Άρσεναλ-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Άρσεναλ-Ολυμπιακός, στο «Emirates». Πρόκειται για τη ρεβάνς του 1-0 υπέρ των Λονδρέζων στο Φάληρο πριν από μια εβδομάδα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 2 και ραδιοφωνικά θα υπάρχει κάλυψη από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι Πειραιώτες, λοιπόν, μόνο νίκη για να προκριθούν. Αν είναι με 1-0 το παιχνίδι θα οδηγηθεί σε παράταση, διαφορετικά θα πάρουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Οι Λονδρέζοι προκρίνονται αν προστατέψουν την έδρα τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σισέ, Μπα,Ομάρ, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα): Λένο, Σάκα, Νταβίντ Λουίς, Μουστάφι, Μπεγερίν, Τζάκα, Θεμπάγιος, Πεπέ, Ομπαμεγιάνγκ, Έζιλ, Λακαζέτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Καραργύρης, Μασούρας, Λοβέρα, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Μπουλάρι, Γκασπάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μαρτίνεθ, Παπασταθόπουλος, Τορέιρα, Μάιτλαντ-Νάιλς, Γουίλοκ, Γκεντούζι, Μαρτινέλι by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτός αποστολής για τον Ολυμπιακό έχουν μείνει -από τους παίκτες που είναι στην ευρωπαϊκή λίστα- ο Φορτούνης, ο τιμωρημένος Σεμέδο και εννοείται ο τραυματίας Σουντανί. Στον πάγκο βρίσκονται ο 17χρονος Καραργύρης για αναπληρωματικός τερματοφύλακας κι όχι ο Αλέν. Επίσης, ο Μαρτίνς έχει στη διάθεσή του και τον 18χρονο επιθετικό, Εμιλιάνο Μπουλάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
Σιντ Κολάσινατς, Καλούμ Τσέιμπερς, Σέντρικ Σοάρες και Κίεραν Τίρνεϊ είναι εκτός για την Άρσεναλ, αλλά σε σχέση με το πρώτο ματς, έχουν πάρει θέση στην ενδεκάδα οι Μπεγερίν, Πεπέ, Εζίλ, αλλά και ο Θεμπάγιος, που είχε μπει ως αλλαγή. Στον πάγκο βρίσκεται ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, ο οποίος είχε χρησιμοποιηθεί ως δεξιός μπακ στο Φάληρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός έχει στο πλευρό του περίπου 6.000 οπαδούς του, αλλά και τον Βαγγέλη Μαρινάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο γήπεδο είναι και ο πρώην αμυντικός των Πειραιωτών, Παναγιώτης Ρέτσος, ο οποίος αγωνίζεται στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ως δανεικός από τη Λεβερκούζεν από τον περασμένο Ιανουάριο by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα τέταρτο ακόμα για την έναρξη του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ντάβιντε Μάσα (Ιταλία) Πρώτος Βοηθός: Φιλίπο Μέλι (Ιταλία) Δεύτερος Βοηθός: Αλμπέρτο Τεγκόνι (Ιταλία) Τέταρτος διαιτητής: Πιέρο Τζακομέλι (Ιταλία) VAR: Μίκαελ Φάμπρι (Ιταλία) AVAR: Στέφανο Αλάσιο (Ιταλία) by Αποστόλης Λιβάνιος
Έτοιμοι για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων και ακούγεται ο ύμνος του Europa League από τα μεγάφωνα του «Emirates» by Αποστόλης Λιβάνιος
Στα ματς των 20:00... Τα αποτελέσματα των επτά αναμετρήσεων (με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν): Γάνδη-Ρόμα 1-1, Μάλμε-Βόλφσμπουργκ 0-3, ΛΑΣΚ Λιντς-Άλκμααρ 2-0, Βασιλεία-ΑΠΟΕΛ 1-0, Πόρτο-Λεβερκούζεν 1-3, Εσπανιόλ-Γουλβς 3-2, Μπασακσεχίρ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 3-1 (ΠΑΡΑΤΑΣΗ). by Αποστόλης Λιβάνιος
Τα ματς των 22:00: Μπενφίκα-Σαχτάρ, Ίντερ-Λουντογκόρετς, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Κλαμπ Μπριζ, Άρσεναλ-Ολυμπιακός, Σεβίλλη-Κλουζ, Σέλτικ-Κοπεγχάγη, Άγιαξ-Χετάφε. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Κόρνερ για την Άρσεναλ στο πρώτο λεπτό by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέρασε ο κίνδυνος για την άμυνα των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
Η Άρσεναλ μπήκε αρκετά φορτσάτη στο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός προσπαθεί τώρα να παγώσει τον ρυθμό με κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
Ταχύτατη, αλλά ημιτελής προσπάθεια της Άρσεναλ by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Σουτ του Τζάκα στα σώματα, στη συνέχεια σουτ του Πεπέ μέσα από την περιοχή έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
Μένει ψηλά για να πιέσει ο Ολυμπιακός. Είναι αρκετοί παίκτες του μπροστά από τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Τα έχει πάει αρκετά καλά στο αμυντικό κομμάτι ο Ολυμπιακός και από πλευράς ρυθμού το έχει φέρει το παιχνίδι πάνω-κάτω στα μέτρα που το ήθελε by Αποστόλης Λιβάνιος
19' Επικίνδυνα στην κόντρα ο Ολυμπιακός, με τη συνεργασία Καμαρά και Τσιμίκα, που προσπάθησε να βρει τον Ελ Αραμπί, αλλά έδιωξαν οι γηπεδούχοι σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20' Αντεπίθεση-φωτιά της Άρσεναλ, που κόβει ο Μπα με φάουλ στον Πεπέ στο ημικύκλιο της περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
