Καλαμάτα-Ολυμπιακός

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Καλαμάτα-Ολυμπιακός για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας. by www.sport-fm.gr
Ο Ολυμπιακός έρχεται από τη νίκη στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό (1-0 εντός) για τη Σούπερ Λίγκα, που τον έφερε στην 1η θέση της βαθμολογίας. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Αλέν – Σισέ, Παπαδόπουλος, Μεριά – Γκασπάρ, Μπενζιά, Λοβέρα, Κούτρης – Ραντζέλοβιτς, Χριστοδουλόπουλος - Γκερέρο by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα της Καλαμάτας: Στεφανάκος, Κωνσταντινόπουλος, Τριποτσέρης, Χριστοφιλέας, Τόλι, Μπάμπης, Οσμάναγκιτς, Στεργίδης, Ηλιόπουλος, Νατσιόπουλος, Ράκιτς by www.sport-fm.gr
Η Καλαμάτα είναι ουραγός στη Football League, όπου προέρχεται από 10 ματς δίχως νίκη (0-1-9). by www.sport-fm.gr
Θυμίζουμε ότι η Καλαμάτα απέκλεισε την ΑΕΛ στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου (3-1 συνολικό σκορ). by www.sport-fm.gr
5' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί από τα αριστερά με τον Κούτρη, αλλά η σέντρα του δεν ήταν καλή. by www.sport-fm.gr
Πανέμορφο τέρμα του Ραντζέλοβιτς, που βρέθηκε στην περιοχή και εκτέλεσε με τη μία στέλνοντας την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Στεφανάκου. by www.sport-fm.gr
Πριν από τη σέντρα του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Ηλία Λαγογιάννη, παλιού παίκτη της Καλαμάτας. by www.sport-fm.gr
13' Σουτ του Ραντζέλοβιτς, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Στεφανάκου. by www.sport-fm.gr
16' Επικίνδυνη στιγμή για την Καλαμάτα, αλλά ο Αλέν βγήκε μπροστά στον Ράκιτς και του έκλεισε το οπτικό πεδίο. by www.sport-fm.gr
27' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκασπάρ σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Στεφανάκου. by www.sport-fm.gr
30' Αδύναμο σουτ του Κούτρη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Στεφανάκος. by www.sport-fm.gr
36' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Ράκιτς μέσα από τη μικρή περιοχή πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Αλέν. by www.sport-fm.gr
42' Σουτ του Οσμάναγκιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αντιπάλων. by www.sport-fm.gr
Ο Ολυμπιακός ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη καλή στιγμή του, ενώ στη συνέχεια είχε τον έλεγχο του ρυθμού και απείλησε σε 2-3 περιπτώσεις. 72%-28% υπέρ των "ερυθρολεύκων" η κατοχή μπάλας. by www.sport-fm.gr
47' Ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Νατσιόπουλος σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή, αλλά ο Αλέν ήταν σε καλή θέση και έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
50' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
51' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μεριά, όμως ο Στεφανάκος έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
Μετά από ωραίο γύρισμα του Λοβέρα από δεξιά, ο Χριστοδουλόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με κοντινή προβολή στο πίσω δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
64' Πρώτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Ζαχαρόπουλος αντικαθιστά τον Οσμάναγκιτς. by www.sport-fm.gr
64' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μάρκοβιτς παίρνει τη θέση του Παπαδόπουλου. by www.sport-fm.gr
66' Δεύτερη αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Κουιρουκίδης παίρνει τη θέση του Ράκιτς. by www.sport-fm.gr
Γύρισμα του Κούτρη στην περιοχή, βρήκε τον Γκερέρο που εκτέλεσε με τη μία, αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
71' Τρίτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Αλεξόπουλος αντικαθιστά τον Νατσιόπουλο. by www.sport-fm.gr
72' Σουτ του Ραντζέλοβιτς έξω από την περιοχή, έδιωξε στη γωνία του ο Στεφανάκος. by www.sport-fm.gr
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ξενιτίδης αντικαθιστά τον Χριστοδουλόπουλο. by www.sport-fm.gr
88' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή, αλλά ο Στεφανάκος έδιωξε στη γωνία του. by www.sport-fm.gr
Με 10 παίκτες στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού του Λοβέρα. by www.sport-fm.gr
Στο 6' το πρώτο τέρμα των "ερυθρολεύκων" ο Ραντζέλοβιτς, ενώ το 0-2 ήρθε από τον Χριστοδουλόπουλο στο 53'. by www.sport-fm.gr