Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λυών με την Γιουβέντους για την φάση των "16" του Champions League. by Κώστας Μιαούλης
Λυών (Ρούντι Γκαρσία): Λόπες, Ντενάγιερ, Μαρσέλο, Μαρτσάλ, Ντιμπουά, Τουσάρ, Αουάρ, Κορνέ, Εκαμπί, Ντεμπελέ, Σοάρες by Κώστας Μιαούλης
Γιουβέντους (Μαουρίτσιο Σάρι): Σέζνι, Ντανίλο, Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Σάντρο, Πιάνιτς, Μπεντακούρ, Κουαδράδο, Ραμπιό, Κριστιάνο, Ντιμπάλα by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Λυών: Ταταρουσάνου, Άντερσεν, Τεριέ, Τραορέ, Μέντες, Τετέ, Κακερέ by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Γιουβέντους: Μπουφόν, Ντε Σίλιο, Ράμσεϊ, Ματουϊντί, Ρουγκάνι, Μπερναρντέσκι by Κώστας Μιαούλης
Oι δύο αντίπαλοι βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
Αγκαλιά του Σάρι με τον Γκαρσία πριν την έναρξη. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
4' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το ματς ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
4' Ευκαιρία για την Γιούβε: Ο Ρονάλντο κάνει προσποιήσεις από αριστερά, σκάβει την μπάλα πάνω από τον Λόπες η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
6' Σουτ του Εκαμπί, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στα χέρια του Σέζνι. by Κώστας Μιαούλης
Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Κορνέ. by Κώστας Μιαούλης
by Κώστας Μιαούλης
11' Πολυκοσμία στον χώρο του κέντρου, μάχονται οι δύο ομάδες ποιά θα κυριαρχήσει. Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς ως τώρα. by Κώστας Μιαούλης
14' Φάουλ του Αουάρ στον Ρονάλντο, σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση by Κώστας Μιαούλης
15' Κόρνερ για την Γιουβέντους. by Κώστας Μιαούλης
20' Ο Αουάρ κλέβει ψηλά το σουτ του κοντράρει. Στην εξέλιξη της φάσης κόρνερ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
21' ΔΟΚΑΡΙ Η ΛΥΩΝ! by Κώστας Μιαούλης
Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Τόκο Εκαμπί κεφαλιά με το πίσω μέρος του κεφαλιού, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
23' Κόρνερ για την Λυών που πιέζει. by Κώστας Μιαούλης
25' Αρκετά καλή η εμφάνιση της Λυών ως τώρα, σπάει σωστά το πρεσάρισμα της Γιουβέντους μπροστά και προσπαθεί να δώσει πλάτος στις επιθέσεις της. by Κώστας Μιαούλης
27' Πολύ άστοχο το σουτ του Άλεξ Σάντρο. by Κώστας Μιαούλης
28' Κίτρινη ο Μαρσέλο, γιατί όπως πήγε να τον πρεσάρει ο Ντιμπάλα, άπλωσε το χέρι στο πρόσωπο του αντιπάλου του. by Κώστας Μιαούλης
29' Έχει ματώσει ο Ντε Λίχτ και πρέπει να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Κώστας Μιαούλης
31' Γίνονται ράμματα στον στόπερ της Γιουβέντους. by Κώστας Μιαούλης
31' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Τουσάρ. by Κώστας Μιαούλης
Πανέμορφο χτίσιμο επίθεσης από αριστερά, ο Αουάρ έχει αφήσει πίσω του τον Ντανίλο, βγάζει έξοχη ασίστ στον Τουσάρ που από κοντά ανοίγει το σκορ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
34' Η Λυών χτυπάει πάλι στον κενό χώρο. Το δεξί σουτ του Ντεμπελέ, θα φύγει άουτ. Εξαιρετική εμφάνιση για τη Λυών που θυμίζει τον παλιό καλό καιρό απόψε. by Κώστας Μιαούλης
35' Ωραία κίνηση του Ρονάλντο που μπήκε από αριστερά, αλλά το τελείωμα του δεν είναι καλό. Ξαφνικά αλλάζει ο ρυθμός του ματς. by Κώστας Μιαούλης