Θέλει προσοχή, διότι έχει αρκετούς καλούς εκτελεστές η Άρσεναλ. Όπως ο Εζίλ και ο Πεπέ. Συν Λακαζέτ και Ομπαμεγιάνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22' Εκτέλεσε ο Πεπέ και έστειλε πάνω από την εστία της μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
24' Αντεπίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, αλλά καθυστέρησε ο Ραντζέλοβιτς και δεν πήρε τίποτα από τη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Εκτός περιοχής σουτ του Μπουχαλάκη στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο πρώτος στόχος του Ολυμπιακού επετεύχθη πάντως, αφού κατάφερε και να μην δεχθεί γκολ στο πρώτο μισό του α' μέρους, αλλά και να μην απειληθεί ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους. Ο μεγαλύτερος κίνδυνος ήταν με τον Πεπέ στο 20' by Αποστόλης Λιβάνιος
36' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Ελ Αραμπί είδε αριστέρα τον Καμαρά, που είχε πολλά μέτρα μπροστά του, πάτησε περιοχή και έκανε αρκετά ακίνδυνο σουτ με το αριστερό στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Μπορούσε και έπρεπε να κάνει κάτι καλύτερο. by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Λακαζέτ, αλλά δεν υπάρχει γκολ για την Άρσεναλ! Ο Σάκα, ο οποίος έκανε το γύρισμα ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα. Θύμισε το γκολ των Λονδρέζων στο πρώτο ματς η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
41' Άστοχο σουτ του Ελ Αραμπί από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
41' Αδύναμο σουτ του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Λονδίνο. Άρσεναλ-Ολυμπιακός 0-0 Το έχουν πάει αρκετά καλά το παιχνίδι οι Πειραιώτες. Έχουν απειληθεί ελάχιστα, με τη φάση του Πεπέ (για την οποία ο Μπα θυσίασε μια κίτρινη) να είναι η μοναδική πραγματικά καλή φάση των γηπεδούχων και ο ρυθμός του αγώνα είναι πάνω-κάτω στα μέτρα που θέλουν. Επιθετικά, είχαν τη φάση του Καμαρά στο 36', από την οποία θα μπορούσαν να πάρουν κάτι πολύ καλύτερο. Φυσικά, ο Ολυμπιακός θέλει γκολ. Δεν γίνεται να διεκδικήσει αλλιώς την πρόκριση by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
Πιέζει ψηλά η Άρσεναλ στο ξεκίνημα, προσπαθεί να ηρεμήσει το παιχνίδι ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
Απειλεί ο Ολυμπιακός και κερδίζει ένα κόρνερ με τον Τσιμίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
53' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Κόρνερ του Βαλμπουενά από τα αριστερά και καρφωτή κεφαλιά του Σισέ. Τον έχασε εντελώς η άμυνα της Άρσεναλ, βρέθηκε μόνος μέσα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής! by Αποστόλης Λιβάνιος
57' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κούρσα του Τσιμίκα και τελείωμα με το δεξί, διώχνει σε κόρνερ ο Λένο by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Κίτρινη ο Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Άστοχο σουτ του Τζάκα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ακούγονται οι φίλοι του Ολυμπιακού αυτήν τη στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Άστοχο σουτ του Πεπέ by Αποστόλης Λιβάνιος
Το έχει χειριστεί το ματς πολύ καλά ο Ολυμπιακός μετά το γκολ του. Ελέγχει τον ρυθμό και δείχνει να έχει βραχυκυκλώσει η Άρσεναλ by Αποστόλης Λιβάνιος
Το γκολ του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Τορέιρα σε λίγο... by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ωραία σέντρα του Τσιμίκα, δεν προλαβαίνει ο Ελ Αραμπί την μπάλα για λίγο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Επικίνδυνο γύρισμα του Μπεγερίν, διώχνει σε κόρνερ ο Σισέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Είναι παγωμένη η εξέδρα των γηπεδούχων μετά το γκολ. Δεν έχει συνέλθει ούτε η Άρσεναλ καθαρά αγωνιστικά by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Μασούρας σε λίγο, όπως φαίνεται... by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρομερή ενέργεια του Πεπέ μέσα στην περιοχή, ταλαιπώρησε όλη την άμυνα του Ολυμπιακού και πήρε ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ. Διώχνει αρχικά σουτ του Πεπέ ο Σα και προ του Λακαζέτ ο Μπα έκανε σωτήρια επέμβαση αρχικά και στη συνέχεια ο Γάλλος δεν βρήκε καλά με το κεφάλι την μπάλα, που πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Μασούρας αντί Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Άστοχο σουτ του Λακαζέτ, έπειτα από λάθος του Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Σουτ του Τορέιρα εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Γουίλοκ αντί Μπεγερίν by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Γκασπάρ αντί του Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Γυριστό του Τζάκα έπειτα από κόρνερ, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Γκασπάρ αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Άστοχη κεφαλιά του Νταβίντ Λουίς σε εκτέλεση κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό για να συμπληρωθούν τα 90 by Αποστόλης Λιβάνιος
