Ξάνθη-ΑΕΛ

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και την ΑΕΛ by www.sport-fm.gr
Η Ξάνθη είναι σε κακή κατάσταση έχοντας τέσσερα ματς χωρίς νίκη, τρία εκ των οποίων ήταν συνοδεύτηκαν από ήττα. Και στα τέσσερα δεν έχει σκοράρει by www.sport-fm.gr
Από την άλλη πλευρά, η ΑΕΛ πήρε βαθμολογική ανάσα στο τελευταίο της ματς για το 2019, επικρατώντας 2-0 του Πανιωνίου by www.sport-fm.gr
Ξάνθη: Άμπαντ, Στάρτζεον, Τεσέιρα, Κοβάτσεβιτς, Τζουρίτσκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Καμαρά, Φοσέ by www.sport-fm.gr
ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Ουάρντα, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντάουντα, Μόρας, Καρανίκας, Κάτσε, Μπούστος, Φατιόν, Στάνκοβιτς by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Σάο Μπέντο, Ντε Αμορίμ, Φασίδης, Μπαριέντος, Μουλέν, Σόσα, Θυμιάνης by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Σουλούκος, Μπάλλας, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Μπράλιτς, Πίνακας, Νούνιτς by www.sport-fm.gr
Διαιτητές: Πέτρος Τσαγκαράκης, Παντελής Σπυρόπουλος, Αντώνιος Σινιοράκης, 4ος Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης by www.sport-fm.gr
Δυνατός αέρας στα Πηγάδια, κάτι που αναμένεται να επηρεάσει τις προσπάθειες των δύο ομάδων by www.sport-fm.gr
11' Έχει κλείσει την ΑΕΛ μέσα στην περιοχή της η Ξάνθη και προσπαθεί να βρει το γκολ. Χωρίς καθαρή ευκαιρία μέχρι τώρα. by www.sport-fm.gr
12' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Ξάνθη. Παράβαση από τον Φατιόν που βλέπει και κίτρινη κάρτα. Σωστή υπόδειξη by www.sport-fm.gr
13' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Απέκρουσε σε κόρνερ ο Κρίστινσον την εκτέλεση φάουλ του Κασάδο by www.sport-fm.gr
18' Έχει καταφέρει να ελέγξει τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Λάρισας. by www.sport-fm.gr
26' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ στον Ντάουντα. Κι αυτή σωστή απόφαση by www.sport-fm.gr
30' Πολύ κακό το ματς μέχρι τώρα. Ο άνεμος είναι πολύ δυνατός και αυτό δυσκολεύει ακόμα περισσότερο τις προσπάθειες των δύο παικτών. by www.sport-fm.gr
31' Σουτ του Ντάουντα εκτός περιοχής, ο Άμπαντ ελέγχει την πορεία της μπάλας, μαζεύει και τα χέρια του, η μπάλα καταλήγει άουτ by www.sport-fm.gr
Και η συνηθισμένη τακτική της ΑΕΛ να εκδίδει ανακοινώσεις για τη διαιτησία κατά τη διάρκεια των αγώνων συνεχίζεται by www.sport-fm.gr
"Τι αλητείες είναι αυτές; Tα ίδια με πέρυσι... Τα επιθετικά φάουλ σφυρίζονται αμυντικά!", αναφέρουν οι Θεσσαλοί. by www.sport-fm.gr
38' Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη για φάουλ στον Μπούστος. Ακόμα μία σωστή υπόδειξη by www.sport-fm.gr
Απόλυτα φυσιολογικό το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους, με τις καιρικές συνθήκες να μην ευνοούν για ποδόσφαιρο αξιώσεων, αλλά ούτως ή άλλως οι δύο ομάδες δεν είναι σε καλή κατάσταση by www.sport-fm.gr
48' Σε αυτό το ημίχρονο ο αέρας είναι υπέρ της ΑΕΛ και η Ξάνθη δυσκολεύεται να επιτεθεί by www.sport-fm.gr
51' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Πλασέ του Τζουρίτσκοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Κρίστινσον. by www.sport-fm.gr
54' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα από τα δεξιά, ο Ουάρντα δεν κάνει καλή κεφαλιά και μπλοκάρει ο Άμπαντ by www.sport-fm.gr
Διαμαρτυρήθηκε για χέρι αμυντικού της Ξάνθης σε σουτ του Ουάρντα η ΑΕΛ. Δεν υπάρχει τίποτα. Είναι μαζεμένο το χέρι του παίκτη της Ξάνθης by www.sport-fm.gr
«Άγιο είχαμε… Μας έδωσε το πρώτο φάουλ στο 18ο λεπτό ο Τσαγκαράκης!», η δεύτερη by www.sport-fm.gr
«Σήμερα δεν παίζει ο Λάμπρου, παίζει ο Λαμπρούκης…», η τελευταία μέχρι την... επόμενη by www.sport-fm.gr
64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ! 0-1 ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΜΙΛΟΣΑΒΛΙΕΒΙΤΣ! Σέντρα του Ουάρντα από τα αριστερά, ο Κασάδο έχασε την ισορροπία του και με προβολή ο Μιλοσάβλιεβιτς άνοιξε το σκορ. by www.sport-fm.gr
67' ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ 1-1 ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΦΟΣΕ! Σέντρα από τα αριστερά και ο Φοσέ με προβολή εκμεταλλεύεται το λάθος του Στάνκοβιτς και ισοφαρίζει by www.sport-fm.gr
69' ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ 2-1! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΦΟΣΕ! Εξαιρετική κεφαλιά-πάσα του Στάρτζεον και με άψογο τελείωμα της φάσης, ο επιθετικός των γηπεδούχων δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
Η Ξάνθη με δύο γκολ του Φοσέ ανέτρεψε το 0-1 που είχε γράψει ο Τζουρίτσκοβιτς και παίρνει σπουδαία νίκη με 2-1, που τη φέρνει στους 23 βαθμούς και εντός εξάδας. by www.sport-fm.gr