Οι παίκτες της Λυών διαμαρτύρονται για χέρι σε κοντρόλ του Κουαδράδο. Συνέχεια στο ματς δίνει ο διαιτητής. by Κώστας Μιαούλης
39' Κεφαλιά του Ραμπιό άουτ. by Κώστας Μιαούλης
40' Κόρνερ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Τοκό-Εκαμπί που κλέβει την μπάλα, ενώ ο Μπονούτσι είναι αφηρημένος, μπαίνει στην περιοχή σουτάρει, η μπάλα πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
44' Νέο σουτ του Τόκο-Εκαμπί μετά από κούρσα από το κέντρο, η μπάλα πάνω από την εστία του Σέζνι. Καθηλωτική η Λυών στο πρώτο μέρος. by Κώστας Μιαούλης
45' Φάουλ ο Ντιμπουά στον Ρονάλντο, λίγο έξω από την περιοχή των Γάλλων και αριστερά. by Κώστας Μιαούλης
45' Στο τείχος η μπάλα από την εκτέλεση του Ρονάλντο. Τρία λεπτά επιπλέον. by Κώστας Μιαούλης
45+2' Σουτ του Μπρούνο, μπλόκαρε ο Σέζνι. by Κώστας Μιαούλης
45+3' ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Με το γκολ του Τουσάρ στο 31' η Λυών προηγείται 1-0 της Γιουβέντους, ενώ είχε και δοκάρι με τον Τοκό-Εκαμπί. by Κώστας Μιαούλης
9-4 οι τελικές στο πρώτο μέρος για την Λυών, 3-1 τα κόρνερ, 45-55% η κατοχή της μπάλας. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
49' Κόρνερ για την Λυών. by Κώστας Μιαούλης
52' Φάουλ του Τουσάρ στον Ρονάλντο. by Κώστας Μιαούλης
53' Ο Πιάνιτς εκτελεί πάνω στο τείχος. by Κώστας Μιαούλης
54' Σουτ του Τουσάρ, πάνω στον Άλεξ Σάντρο και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
56' Φάουλ για την Γιουβέντους. Ο Ντιμπάλα εκτελεί, ο Ντεμπελέ διώχνει. by Κώστας Μιαούλης
61' Κίτρινη στον Κορνέ, για φάουλ στον Ντιμπάλα. by Κώστας Μιαούλης
62' Ράμσεϊ αντί Πιάνιτς, πρώτη αλλαγή του Σάρι. by Κώστας Μιαούλης
62' Κόρνερ για την Γιουβέντους by Κώστας Μιαούλης
66' Ο Τεριέ αντί του Τοκό-Εκαμπί by Κώστας Μιαούλης
69' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ντιμπάλα. Σέντρα του Άλεξ Σάντρο, ο Ντιμπάλα δεν μπορεί να πλασάρει σωστά, η μπάλα λίγο έξω. by Κώστας Μιαούλης
70' Ιγκουαϊν αντί Κουαδράδο by Κώστας Μιαούλης
75' Σουτ του Ντανίλο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
78' Τετέ αντί Ντιμπουά και Μπερναρντέσκι αντί Ραμπιό by Κώστας Μιαούλης
79' Κόρνερ για την Γιουβέντους. by Κώστας Μιαούλης
80' Σουτ του Ντιμπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
81' Άντερσεν αντί Κορνέ by Κώστας Μιαούλης
82' Κεφαλιά του Ιγκουαϊν έξω. by Κώστας Μιαούλης
85' Ο Ρονάλντο μετά από μία σέντρα προσπαθεί να κάνει κεφαλιά και πέφτει μόνος του. by Κώστας Μιαούλης
86' Ο Ιγκουαϊν χάνει μεγάλη ευκαιρία από το γύρισμα του Ντιμπάλα που του έδωσε έτοιμο γκολ. by Κώστας Μιαούλης
87' Κίτρινη ο Ντεμπελέ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ντιμπάλα σκοράρει, αλλά η σημαία είναι -ορθώς-σηκωμένη! Σε αντικανονική θέση ο Αργεντινός. by Κώστας Μιαούλης
90'+1' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
90+4' Σάντρο στην σέντρα, Ρονάλντο κεφαλιά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
90+5' Μπαίνει οπαδός, τον μαζεύει η ασφάλεια του γηπέδου. by Κώστας Μιαούλης
ΤΕΛΟΣ. Η Λυών επικράτησε 1-0 της Γιουβέντους με το γκολ του Τουσάρ στο 31' και αποκτά μικρό προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στους Ιταλούς. by Κώστας Μιαούλης