Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League 1, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
Σχεδόν μια ώρα πριν τη σέντρα και στις κερκίδες του Ολυμπιακού σταδίου βρίσκεται ήδη αρκετός κόσμος, σε αντίθεση με προηγούμενα ματς! by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Κι εδώ το βασικό σχήμα του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Νούνες, Μπουζούκης, Ανουάρ, Περέα και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα βγαίνουν για ζέσταμα οι τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ, κάτω από αποδοκιμασίες. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μιχάι, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ, Πέλκας και Άκπομ. by Σπύρος Σιαμπλής
«Ζεστό» χειροκρότημα για τους γκολκίπερ του Παναθηναϊκού, αντιθέτως. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αλιγιάρ Αγκάγιεφ από το Αζερμπαϊτζάν ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος του Συνδέσμου Αρκαδίας. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι παίκτες του ΠΑΟ βγαίνουν για ζέσταμα με το... απαραίτητο μπιζάρισμα και τη συνοδεία του ύμνου της ομάδας! by Σπύρος Σιαμπλής
Στο ματς του πρώτου γύρου, στις 3 Νοεμβρίου, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός ήρθαν ισοπαλοι με 2-2, με τα γκολ των γηπεδούχων να έρχονται από τον Βιεϊρίνια στο 66' και στο... 10ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν στο 44’ ο Ζαχίντ και στο 87’ ο Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
Συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς η προσέλευση του κόσμου και σίγουρα το ΟΑΚΑ θα γνωρίσει... μεγάλες πιένες, ενώ οι εκτιμήσεις έκαναν λόγο για 25.000 φίλους του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
Να θυμίσουμε επίσης ότι οι δύο σημερινοί αντίπαλοι θα τα... ξαναπούν την προσεχή Τετάρτη για το Κύπελλο, ενώ την επόμενη εβδομάδα θα υπάρξει και η ρεβάνς, επίσης μεσοβδόμαδα. Κοινώς, θα... βαρεθούν να βλέπονται! by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ βγαίνουν κι αυτοί γα την προθέρμανσή τους... by Σπύρος Σιαμπλής
Οι διαιτητές τσεκάρουν για μια ακόμα φορά το VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Παναθηναϊκός με τέσσερις νίκες στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια του έχει πλέον ανέβει αλλά και εδραιωθεί στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Σήμερα, ψάχνει μια ακόμα «μεγάλη» νίκη, μετά από εκείνη κόντρα στην ΑΕΚ... by Σπύρος Σιαμπλής
Εντυπωσιακή εικόνα στο ΟΑΚΑ, με το γήπεδο όλο όρθιο να... δίνει χέρια! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο ΠΑΟΚ από την άλλη κέρδισε τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του, μετά την ήττα από τον Άρη με την οποία ξεκίνησε το νέο έτος, ενώ θέλει τη νίκη για να ανέβει και πάλι στην κορυφή μετά την χθεσινή επικράτηση του Ολυμπιακού επί της Ξάνθης! by Σπύρος Σιαμπλής
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού αποσύρονται στα αποδυτήρια του γηπέδου για τις τελευταίες οδηγίες του Γιώργου Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
Ακολουθούν κι εκείνοι του ΠΑΟΚ τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
Ανακοινώνονται οι συνθέσεις των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Γύρω στους 25.000 φίλους του Παναθηναϊκού είναι στις κερκίδες, ενώ υπάρχει και κόσμος ακόμα έξω από το γήπεδο. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στο ΟΑΚΑ βρίσκεται και ο Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
Όλοι τους φορούν μπλούζες με μήνυμα ενάντια στο ρατσισμό! by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες... by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
1' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Νάγκι σε φάση με τον Βαρέλα. by Σπύρος Σιαμπλής
4' Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά για την απέναντι πλευρά και τον επερχόμενο Νάγκι, απευθείας άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
7' Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, κόβει με το κεφάλι ο Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
10' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να ανοίξει το σκορ, με τον Σφιντέρσκι να βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, από κάθετη του Μίσιτς, να πλασάρει με το αριστερό, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
11' Απαντάει ο Παναθηναϊκός, με τον Ινσούα να γεμίζει από αριστερά, τον Μακέντα να κάνει την προβολή στη μικρή περιοχή, αλλά τον Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει εύκολα, αφού ήταν αδύναμη... by Σπύρος Σιαμπλής
16' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ζαχίντ να «σπάει» τη μπάλα για τον επερχόμενο από δεξιά Μακέντα, εκείνον να σουτάρει με δύναμη, αλλά να στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ, απέναντι από τον Ζίβκοβιτς! by Σπύρος Σιαμπλής
20' Φάουλ για τον ΠΑΟ σε καλό σημείο από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
21' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τους γηπεδούχους από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21' Εκτελεί ο Ζαχιντ, η μπάλα φτάνει στον Δώνη στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ανοίγει το κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία να σουτάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να δείχνει ένα κλικ πιο... ζωντανός, ελέγχοντας ματς και ρυθμό! Μοιραίος ο Μακέντα ως τώρα, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, ενώ ο ΠΑΟΚ που «ψάχνεται» εμφανώς θα μπορούσε να είχε κάνει το 0-1 αν ο Σφιντέρσκι ήταν πιο εύστοχος σε τετ α τετ, δείχνοντας πως μπορεί να κάνει τη ζημιά από το πουθενά... by Σπύρος Σιαμπλής
29' Ξαφνική αντεπίθεση και καλή φάση του ΠΑΟΚ, με τον Γιαννούλη να σεντράρει από αριστερα, τον Μαουρίσιο να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά τον Διούδη να πέφτει και να μπλοκάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
32' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
34' Ο Ζαχίντ προσπάθησε να γυρίσει στον Μακέντα, αλλά την τελευταία στιγμή έκοψε ο Μαουρίσιο... by Σπύρος Σιαμπλής
35' Παράλληλο γύρισμα του Λημνιού από την δεξιά πλευρά, η μπάλα στην αγκαλιά του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
37' Λάθος επιλογή του Ζαχίντ, καθώς αντί να σουταρει κάνει κακή πάσα στον Νάγκι προς τα δεξιά, ενώ ήταν σε καλή θεση στην περιοχή... by Σπύρος Σιαμπλής
39' Νέα κακή επιλογή από τον Ζαχίντ που μπαίνει μεσα στην περιοχή από δεξιά, αλλά γυρίζει τη μπάλα πάνω στον Μαουρίσιο, που διώχνει. by Σπύρος Σιαμπλής
40' Στο έδαφος ο Νάγκι από μαρκάρισμα του Γιαννούλη, που τον πάτησε εσκεμμένα, διακοπή στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
41' Ελέγχεται η φάση στο VAR, για το αν πρέπει να δοθεί κάρτα... by Σπύρος Σιαμπλής
42' Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
44' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Εκτέλεση με κομπίνα από τον Βιεϊρίνια, για τον Λημνιό, αλλά το γύρισμα του είναι εύκολη υπόθεση για τον Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Σκοράρει ο Παναθηναϊκός, με τον Ζαχίντ να κλέβει την μπάλα από δεξιά, να πατάει περιοχή, πασάροντας στον Μακέντα, ο οποίος με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ για την ομάδα του μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς.. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+2' Εξεταζεται μέσω VAR η φάση, για χέρι του χέρι του Μακέντα και ακυρώνεται το γκολ... by Σπύρος Σιαμπλής
45'+5' Λήξη του ημιχρόνου, ισόπαλες οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. by Σπύρος Σιαμπλής
Καλός ο ρυθμός του παιχνιδιού ως τώρα, με τον Παναθηναϊκό να είναι συνολικά καλύτερος και να δικαιούται να φωνάζει για μη αποβολή του Γιαννούλη, ενώ υπάρχει και ακυρωθέν γκολ του Μακέντα στις καθυστερήσεις, σωστά, για χέρι! Ο ΠΑΟΚ από την πλευρά του δείχνει ξανά πιο κουρασμένος από τον αντίπαλό του και απειλεί μόνο στην κόντρα.. by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
48' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, σε ανατροπή του Δώνη από τον Ίνγκασον, που τον βρίσκει χαμηλά κι ενώ ο πρώτος προλάβει να έχει «κόψει» την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να σουτάρει στο κέντρο της εστίας κι ενώ ο Ζίβκοβιτς πέφτει από τα αριστερά, για να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους... by Σπύρος Σιαμπλής
50' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίσει, με τον Λημνιό να βγαίνει απέναντι στον Διούδη, από την πάσα του Βαρέλα αλλά να ανοίγει το κοντρόλ και να επιτρέπει στον Ινσούα να τον ανακόψει... by Σπύρος Σιαμπλής
52' Ο Μακέντα προσπάθησε να κλέψει τη μπάλα από τον Ίνγκασον που στάθηκε τυχερός και έδιωξε τελευταία στιγμή... by Σπύρος Σιαμπλής
56' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χατζηγιοβανη να... εφορμά στην αντίπαλη περιοχή εκμεταλλευόμενος την αδράνεια του Ίνγκασον και στο τετ α τετ με τον Ζίβκοβιτς να σκάβει ωραία την μπάλα, στέλνοντας την στην δεξιά γωνία... by Σπύρος Σιαμπλής
58' Κίτρινη κάρτα στον Λημνιό. by Σπύρος Σιαμπλής
60' Μπίσεσβαρ αντί Εσίτι, η πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα. by Σπύρος Σιαμπλής
63' Κλέψιμο του Μπίσεβαρ, πασάρει στον Μίσιτς, το σουτ του οποίου είναι χλιαρό και περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
68' Μονοκόμματο σουτ του Μακέντα, άουτ η μπάλα ενώ υπάρχει και υπόδειξη για οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
70' Ακπομ στη θέση του Σφιντέρσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
71' Πέλκας αντί του Βιεϊρίνια και ο ΠΑΟΚ κλείνει τις αλλαγές του. by Σπύρος Σιαμπλής
71' Ο Ανουάρ μπαίνει αντί του Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα πάνε... πρίμα στον Παναθηναϊκό, που μπήκε γκαζωμένος στην επανάληψη, σκόραρε δις πριν ακόμα φτάσουμε στο 60' και ελέγχει το παιχνίδι, κυκλοφορώντας σωστά την μπάλα. Ο Ίνγκασον «κρέμασε» δύο φορές τον ΠΑΟΚ, ο οποίος δυσκολεύεται να «σπάσει» την αντίπαλη άμυνα, κάνοντας λάθος επιλογές στο τρίτο μισό του γηπέδου. by Σπύρος Σιαμπλής
74' Σέντρα από αριστερά, με τον Διούδη να κάνει κακή έξοδο αλλά δεν υπήρξε παίκτης του ΠΑΟΚ για να κάνει το σουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
75' Καλή στιγμή γι τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να σούταρει από το ύψος της περιοχής και τον Ζίβκοβιτς να διώχνει ασταθώς σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
77' Ο Νούνες στη θέση του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
Θα μπει ο Μπουζούκης αντί του Ζαχίντ σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναθηναϊκός μένει ψηλά, πιέζει για να δυσκολέψει την κυκλοφορία της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Μπουζούκης αντί Ζαχίντ by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία προσπάθεια του Μίσιτς, που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και βγήκε φάτσα με τον Διούδη, αλλά νικητής βγήκε ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναθηναϊκός έχει υποχωρήσει στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα. Ο ΠΑΟΚ τα παίζει όλα για όλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+2' Σουτ του Λημνιού, διώχνει με εντυπωσιακή επέμβαση σε κόρνερ ο Διούδης, αν και πήγαινε έξω η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Λιγότερο από ένα λεπτό για το φινάλε... by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο ΟΑΚΑ. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-0! Τα γκολ ο Μακέντα στο 49’ (με πέναλτι) και ο Χατζηγιοβάνης στο 56ο λεπτό. Στους 37 βαθμούς και την 4η θέση το «τριφύλλι», δεύτερος με 52 ο «δικέφαλος» έναντι 54 του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αυτά από εμάς. Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για αναλυτικό ρεπορτάζ. by Αποστόλης Λιβάνιος