Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ, στη ρεβάνς του 2-0 του πρώτου μεταξύ τους ματς για τους «8» του Κυπέλλου, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για την προθέρμανσή τους. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στην κερκίδα βρίσκονται αυτή την ώρα περίπου 8.000 φίλοι του Παναθηναϊκού, με την προσέλευση τους να συνεχίζεται... by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Κι εδώ το βασικό σχήμα του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Χριστογεώργος, Κολοβέτσιος, Μπουζούκης, Αγιούμπ, Ανουάρ, Περέα και Νούνες. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Αουγκούστο, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Λάμπρου και Άκπομ. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ιταλός Μικέλ Φάμπρι ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Στέφανο Αλάσιο επίσης από την Ιταλία. by Σπύρος Σιαμπλής
Η διαιτητική τριάδα κάνει κι αυτή το ζέσταμά της... by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα ολοκληρώνει την προθέρμανση του ο ΠΑΟ μέσα σε χειροκροτήματα. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ αποχωρούν για τα αποδυτήρια και οι παίκτες του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
Υπενθυμίζουμε ότι στην αποστολή του Παναθηναϊκού βρίσκεται για πρώτη φορά ο Γιασιν Αγιούμπ, που δεν αποκλείεται μάλιστα να πάρει και χρόνο συμμετοχής, αν κριθεί απαραίτητο από τον Γιώργο Δώνη... by Σπύρος Σιαμπλής
Ανακοινώνονται από τα μεγάφωνα οι 11άδες των δύο ομάδων, με τα ανάλογα «όλε» για κάθε «πράσινο»! by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο κόσμος πλησιάζει την προσέλευση του ματς στο πρωτάθλημα, αφού αλλού είναι πιο άδειες κερκιδες κι αλλού... ασφυκτικά γεμάτες! by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
Όρκος νίκης από τους παίκτες των φιλοξενούμενων... by Σπύρος Σιαμπλής
Το ίδιο και από πλευράς γηπεδούχων, φυσικά! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
2' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Μπίσεσβαρ από θέση μέσα αριστερά να αποκρούεται από τον Διούδη σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
3' Εκτελεση του κόρνερ, ο Διούδης εδιωξε ο Μπίσεσβαρ έκανε νέο δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα βρήκε στον Δώνη και απομακρύνθηκε στη συνέχεια... by Σπύρος Σιαμπλής
4' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω του τραυματισμού του Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
8' Γέμισμα του Βιεϊρίνια από τα δεξιά, πολύ κακό, απευθείας πλάγιο άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Δώνη να πασάρει στον επερχόμενο Χατζηθεοδωρίδη, που πατάει περιοχή, αλλά το σουτ του απέναντι στον Πασχαλάκη περνάει ψηλά άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
11' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να κάνει ένα φοβερό σόλο, να μπαίνει στην περιοχή -κι ενώ οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού είναι χαλαροί- πασάροντας στον Σφιντέρσκι, που έκανε το γυριστό σουτ νικώντας τον Διούδη, με τη μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του... by Σπύρος Σιαμπλής
14' Σέντρα του Μπίσεσβαρ, κεφαλιά του Πέλκα, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17' Σουτ του Μίσιτς, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19' Σουτ του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε ενώ στη συνεχεία ο Πασχαλάκης μπλόκαρε τη η σέντρα του. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Σουτ του Μπίσεσβαρ στην κίνηση, έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου και ο ΠΑΟΚ έχει πετύχει ήδη τον στόχο του, καθώς μπήκα καλύτερα, έφτιαξε την πρώτη του φάση μόλις στο 2' και τελικά ευτύχησε να σκοράρει στο 11ο λεπτό, μετά από πολύ ωραία ενέργεια του Πέλκα και κάκιστη αντίδραση των Πούγγουρα και Σένκεφελντ... Και γράφουμε ευτύχησε γιατί, δύο λεπτά νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία για να κάνει εκείνος το 1-0 με τον Χατζηθεοδωρίδη και να έχουμε... άλλο ματς! by Σπύρος Σιαμπλής
27' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό απο τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
30' Νέα καλή φάση για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Πέλκα να βρίσκει πάνω στον Πούγγουρα και την μπάλα να απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
30' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
31' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ το εκτελεί από τα δεξιά, κεφαλιά του Μακέντα στο δεύτερο δοκάρι, ο Χατζηθεοδωρίδης κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά ο Πασχαλάκης πέφτει στην δεξιά του γωνία και διώχνει! by Σπύρος Σιαμπλής
33' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ βγαίνει στην αντεπίθεση από αριστερά, πατάει περιοχή, αλλά το τελείωμά του είναι απελπιστικά άστοχο... by Σπύρος Σιαμπλής
41' Σέντρα του Κουρμπέλη από τα δεξιά, ο Μακέντα πηδάει με τον Πασχαλάκη για την κεφαλιά, με τον διαιτητή Φάμπρι να καταλογιζει επιθετικό φάουλ... by Σπύρος Σιαμπλής
43' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνάει κι αυτό χωρίς αντίκρισμα by Σπύρος Σιαμπλής
44' Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο, για φάουλ στον Νάγκι σε προηγούμενη φάση. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ και σέντρα του Λημνιού από αριστερά, μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, λάθος έξοδος του Πασχαλάκη αλλά απομακρύνει ο Βαρέλα. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ προηγειται με 1-0 του Παναθηναϊκού και ειναι με το... ενάμισι πόδι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο ΠΑΟΚ έχει καταφέρει να φέρει το ματς στα... μέτρα του από πολύ νωρίς, ενώ και μετά το 1-0 του Σφιντέρσκι είχε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει κι' άλλο γκολ, αφήνοντας χώρους στον Παναθηναϊκό και παίζοντας σωστά στην αντεπίθεση! Η κακή αμυντική συμπεριφορά των γηπεδούχων, που δεν μπορούν να βρουν σωστές επιλογές ούτε και στο τρίτο μισό του γηπέδου, έχουν δώσει στους φιλοξενούμενους τη δυνατότητα να είναι σχεδόν περασμένοι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, όσο κι αν στο ποδόσφαιρο... όλα γίνονται. by Σπύρος Σιαμπλής
Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό στην ανάπαυλα, με τον Αγιούμπ να κάνει ντεμπούτο, παιρνοντας τη θέση του Νάγκι. Χωρίς αλλαγές ξεκινάει ο ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
50' Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη στο δευτερο δοκάρι, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
54' Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά του Αγιούμπ, απομακρύνει ο Μαουρίσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
55' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξια, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
56' Ο Δώνης γκρεμίζει τον Πασχαλάκη, που έχει βγει έγκαιρα κι έχει διώξει τη μπάλα, τραυματίζοντάς τον και σκίζοντάς του την... φανέλα! by Σπύρος Σιαμπλής
57' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη που τσεκάρει πάντως ότι ο Πασχαλάκης είναι καλά. by Σπύρος Σιαμπλής
58' Περέα αντί Χατζηγιοβάνη, η δεύτερη αλλαγή του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
62' Σέντρα-σουτ του Σφιντέρσκι απο τα αριστερά μέσα στην περιοχή, παράλληλα με την εστία του Διούδη η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
63' Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ με τον Λάμπρου αντί του Πέλκα. by Σπύρος Σιαμπλής
65' Φάουλ του Μίσιτς, ακριβως έξω από την περιοχή στον Αγιούμπ. by Σπύρος Σιαμπλής
66' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Δώνη, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Λάμπρου και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
70' Μπουζούκης αντί Ζαχίντ. by Σπύρος Σιαμπλής
71' Μεγάλη ευκαιρια για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να κάνει το γύρισμα για τον Γιόχανσον που πατάει περιοχή σεντράρει παράλληλα από τα δεξια, αλλά ο Περέα δεν μπορεί να κάνει την προβολή σε κενή εστία, ενώ ήταν και «ακάλυπτος»! by Σπύρος Σιαμπλής
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Άκπομ να μπαίνει αντί του Σφιντέρσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
76' Γρήγορη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, με τον Λάμπρου να μπαίνει περιοχή από αριστερά, αλλά να κόβεται από τον Σένκεφελντ κι ενώ ο Μπίσεσβαρ ήταν αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
77' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
79' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα, για φάουλ στον Λημνιό. by Σπύρος Σιαμπλής
79' Κίτρινη στον Πούγγουρα για σκληρό φάουλ στον Λημνιό by Σπύρος Σιαμπλής
80' Άστοχη κεφαλιά του Μαουρίτσιο σε εκτέλεση φάουλ του Μίσιτς by Σπύρος Σιαμπλής
81' Προσπάθεια του Μακέντα μέσα στην περιοχή και σέντρα για την καρδιά της περιοχής, έδιωξε ο Πασχαλάκης by Σπύρος Σιαμπλής
82' Άστοχο-συρτό σουτ του Άκπομ από το ημικύκλιο της περιοχής, μετά από προσπάθεια του Λάμπρου. by Σπύρος Σιαμπλής
84' Κίτρινη στον Λημνιό, που κλώτσησε την μπάλα για να στηθεί αλλού σε κερδισμένο φάουλ του Παναθηναϊκού by Σπύρος Σιαμπλής
85' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό.Γλυκό πλασέ του Μακέντα στα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μιχαηλίδης αντί Βαρέλα. by Σπύρος Σιαμπλής
89' Σουτ του Μακέντα εκτός περιοχής, η μπάλα έφτασε στον Δώνη, που ορθώς υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση. by Σπύρος Σιαμπλής
89' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Γιαννούλη για τον Άκπομ, που δεν μπόρεσε να εκτελέσει μέσα από τη μικρή περιοχή by Σπύρος Σιαμπλής
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Σπύρος Σιαμπλής
Δευτερόλεπτα για το φινάλε by Σπύρος Σιαμπλής
Τέλος στο ΟΑΚΑ. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-1! Το γκολ του Σφιντέρσκι (11') έδωσε τη νίκη στον Δικέφαλο, που σφράγισε την πρόκριση στα ημιτελικά σε συνδυασμό με τη νίκη (2-0) στο πρώτο παιχνίδι by Σπύρος Σιαμπλής