ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Cosmotesports1 και ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
H ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη (15/01, 15:00) στην Τούμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι δύο ομάδες στοχεύουν σε ένα καλό αποτέλεσμα ενόψει της αναμέτρησης της προσεχούς Τετάρτης. Έχοντας κάνει το απαραίτητο φρεσκάρισμα στην ενδεκάδα, καθώς ακολουθούν δύσκολα παιχνίδια by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την ΑΕΚ την Κυριακή (12/01, 19:30) και ο ΟΦΗ φιλοξενείται από τον Αστέρα στην Τρίπολη την ίδια μέρα (15:00) by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάιλι, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Κουτρούμπης, Μπράουν, Στάικος, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Βαζ, Σεμέντο, Μάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Εσίτι, Μαουρίτσιο, Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Άκπομ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Σωτηρίου, Νάστος, Ντίνας, Φιγκεϊρέδο, Μεγιάδο, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Παπαδόπουλος, Μιχάι, Τσιγγάρας, Βιεϊρίνια, Πέλκας, Λάμπρου, Σφιντέρσκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς), Βοηθοί: Κούλα Χασαν (Ξάνθης), Πάγκαλος (Λασιθίου), 4ος: Περράκης (Αθηνών). by Αποστόλης Λιβάνιος
Δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολοκληρώθηκε το Βόλος-Ατρόμητος, με τους φιλοξενούμενουν να επικρατούν 3-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτός για τον ΠΑΟΚ είναι οι Ζίβκοβιτς, Μάτος, Αουγκούστο, Κρέσπο, Ελ Καντουρί, Βέρνμπλουμ και Ζαμπά, ενώ επιστρέφει ο Πασχαλάκης στην εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
Χωρίς τους Σακόρ και Κ. Γιαννούλη, αλλά και Ναμπί ο ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπενθυμίζεται ότι στο ματς του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 στο ίδιο γήπεδο με τέρμα του Μίσιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Τα γκολ από το ματς στον Βόλο, που τελείωσε πριν λίγο... by Αποστόλης Λιβάνιος
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα. Όρκος νίκης από τους παίκτες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Σε αρκετά κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος by Αποστόλης Λιβάνιος
4' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετική κυκλοφορία των φιλοξενούμενων, ο Μπίσεσβαρ μοίρασε δεξιά για τον Λημνιό, που αστόχησε με δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
Ανεβάζει στροφές ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ από τα αριστερά και ευκαιρία για ένα γέμισμα από τον Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
Έδιωξε αρχικά η άμυνα του ΠΑΟΚ και μπλόκαρε λίγο μετά ο Γουάιλι by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι ισχυροί άνεμοι δυσκολεύουν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Κυρίως αυτών του ΟΦΗ που έχουν κόντρα τον άνεμο στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
Αρκετά παθητικός ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Μίσιτς, δεν πρόλαβε να φτάσει στην μπάλα ο Άκπομ που ήταν σε θέση βολής. by Αποστόλης Λιβάνιος
16' Εκτέλεση φάουλ του Τσιλιανίδη, στην αγκαλιά του Πασχαλάκη η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Προσπαθεί να ισορροπήσει ο ΟΦΗ, που κρατάει περισσότερο την μπάλα πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
18' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Λάθος του Ροντρίγο στα δεξιά της άμυνας, κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους με τον Σεμέντο, που έδωσε για τον Μάνο ο οποίος εκτέλεσε από θέση βολής και η άμυνα του ΠΑΟΚ (Ίνγκασον) έδιωξε την τελευταία στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
24' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1! Μπαλιά-ξυράφι του Μίσιτς από τα αριστερά, ο Λημνιός βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και νίκησε τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
32' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-2! Γύρισμα του Μίσιτς από τα δεξιά, πλασέ του Μπίσεσβαρ από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας για το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
41' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ βγήκε από τα αριστερά, έκανε δυνατό γύρισμα και δεν μπόρεσε να βρει κάποιον συμπαίκτη του. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Ηράκλειο. ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-2! Ο Λημνιός άνοιξε το σκορ στο 24' και ο Μπίσεσβαρ σκόραρε στο 32'. Και τα δύο γκολ είναι από μπαλιές του Μίσιτς. Απόλυτο αφεντικό του αγώνα ο «δικέφαλος του Βορρά» στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
51' Άτσαλο σουτ του Λημνιού από καλή θέση, η μπάλα έφτασε από σπόντα στον Μπίσεσβαρ, που συνελήφθη σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
52' Σε θέση βολής ο Μάνος, αλλά συνελλήφθη κι αυτός (ορθώς) σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Φαλτσαριστό, αλλά άστοχο πλασέ του Μπίσεσβαρ από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
55' Δυνατό γύρισμα του Μίσιτς για τον Άκπομ, που δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
56' Απειλεί ο ΟΦΗ. Στην κόντρα οι γηπεδούχοι, σουτ του Σεμέντο λίγο έξω από το ημικύκλιο και σε ετοιμότητα ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έκλεψε την μπάλα η ομάδα του Φερέιρα, ο Άκπομ κουβάλησε την μπάλα και με πλασέ με το αριστερό, έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί του Γουάιλι by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Κακό πλασέ του Σεμέντο, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Φιγκεϊρέδο και Μεγιάδο αντί Μάνου και Βαζ by Αποστόλης Λιβάνιος
63' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-3! Ο Μίσιτς έβγαλε κάθετη μπαλιά (τρίτη ασίστ σήμερα) για τον Άκπομ, που βρήκε απέναντί στον Γουάιλι και τον πλάσαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Λάμπρου σε λίγο, στη θέση του Μαουρίτσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Λάμπρου αντί Μαουρίτσιο για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Μπίσεσβαρ σε ρόλο δεκαριού πλέον, με τον Λάμπρου να παίρνει τη θέση του αριστερά, ενώ ο Μίσιτς οπισθοχωρεί για να καλύψει τη θέση που είχε ο Μαουρίτσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Καλό, αλλά άστοχο σουτ του Στάικου. Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Βιεϊρίνια αντί Λημνιού by Αποστόλης Λιβάνιος
Και Μιχάι αντί Ίνγκασον by Αποστόλης Λιβάνιος
73' Εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ από θέση... κόρνερ, διώχνει ο Γουάιλι by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου έκανε εξαιρετική προσπάθεια από τα δεξιά, άδειασε τον αντίπαλό του με κοφτή ντρίπλα, αλλά αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Νοικοκυράκης αντί Νέιρα για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Τακουνάκι του Φιγκεϊρέδο, πέρασε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος