Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Παναιτωλικός, για την 26η και τελευταία αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι Πειραιώτες, οι οποίοι προέρχονται από τη μεγάλη πρόκριση επί της Άρσεναλ στο Europa League, υποδέχονται την ομάδα του Αγρινίου με στόχο να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και να ξεκινήσουν με το +5 από τη δεύτερη θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι φιλοξενούμενοι θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα για την όσο το δυνατόν καλύτερη συγκομιδή ενόψει των play out. Αφού είναι στην προτελευταία θέση με 17 βαθμούς έναντι 10 του Πανιωνίου. Στους 27 είναι ο Βόλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Γκασπάρ, Σεμέδο, Μπα, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Μασούρας, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί, Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνετ, Κέβιν, Μαρσιάλ, Μαλής, Σίεστεντ, Ντάλσιο, Ταχάρ, Μουνιέ, Άλβαρες, Ντίας και Ντάουντα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Μορ, Λοβέρα, Βαλμπουενά, Αβραάμ, Τοροσίδης, Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Φερνάντες, Τσιγγάρας, Μιμίτο, Μπαϊροβιτς, Φυτόπουλος, Λιάβας και Καββαδίας by Αποστόλης Λιβάνιος
Λίγος ο κόσμος αυτήν τη στιγμή στο γήπεδο by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης. Βοηθοί: Μιχαήλ Καρσιώτης, Αντώνιος Σινιοράκης Τέταρτος Διαιτητής: Παναγιώτης Κουκούλας VAR: Αθανάσιος Σέζος, Δημήτρης Σαμοΐλης by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός βραβεύει αυτήν τη στιγμή Τζολάκη και Καραργύρη, που προέρχονται από την Ακαδημία του συλλόγου και συνδυάζουν σπουδές και ποδόσφαιρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Αποθέωση από τον κόσμο για τον Πέδρο Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο μάτριξ του γηπέδου παίζουν πλάνα από την παρουσία του κόσμου στο Emirates by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
4' Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη έπειτα από πάσα του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
5' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό. Σωστή υπόδειξη για οφσάιντ στον Ελ Αραμπί που συμμετείχε στη φάση, μετά την κεφαλιά του Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
9' Ο Ολυμπιακός πήγε να βγάλει πολύ καλή φάση, με τον Μπουχαλάκη να βγάζει ωραία κάθετη για τον Γκασπάρ, που έκανε γύρισμα για τον Μασούρα, αλλά μάζεψε ο Κνετ. Σηκώθηκε το σημαιάκι του επόπτη στη συνέχεια by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Κι άλλη ωραία μπαλιά του Μπουχαλάκη, πρόλαβε οριακά ο Μασούρας, αλλά δεν μπόρεσε να τροφοδοτήσει ο Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
18' Επικίνδυνη επίθεση του Παναιτωλικού με τον Μουνιέ, αλλά έμεινε στη μέση έπειτα από παρέμβαση του Γκασπάρ και του Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Επικίνδυνο γύρισμα του Κέβιν από τ' αριστερά για τον Μουνιέ, αλλά ο Γάλλος άσος δεν έφτασε στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναιτωλικός πιέζει αρκετά ψηλά για να βραχυκυκλώσει τον Ολυμπιακό, που προσπαθεί να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα (των τριών στόπερ) με μακρινές μπαλιές by Αποστόλης Λιβάνιος
23' Κίτρινη στον Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
26' Σουτ του Χασάν στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο έδαφος με αίματα ο Σα. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες, ο Μπα έδιωξε αρχικά με προβολή, αλλά ο Μουνιέ δεν πρόλαβε να μαζέψει το πόδι του και χτύπησε τον Πορτογάλο στο πρόσωπο by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα γίνει αλλαγή ο Σα, ο οποίος έχει αίματα στο πρόσωπο. Θα πάρει τη θέση του ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
Κίτρινη στον Μουνιέ by Αποστόλης Λιβάνιος
Αποδοκιμασίες για τον Μουνιέ by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το ματς. Διότι το ιατρικό τιμ του Ολυμπιακού βάζει επίδεσμο στο κεφάλι του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δείχνει εκνευρισμένος με τον Μουνιέ ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Συνεχίζει προς το παρόν ο Σα. Κάνει ακόμα προθέρμανση ο Τζολάκης κι αν πει ο Πορτογάλος ότι δεν μπορεί να συνεχίσει θα μπει ως αλλαγή ο νεαρός γκολκίπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