Μόλις δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+1' Άστοχη κεφαλιά του Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
90+2' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Γκάσπαρ, διωχνει ο Μουστάφι σε κόρνερ προ του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
Τελευταία φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτέλεσε ο Μασούρας, έδιωξαν οι της Άρσεναλ by Αποστόλης Λιβάνιος
Παράταση! Άρσεναλ-Ολυμπιακός 0-1! Με το γκολ του Σισέ στο 53ο λεπτό. Ένα επιπλέον τέταρτο στο παιχνίδι λοιπόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ανάσες για τους παίκτες των δύο ομάδων και οδηγίες από τους προπονητές by Αποστόλης Λιβάνιος
ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ! by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο έδαφος ο Τσιμίκας, έπειτα από σύγκρουση με τον Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
Διώχνει άτσαλα σε κόρνερ ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
Σφίγγει τα δόντια για να συνεχίσει ο Τσιμίκας, που δεν πατάει καλά by Αποστόλης Λιβάνιος
99' Σουτ του Ομπαμεγιάνγκ στον Μπα. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Έχει βρει ψηλά και το έχει κολλητά ο αμυντικός του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Παπασταθόπουλος αντί του Μουστάφι που ζήτησε αλλαγή by Αποστόλης Λιβάνιος
103' Παπασταθόπουλος αντί Μουστάφι by Αποστόλης Λιβάνιος
104' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έκανε ωραία μπαλιά για τον Γκασπάρ, που αστόχησε από εξαιρετική θέση. Ακόμη και πάσα μπορούσε by Αποστόλης Λιβάνιος
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Τσιμίκας κάνει παλικαρίσια προσπάθεια, αφού δεν μπορεί να πατήσει καλά by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. Άρσεναλ-Ολυμπιακός 0-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
106' Μαρτινέλι αντί Λακαζέτ για την Άρσεναλ by Αποστόλης Λιβάνιος
109' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Αντεπίθεση με τον Ελ Αραμπί να δίνει αριστερά στον Μασούρα που με γλυκό σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέφτουν κορμιά στο Λονδίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
113' ΓΚΟΛ η Άρσεναλ, 1-1! Σέντρα του Εζίλ από τα δεξιά, κεφαλιά του Μαρτινέλι, ο Ομπαμεγιάνγκ με γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
115' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Λοβέρα αντί Τσιμίκα στο ματς. Αριστερά στην άμυνα ο Γκάσπαρ πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παπαδόπουλος θα μπει σε λίγο αντί του Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
117' Παπαδόπουλος αντί Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα παίξει μπροστά και ο Σισέ πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
Ανέβηκε κι ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Σέντρα του Μασούρα και πλασέ του Ελ Αραμπί στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος! Έχουμε παίξει ήδη ένα! by Αποστόλης Λιβάνιος
Διώχνουν όπως όωπς και... δαγκώνουν την μπάλα οι παίκτες του Ολυμπιακού! by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχουν περάσει τα δύο λεπτά, όπου να ναι θα σφυρίξει ο διαιτητής! by Αποστόλης Λιβάνιος
120'+3' Μυθική χαμένη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Η μπάλα με κάποιον απίστευτο τρόπο φτάνει στον Ομπαμεγιάνγκ που από την μικρή περιοχή καταφέρνει να αστοχήσει! by Αποστόλης Λιβάνιος
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Αποστόλης Λιβάνιος
Χάρη στη γκολάρα του Ελ Αραμπί στο 120', ο Ολυμπιακός έριξε στο καναβάτσο την Άρσεναλ και με το 2-1 προκρίθηκε στους «16» του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
ΘΡΥΛΙΚΗ, ΜΑΓΚΙΚΗ, ΑΝΤΡΙΚΙΑ πρόκριση του Ολυμπιακού στο Λονδίνο, είναι απίστευτο αυτό που συνέβη σήμερα! by Αποστόλης Λιβάνιος
Παρέα με τον κόσμο τους πανηγυρίζουν οι ερυθρόλευκοι, κάνουν το δικό τους... πάρτι στο «Emirates» by Αποστόλης Λιβάνιος
Αυτά από εμάς, μείνετε στο sportfm.gr για εκτεταμένο ρεπορτάζ από το Λονδίνο... Build A Bet μόνο με ένα κλικ. Μεταμόρφωσε το παιχνίδι σου με τις νέες λειτουργίες της bwin πλατφόρμας |21+ by Αποστόλης Λιβάνιος