Ίντερ-Μίλαν

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι του Μιλάνου, ανάμεσα στην Ίντερ και τη Μίλαν by www.sport-fm.gr
Η Ίντερ θέλει τη νίκη για να πιάσει τη Γιουβέντους στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού τους χωρίζουν μόλις τρεις βαθμοί by www.sport-fm.gr
Από την άλλη πλευρά, η Μίλαν προσπαθεί να σηκώσει κεφάλι έπειτα από έναν τραγικό πρώτο γύρο και κυνηγά τα ευρωπαϊκά εισιτήρια by www.sport-fm.gr
Ίντερ (Αντόνιο Κόντε, 3-5-2): Παντέλι – Σκρίνιαρ, Γοδίν, Ντε Φράι – Καντρέβα, Βεσίνο, Μπρόζοβιτς, Μπαρέλα, Γιανγκ – Λουκάκου, Αλέξις by www.sport-fm.gr
Μίλαν (Στέφανο Πιόλι, 4-4-1-1): Ντοναρούμα – Κόντι, Κίαερ, Ρομανιόλι, Ερναντέζ – Καστιγέχο, Κεσί, Μπενασέρ, Ρέμπιτς – Τσαλχάνογλου - Ιμπραΐμοβιτς by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο της Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Στάνκοβιτς, Μόουζες, Σένσι, Ρανόκια, Ασαμόα, Βαλέρο, Έρικσεν, Εσπόσιτο, Αγκουμέ, Ντ' Αμπρόζιο, Μπιράγκι by www.sport-fm.gr
Ο πάγκος της Μίλαν: Μπέγκοβιτς, Α. Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Γκάμπια, Λαξάλτ, Μουσάκιο, Μπίλια, Μποναβεντούρα, Μπρεσιανίνι, Πακετά, Σαλεμάκερς, Ράφαελ Λεάο. by www.sport-fm.gr
Στην εστία για την Ίντερ είναι ο Παντέλι, καθώς ο Χαντάνοβιτς έχει πρόβλημα στο δάχτυλο του χεριού του by www.sport-fm.gr
9' Δοκάρι για τη Μίλαν! Σουτ του Τσαλχάνογλου έξω από την περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Παντέλι. by www.sport-fm.gr
19' Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ! Εκτέλεση κόρνερ του Σάντσες, ο Γοδίν πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Ντοναρούμα. by www.sport-fm.gr
24' Τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ! Ο Λουκάκου γύρισε την μπάλα στον Βεσίνο, αλλά η μπάλα από το σουτ ήταν στην ευθεία του Ντοναρούμα που απέκρουσε. by www.sport-fm.gr
32' Αμύνεται σωστά πλέον η Ίντερ, τη στιγμή που η άμυνα της Μίλαν δεν δείχνει ανάλογα σταθερή by www.sport-fm.gr
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΛΑΝ! 0-1 ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Σκόρερ ο Ρέμπιτς! Ο Ιμπραΐμοβιτς "καταπίνει" στον αέρα τον Γοδίν, η κεφαλιά μετατρέπεται σε ασίστ στον Ρέμπιτς και οι "ροσονέρι" ανοίγουν το σκορ. by www.sport-fm.gr
45'+1' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΙΛΑΝ! ΖΛΑΤΑΑΑΑΑΝ ΚΑΙ 0-2! Ο Κεσί ακουμπάει την μπάλα από εκτέλεση κόρνερ, αμαρκάριστος ο Ζλάταν με κεφαλιά κάνει το 0-2! by www.sport-fm.gr
51' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 Ο ΜΠΡΟΖΟΒΙΤΣ! Η μπάλα στον αέρα και όπως κατεβαίνει με τη μία ο Μπρόζοβιτς κάνει το αριστερό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα by www.sport-fm.gr
53' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! 2-2 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΒΕΣΙΝΟ! Κάθετη πάσα στον Σάντσες, αυτός γύρισε την μπάλα στον Βεσίνο και με σουτ στην ανυπεράσπιστη εστία κάνει το 2-2 by www.sport-fm.gr
70' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ!!! 3-2 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΕ ΦΡΑΪ! Εκτέλεση κόρνερ και ο αμυντικός της Ίντερ με ωραίο τρόπο ανατρέπει το σκορ by www.sport-fm.gr
80' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Μαγική εκτέλεση φάουλ του Έρικσεν, η μπάλα τραντάζει το δοκάρι του Ντοναρούμα by www.sport-fm.gr
87' Τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ, με τον Ντοναρούμα να νικάει τον Μπαρέλα σε τετ-α-τετ by www.sport-fm.gr
90' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΛΑΝ! Ο Ιμπραΐμοβιτς με κεφαλιά σημαδεύει το δοκάρι της εστίας της Ίντερ. by www.sport-fm.gr
Σε ένα απίστευτο ματς, η Ίντερ παίρνει μεγάλη νίκη με 4-2 επί της Μίλαν και είναι στην κορυφή μαζί με τη Γιουβέντους by www.sport-fm.gr