάρει αφού ο Πέλκας τον έβγαλε μόνο του και τον Κουέστα με το πόδι σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
24' Στο έδαφος ο Γιαννούλης. by Κώστας Μιαούλης
25' Σουτ του Μαουρίσιο, ο Βέλεθ σε κόρνερ με το σώμα. by Κώστας Μιαούλης
27' Έπιασε την κεφαλιά ο Βαρέλα, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
28' Φάουλ του Μάτος στον Γκάμα. by Κώστας Μιαούλης
Κι άλλο φάουλ του Μάτος. by Κώστας Μιαούλης
29' Σκληρό μαρκάρισμα και του Σάσα στον Βιεϊρίνια. by Κώστας Μιαούλης
33' Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει. Ο ΠΑΟΚ είχε δύο σπουδαίες ευκαιρίες μετά το 0-1 και το 1-1 να σημειώσει και δεύτερο τέρμα. Ο Άρης έχει σουλουπώσει το κέντρο του με τον Σάσα να έχει ανέβει. by Κώστας Μιαούλης
34' Φάουλ ο Ίνγκασον στον Ιντέγε σε καλό σημείο. by Κώστας Μιαούλης
37' Ο Γιαννούλης στον Λημνιό αυτός το σουτ από το ύψος της περιοχής άουτ. by Κώστας Μιαούλης
40' Φάουλ του Μίσιτς στον Γκάμα. by Κώστας Μιαούλης
41' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Βέλεθ, ο Αρης κάνει ανατροπή. by Κώστας Μιαούλης
Έξοχη η σέντρα του Κόρχουτ από αριστερά και ο Βέλεθ με φοβερή κεφαλιά, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. by Κώστας Μιαούλης
Κόντρα Σάσα με Γιαννούλη, τίποτα, κανονικά συνέχεια στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
45' Μακρινό σουτ του Μίσιτς άουτ. by Κώστας Μιαούλης
45' Δύο λεπτά έξτρα χρόνος στο α' μέρος. by Κώστας Μιαούλης
45+2' ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ. Ο Άρης βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από το γκολ του Σφιντέρσκι (ευγενική χορηγία του Κουέστα), ωστόσο ο πορτιέρε των γηπεδούχων ρέφαρε με δύο σπουδαίες επεμβάσεις και με τα γκολ του Λάρσον στο 17' και του Βέλεθ στο 41' πήρε προβάδισμα στο πρώτο 45λεπτο με 2-1. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
47' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ροζ. by Κώστας Μιαούλης
Τραγική έξοδος του Ζίβκοβιτς, ο Ροζ τον κερδίζει κατά κράτος και ο Άρης προηγείται 3-1. by Κώστας Μιαούλης
Καθαρό γκολ μετράει κανονικά. by Κώστας Μιαούλης
Φέρει ευθύνη στα δύο από τα τρία γκολ ο Ζίβκοβιτς απόψε. by Κώστας Μιαούλης
49' Γκολ που δεν μετρά για οφσάιντ του Φετφατζίδη. Σωστό. by Κώστας Μιαούλης
50' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Κίτρινη στον Ροζ για μαρκάρισμα στον Γιαννούλη. by Κώστας Μιαούλης
54' Ο Άρης έχει βάλει στα σκοινιά τον ΠΑΟΚ, προηγείται 3-1. Τώρα αφήνει μπάλα στον ΠΑΟΚ και ψάχνει την κόντρα. by Κώστας Μιαούλης
56' Σέντρα του Μίσιτς, κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
58' Κόρνερ για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Λάρσον. by Κώστας Μιαούλης
59' Νέο κόρνερ για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
60' Σέντρα Φετφατζίδη, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
62' Ετοιμάζει Μπίσεσβαρ ο Φερέιρα αντί του Λημνιού. Γίνεται η αλλαγή. by Κώστας Μιαούλης
65' Πρώτη παρουσία του Ντουρμισάι με την φανέλα του Άρη, που μπαίνει αντί του Λάρσον. by Κώστας Μιαούλης
66' Νέα μεγάλη επέμβαση του Κουέστα, αφού πέφτει στο γύρισμα του Γιαννούλη, στα πόδια του Σφιντέρσκι και γλιτώνει τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
69' Κίτρινη στον Ίνγκασον για φάουλ στον Ιντέγε. by Κώστας Μιαούλης
70' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Σάσα. 4-1 by Κώστας Μιαούλης
Ο Άρης διασύρει τον ΠΑΟΚ, αφού ο Φετφατζίδης πασάρει δεξιά στον Σάσα που με κεραυνό γράφει το 4-1. by Κώστας Μιαούλης
72' Άκπομ αντί Σφιντέρσκι by Κώστας Μιαούλης
73' Γύρισμα στον Ιντέγε, που δεν μπορεί, κόρνερ για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
75' Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ με τον Ντόουγκλας αντί του Βιεϊρίνια. by Κώστας Μιαούλης
76' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
77' ΓΚΟΟΟΛ ο Μάτος. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ίνγκασον πιάνει κεφαλιά, σε θέση φορ ο Βραζιλιάνος, σκοράρει με το δεξί. by Κώστας Μιαούλης
79' Κίτρινη ο Γιαννούλης. by Κώστας Μιαούλης
81' Φάουλ για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι να συμπληρωθούν τα 90'. Παραμένει το 4-2 υπέρ του Άρη κόντρα στον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Γιαννούλης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Βέλεθ. by Κώστας Μιαούλης
87' Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα πολύ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
89' Αμπού Μπα αντί Φετφατζίδη για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
92' Μαρτίνες αντί Γκάμα για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Άρης επικράτησε με 4-2 του ΠΑΟΚ και του έσπασε με εμφατικό τρόπο το αήττητο που διατηρούσε στο πρωτάθλημα εδώ και 22 σερί μήνες! by Κώστας Μιαούλης