37' Απειλεί ο Ολυμπιακός με τον Σεμέδο, που έκανε κεφαλιά μπροστά από το τέρμα μετά από κόρνερ, αλλά δεν κατάφερε να δώσει κατεύθυνση στην μπάλα προς την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
Ενοχλήσεις για τον Κνετ του Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
45+2' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Μετά το γλυκό γέμισμα του Ραντζέλοβιτς, ο Χασάν έκανε κεφαλιά-πάσα στον Ελ Αραμπί που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αποθέωση για τον Ελ Αραμπί στο Φάληρο, καθώς πρόκειται και για τον σκόρερ του χρυσού γκολ στο Λονδίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Παραμένει το 0-0! Δόθηκε οφσάιντ στον Ελ Αραμπί. Είναι πολύ οριακή η φάση! by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 0-0! Ο Ελ Αραμπί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο διαιτητής το πήρε πίσω έπειτα από συνεννόηση με τον VAR για οφσάιντ. Πολύ δύσκολη και οριακή φάση. Οι Πειραιώτες είναι ελαφρώς ανώτεροι, δίχως, πάντως, να έχουν φτιάξει πολλές φάσεις. οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν απειλήσει καθόλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν θα συνεχίσει ο Κνετ. Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Παναιτωλικό. Ο Φερνάντεθ θα μπει στο παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
Συνεχίζει, πάντως, ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
53' Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη από το ημικύκλιο μετά το γύρισμα του Ομάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Βαλμπουενά σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
55' Σουτ του Μασούρα εκτός εστίας, αλλά κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
55' Ραντζέλοβιτς αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
56' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
56' Γύρισμα-σουτ του Ομάρ από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Φερνάντεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
60' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σέντρα του Βαλμπουενά, σκαστή κεφαλιά του Μασούρα, φεύγει η μπάλα του Φερνάντεθ, που δεν έβαλε καλά τα χέρια του και καταλήγει στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
Κίτρινη στον Κέβιν by Αποστόλης Λιβάνιος
Κίτρινη στον Μαλή by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σισέ αντί του Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
68' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Βαλμπουενά, αλλά Σισέ και Ελ Αραμπί δεν μπόρεσαν να εκτελέσουν by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Σουτ του Ντάουντα εκτός εστίας. Η πρώτη τελική του Παναιτωλικού στο παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κάθετη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά ο Μασούρας νικήθηκε από τον Φερναντέθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Αστοχεί εξ' επαφής ο Ντάουντα, ο οποίος στη συνέχεια υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
73' Διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού για πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Μαρσιάλ στον Χασάν. Υπάρχει σπρώξιμο, είναι στην κρίση του διαιτητή η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Μιμίτο αντί Ταχάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Κίτρινη στον Ντάλσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Δυνατό σουτ του Χασάν, διώχνει ο Φερνάντεθ σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν έστρωσε για τον Καμαρά που από το ύψος του πέναλτι δεν βρήκε εστία, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Κίτρινη στον Μαρσιάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, μπλόκαρε εύκολα ο Φερνάντεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Κίτρινη στον Σισέ, που πίεσε τον Φερνάντεθ και δεν επέτρεψε στον αντίπαλο τερματοφύλακα να βγάλει στην κόντρα τους φιλοξενούμενους by Αποστόλης Λιβάνιος
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί σε θέση βολής, δεν βρίσκει εστία. Ζητούν κόρνερ οι γηπεδούχοι by Αποστόλης Λιβάνιος
90' Λοβέρα αντί Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
90' Καββαδίας αντί Μουνιέ by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+4' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Με συρτό σουτ του Μπουχαλάκη από ασίστ του Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο ματς. Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-0! by Αποστόλης Λιβάνιος