Βαλένθια-Παναθηναϊκός

Καλησπέρα σας! by Γιώργος Πετρίδης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Βαλένθια-Παναθηναϊκός για την 22η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Γιώργος Πετρίδης
Στις 22:00 το τζάμπολ του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
Οι "πράσινοι" έρχονται από 3 σερί νίκες και ανέβηκαν στο 13-8, ενώ εδραιώθηκαν στην 6η θέση. by Γιώργος Πετρίδης
Στον πρώτο γύρο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 91-80 της Βαλένθια στο ΟΑΚΑ. by Γιώργος Πετρίδης
Η Βαλένθια υποχώρησε στο 10-11 μετά την εκτός έδρας ήττα (81-70) από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. by Γιώργος Πετρίδης
Ρίζικ, Γιόβτσιτς και Βίλιους οι διαιτητές της αναμέτρησης. by Γιώργος Πετρίδης
Ο Ρικ Πιτίνο δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του Νίκου Παππά, που έμεινε στην Αθήνα. by Γιώργος Πετρίδης
Από την άλλη, εκτός μάχης για τη Βαλένθια είναι ο γκαρντ Λόιντ. by Γιώργος Πετρίδης
Ξεκίνησε η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Γιώργος Πετρίδης
Μαρίνκοβιτς, Φαν Ρόσομ, Λαμπεϊρί, Ντούμπλιεβιτς και Ντόρνεκαμπ η πεντάδα της Βαλένθια. by Γιώργος Πετρίδης
Καλάθης, Φριντέτ, Παπαπέτρου, Τόμας και Παπαγιάννης η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
Ενός λεπτού σιγή για τον Κόμπε Μπράιαντ και τον Ρόμπερτ Άρτσιμπαλντ. by Γιώργος Πετρίδης
Τα πάντα έτοιμα για το τζάμπολ. by Γιώργος Πετρίδης
Ξεκίνησε το ματς, ο Παναθηναϊκός πήρε την πρώτη επίθεση. by Γιώργος Πετρίδης
3-3 με τρίποντο του Φριντέτ. by Γιώργος Πετρίδης
Το κακό για τον Παναθηναϊκό είναι πως ο Καλάθης έχει ξεκινήσει με 2 λάθη. by Γιώργος Πετρίδης
5-5 με καλάθι του Παπαπέτρου. by Γιώργος Πετρίδης
Πρόβλημα προέκυψε στη Βαλένθια, με τον Φαν Ρόσομ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με ενοχλήσεις στο πόδι του. by Γιώργος Πετρίδης
21-19 με τρίποντο του Τζόνσον. by Γιώργος Πετρίδης
24-19 με 2 εύστοχες βολές του Εντούρ, με τη δεύτερη να μετράει για δύο πόντους καθώς ο Παπαγιάννης βρήκε τη στεφάνη στην προσπάθεια να διώξει την μπάλα. by Γιώργος Πετρίδης
24-21 με καλάθι του Ράις. by Γιώργος Πετρίδης
24-23 με καλάθι του Παπαγιάννη. by Γιώργος Πετρίδης
25-25 με λέι-απ του Ράις. by Γιώργος Πετρίδης
27-25 με εντυπωσιακό φόλοου κάρφωμα του Εντούρ. by Γιώργος Πετρίδης
Άστοχο τρίποντο από τον Ράις. by Γιώργος Πετρίδης
Τέλος της πρώτης περιόδου, η Βαλένθια προηγείται 27-25 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
Πολύ... soft αμυντικά ο Παναθηναϊκός σε αυτό το δεκάλεπτο, όπως φαίνεται και από τους 27 πόντους που έχει δεχθεί. Οι "πράσινοι" έχουν καλό ρυθμό στην επίθεση (3/3 τρίποντα, 5 ασίστ), αλλά σίγουρα πρέπει να βελτιωθούν στην άμυνα. by Γιώργος Πετρίδης
Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος. by Γιώργος Πετρίδης
27-27 με καλάθι του Τζόνσον. by Γιώργος Πετρίδης
32-27 με 5-0 σερί της Βαλένθια. by Γιώργος Πετρίδης
32-29 με καλάθι του Τόμας, που αστόχησε στη συμπληρωματική βολή από το φάουλ που κέρδισε. by Γιώργος Πετρίδης
35-29 με τρίποντο του Κολόμ. Για πρώτη φορά στο +6 η Βαλένθια. by Γιώργος Πετρίδης
37-29 με καλάθι του Σαν Εμετέριο. by Γιώργος Πετρίδης
10-2 επιμέρους σκορ από τη Βαλένθια, τάιμ άουτ από τον Πιτίνο. by Γιώργος Πετρίδης
55-45 με το έμμεσο τρίποντο του Κολόμ. by Γιώργος Πετρίδης
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Βαλένθια προηγείται 55-45 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
Κάκιστη η εικόνα του Παναθηναϊκού στην άμυνα, έχει επιτρέψει στους γηπεδούχους να βρουν ρυθμό. Ανοιχτή πληγή για τους "πράσινους" η άμυνα πάνω στον Ντούμπλιεβιτς, ο οποίος έχει 15 πόντους και 6 ριμπάουντ. Στα θετικά για το "τριφύλλι" η εμφάνιση του Ράις, που έχει 14 πόντους. by Γιώργος Πετρίδης
14/24 δίποντα, 7/14 τρίποντα και 11 ασίστ από τη Βαλένθια, που έχει κάνει μόλις 2 λάθη και μόνο 4 φάουλ! by Γιώργος Πετρίδης
