Μίλαν-Γιουβέντους

Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Ιταλίας. Στο "Τζουσέπε Μεάτσα" του Σαν Σίρο, η Μίλαν φιλοξενεί τη Γιουβέντους by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς έχει πάνω του στραμμένα τα φώτα, διότι Ζλάταν και Κριστιάνο κοντράρονται για πρώτη φορά από το 2015 όταν ο πρώτος ήταν στην Παρί και ο δεύτερος στη Ρεάλ. by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
Μίλαν: Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Κιάερ, Ρομανιόλι, Ερντάντες, Κεσί, Μπενάσερ, Καστιγέχο, Τσαλχάνογλου, Ρέμπιτς, Ιμπραχίμοβιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
Γιουβέντους: Μπουφόν, Ντε Σίλιο, Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Άλεξ Σάντρο, Ράμσεϊ, Πιάνιτς, Ματουιντί, Κουαδράδο, Ντιμπάλα, Ρονάλντο by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο κόσμος στο Σαν Σίρο ξεπερνά τις 72.000, αριθμός ρεκόρ για ημιτελικό του Κόπα Ιτάλια by Γιώργος Σπανομανώλης
Θυμίζουμε ότι οι ημιτελικοί είναι διπλοί by Γιώργος Σπανομανώλης
1' Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
3' Σουτ του Κεσί η μπάλα δίπλα από το δοκάρι by Γιώργος Σπανομανώλης
5' Δυνατό σουτ του Ρέμπιτς, σε ετοιμότητα ο Μπουφόν by Γιώργος Σπανομανώλης
Συμπληρώθηκε το 20λεπτο στο Μιλάνο. Το ματς έχει ρυθμό, η Γιουβέντους δυσκολεύεται να πατήσει την αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Σπανομανώλης
23' Ευκαιρία για τη Μίλαν: Τεράστια επέμβαση του Μπουφόν σε σουτ του Καλάμπρια by Γιώργος Σπανομανώλης
30' Αγκωνιά του Ζλάταν στον Ντε Λιχτ, κίτρινη στον Σουηδό by Γιώργος Σπανομανώλης
31' Κίτρινη ο Ράμσεϊ by Γιώργος Σπανομανώλης
36' Προσπάθεια του Κουαδράδο μπλόκαρε η Ντοναρούμα by Γιώργος Σπανομανώλης
Αυτή ήταν η πρώτη ευκαιρία για τη Γηραιά Κυρία στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
43' Κίτρινη στον Ερντάντες by Γιώργος Σπανομανώλης
43' Κίτρινη και στον πιόλι για διαμαρτυρία by Γιώργος Σπανομανώλης
Ημίχρονο: Μίλαν-Γιουβέντους 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος by Γιώργος Σπανομανώλης
47' Και πάλι ο Μπουφόν κρατάει το μηδέν σε σουτ του Ρέμπιτς από την περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
58' Κάρτα ο Κεσί by Γιώργος Σπανομανώλης
61' Γκοοοολλλ για τη Μίλαν! Ο κορυφαίος ως τώρα Ρέμπιτς σκοράρει για το 1-0!
by Γιώργος Σπανομανώλης
63' Μέσα ο Μπεντανκούρ στη θέση του Ράμσεϊ by Γιώργος Σπανομανώλης
69' Κίτρινη ο Καστιγέχο by Γιώργος Σπανομανώλης
70' Μέσα ο Πιπίτα, έξω ο Ντε Σίλιο by Γιώργος Σπανομανώλης
71' Κόκκινη για τη Μίλαν! Ο Ερναντές αφήνει με δέκα την ομάδα του by Γιώργος Σπανομανώλης
73' Έξω ο Ματουϊντί, μέσα ο Ραμπιό και μέσα ο Λαξάλ έξω ο Ρέμπιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
86' Έχουμε VAR για πέναλτι υπέρ της Γιουβέντους by Γιώργος Σπανομανώλης
Πέναλτι για τη Γιουβέντους, μετά από προσπάθεια του Ρονάλντο και χέρι του Καλάμπρια by Γιώργος Σπανομανώλης
89' Εύστοχος από την άσπρη βούλα ο Ρονάλντο ισοφαρίζει σε 1-1
Τέλος στο ματς. Μίλαν και Γιουβέντους ήρθαν ισόπαλες 1-1 στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για το Κόπα Ιτάλια. by Γιώργος Σπανομανώλης