Ο Παναθηναϊκός έχει 5/6 τρίποντα (!), αλλά είναι άστοχος στα δίποντα (14/29). by Γιώργος Πετρίδης
65-60 με τρίποντο του Μπέντιλ. by Γιώργος Πετρίδης
Βήματα από τον Ντόρνεκαμπ. Ο Παναθηναϊκός βελτίωσε την άμυνά του αισθητά. by Γιώργος Πετρίδης
80-64 με καλάθι του Εντούρ. by Γιώργος Πετρίδης
Τέλος της τρίτης περιόδου, η Βαλένθια προηγείται 80-64 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Πετρίδης
Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε καλά το δεκάλεπτο, έσφιξε την άμυνά του και πλησίασε (65-62), αλλά κάπου εκεί επήλθε νέο μπλακ άουτ για την ομάδα του Πιτίνο, που δεν μπορεί να αντιμετωπίσει με κανέναν τρόπο το παιχνίδι των γηπεδούχων. by Γιώργος Πετρίδης
Ξεκίνησε η τέταρτη περίοδος. by Γιώργος Πετρίδης
80-66 με φόλοου του Καλάθη. by Γιώργος Πετρίδης
80-68 με κάρφωμα του Παπαγιάννη. by Γιώργος Πετρίδης
80-71 με τρίποντο του Καλάθη. 7-0 σερί ο Παναθηναϊκός, που δείχνει σημάδια ζωής. by Γιώργος Πετρίδης
Βγάζει κι άλλη άμυνα ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Πετρίδης
Άστοχο τρίποντο από τον Καλάθη. by Γιώργος Πετρίδης
Χαμένο αμυντικό ριμπάουντ από τον Τόμας. by Γιώργος Πετρίδης
80-73 με καλάθι του Τόμας από κοντά. by Γιώργος Πετρίδης
80-75 με λέι-απ του Ράις. 11-0 σερί ο Παναθηναϊκός, που επιστρέφει! by Γιώργος Πετρίδης
80-77 με καλάθι του Τόμας. 13-0 σερί ο Παναθηναϊκός στην τέταρτη περίοδο! by Γιώργος Πετρίδης
82-77 με καλάθι του Ντούμπλιεβιτς. by Γιώργος Πετρίδης
82-78 με 1/2 βολές του Καλάθη. by Γιώργος Πετρίδης
82-80 με καλάθι του Τόμας από κοντά. by Γιώργος Πετρίδης
3:28 για το φινάλε. by Γιώργος Πετρίδης
82-82 με λέι-απ του Καλάθη. by Γιώργος Πετρίδης
Τι ματς! by Γιώργος Πετρίδης
Ο Παναθηναϊκός έχει επιστρέψει για τα καλά και επιχειρεί μια τρομερή ανατροπή από το -16 στο φινάλε της τρίτης περιόδου! by Γιώργος Πετρίδης
Τα πάντα έχουν ξεκινήσει από την άμυνα, με τους "πράσινους" να έχουν σκληρύνει επιτέλους. by Γιώργος Πετρίδης
85-82 με τρίποντο του Αμπάλδε. by Γιώργος Πετρίδης
Τάπα του Παπαγιάννη στον Βίβες. Επιτέλους, ο σέντερ του Παναθηναϊκού έκοψε αντίπαλο περιφερειακό. by Γιώργος Πετρίδης
1:59 για το τέλος του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
85-83 με 1/2 βολές του Παπαπέτρου. by Γιώργος Πετρίδης
Επιθετικό ριμπάουντ από τον Τόμας, που κέρδισε το φάουλ από τον Ντούμπλιεβιτς. by Γιώργος Πετρίδης
85-84 με 1/2 βολές του Τόμας. by Γιώργος Πετρίδης
Πέμπτο φάουλ για τον Καλάθη, το έκανε στον Αμπάλδε. by Γιώργος Πετρίδης
1:19 για το τέλος του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
86-84 με 1/2 βολές του Αμπάλδε. by Γιώργος Πετρίδης
Φάουλ του Τόμας στον Λαμπεϊρί στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. Κάπως αυστηρό. by Γιώργος Πετρίδης
88-84 με 2/2 βολές του Λαμπεϊρί. by Γιώργος Πετρίδης
Μεγάλο καλάθι από τον Ράις, που κερδίζει και το φάουλ. by Γιώργος Πετρίδης
88-87 με το έμμεσο τρίποντο του Ράις. by Γιώργος Πετρίδης
Καλάθι του Ντούμπλιεβιτς, που κέρδισε και το φάουλ από τον Παπαγιάννη. by Γιώργος Πετρίδης
92-87 με κάρφωμα του Αμπάλδε. by Γιώργος Πετρίδης
Ο Ντούμπλιεβιτς αστόχησε στη βολή, αλλά πήρε ο ίδιος το ριμπάουντ και έδωσε στον συμπαίκτη του που κάρφωσε. by Γιώργος Πετρίδης
94-87 με λέι-απ του Αμπάλδε. by Γιώργος Πετρίδης
Κι άλλο τάιμ άουτ με ένα δευτερόλεπτα να απομένει. by Γιώργος Πετρίδης
Τέλος αγώνα, ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε (94-87) στη Βαλένθια. by Γιώργος Πετρίδης
Πρώτη ήττα μετά από 3 σερί νίκες για τους "πράσινους", που πλήρωσαν την τραγική τους άμυνα για 30 λεπτά. Ξύπνησαν στην τελευταία περίοδο και επιχείρησαν επική αντεπίθεση, αλλά ήταν αργά. by Γιώργος Πετρίδης
Καλάθης (22 πόντοι, 10 ριμπάουντ) και Ράις (21 πόντοι) διακρίθηκαν για το "τριφύλλι", που υποχώρησε στο 13-9. by Γιώργος Πετρίδης