ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, στην πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. by Αποστόλης Λιβάνιος
Το πρώτο ματς είναι προγραμματισμένο για τις 21:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Δημήτρη Τσορμπατζόγλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6 και του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Μιχάι, Ίνγκασον, Μάτος, Μίσιτς, Μαουρίτσιο, Ελ Καντούρι, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Άκπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ομάρ, Σισέ, Σεμέδο, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Μασούρας, Βαλμπουενά, Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Παπαδόπουλος, Μιχαϊλίδης, Ροντρίγκο, Εσίτι, Ντόουγκλας, Λημνιός, Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο ΠΑΟΚ θα αγωνιστεί δίχως τον Βιεϊρίνια, που ένιωσε ενοχλήσεις στο γόνατο και είναι εκτός αποστολής. Ως γνωστόν νοκ-άουτ είναι ο Βαρέλα και ο Κρέσπο. Οπότε, ο Ίνγκασον έχει παρτενέρ του τον Μιχάι στο κέντρο της άμυνας by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός αγωνίζεται με τον 17χρονο, Κωνσταντίνο Τζολάκη, κάτω από τα δοκάριά του, αφού ο Σα δεν ξεπέρασε το αιμάτωμα στο μάτι. Δεν έχει πάρει μαζί του και του Φορτούνη-Χριστοδουλόπουλο ο Μαρτίνς, ο οποίος ξεκινάει τον Χασάν κι όχι τον Ελ Αραμπί στην κορυφή της επίθεσης. Ο Αλέν ταλαιπωρείται από θλάση by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Εστράδα (Ισπανία) Βοηθοί: Αλόνσο, Σομπρίνο (Ισπανία) VAR: Γκονζάλες (Ισπανία) AVAR: Ντίας Πέρεθ (Ισπανία) by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Καραργύρης, Ελ Αραμπί, Λοβέρα, Μπα, Τοροσίδης, Γκασπάρ, Ραντζέλοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έτοιμες οι δύο ομάδες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Καυτή ατμόσφαιρα στην Τούμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
1' Σέντρα στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
3' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραία σέντρα του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Χασάν (νίκησε τον Ίνγκασον στον αέρα), ο Πασχαλάκης δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και ο Αιγύπτιος με τη δεύτερη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπάρχει συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Ίσως να υπάρχει offside by Αποστόλης Λιβάνιος
Μετράει το γκολ, 1-0 ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
Από το replay φάνηκε ότι ο Βαλμπουενά πρέπει να ξεκινάει από θέση offside. by Αποστόλης Λιβάνιος
"Η φάση του γκολ του Ολυμπιακού ξεκινάει με τον Βαλμπουενά να είναι σε θέση οφσάιντ. Το γκολ εξετάστηκε από το VAR και θεωρήθηκε κανονικό", αναφέρει ο ΠΑΟΚ στο twitter by Αποστόλης Λιβάνιος
8' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ωραία συνεργασία Βαλμπουενά και Τσιμίκα, εξαιρετική σέντρα του δεύτερου και ο Γκιγέρμε σκοράρει από κοντά. Ίσως και να είναι αυτογκόλ by Αποστόλης Λιβάνιος
10' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-2! Γύρισμα του Γιαννούλη, κακό διώξιμο του Σισέ προ του Άκπομ και ο Πέλκας, που πήρε το... ριμπάουντ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
12' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-2! Βολέ του Μίσιτς από το ημικύκλιο μετά από κακό διώξιμο της ερυθρόλευκης άμυνας και ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει μέσα σε λίγα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
Απίστευτο ξεκίνημα στο παιχνίδι! by Αποστόλης Λιβάνιος
Ροκ ματς, με αποφασιστικό και ώριμο ξεκίνημα από τον Ολυμπιακό, που βρέθηκε μπροστά με 2-0 στο 8ο λεπτό. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ δεν πέταξε λευκή πετσέτα και με τους Πέλκα (10') και Μίσιτς (12') έκανε το 2-2. Κακή αντίδραση για τους Πειραιώτες μετά το 0-2, έχασαν εντελώς τη συγκέντρωσή τους και άφησαν... στρέμματα πίσω. Έχει μπει στην εξίσωση και η κερκίδα μετά την ισοφάριση κι ενώ νωρίτερα ήταν παγωμένη by Αποστόλης Λιβάνιος
Εδώ φαίνεται ότι ήταν εκτεθειμένος ο Βαλμπουενά πριν πάρει την μπάλα για να σεντράρει στον Χασάν για το 0-1Εικόνα live21964013/101110.jpg by www.sport-fm.gr
Γέμισμα του Βαλμπουενά, διώχνει ο Πασχαλάκης με δυσκολία και απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Χλιαρό σουτ του Πέλκα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
23' Άστοχη κεφαλιά του Μαουρίσιο, που στη συνέχεια συλλαμβάνεται σε αντικανονική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικρή ένταση ανάμεσα σε παίκτες των δύο ομάδων. Σηκώθηκε κι ο πάγκος του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Κίτρινη σε Σισέ και Μίσιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
Σκληρό μαρκάρισμα του "κιτρινισμένου" Μίσιτς πάνω στον Γκιγέρμε, δείχνει εκνευρισμένος ο Κροάτης στα τελευταία λεπτά. Κίτρινη στον Σεμέδο λίγο μετά για μαρκάρισμα στον Άκπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
33' Κίτρινη στον Ομάρ. Πλέον, οι τρεις από τους τέσσερις αμυντικούς του Ολυμπιακού έχουν κάρτα, μόνο ο Τσιμίκας δεν έχει δεχθεί by Αποστόλης Λιβάνιος
34' Δυνατό σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, διώχνει ασταθώς ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
Γκρίνια του κόσμου για τον Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
36' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, σβήνει η φάση με την εξαιρετική έξοδο του Τζολάκη πάνω στον Πέλκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Επίθεση με προϋποθέσεις του ΠΑΟΚ, κάθετη από τον Μαουρίσιο για τον Άκπομ, βγαίνει με τα πόδια και κλείνει το πεδίο του Άγγλου ο Τζολάκης και του παίρνει και το άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
41' Σκαστό σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
42' Σέντρα-σουτ του Μάτος, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Κίτρινη στον Μάτος για μαρκάρισμα πάνω στον Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Γάλλος έχει τη δυνατότητα να γεμίσει από τα αριστερά by Αποστόλης Λιβάνιος
Κέρδος ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό, αφού έδιωξε προς τα πλάγια η άμυνα του ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Τσιμίκα και κεφαλιά του Σισέ που στέλνει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ και κεφαλιά στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 2-2! Ο Χασάν (είναι offside ο Βαλμπουενά στο ξεκίνημα) άνοιξε το σκορ στο 3’, ο Γκιγέρμε σκόραρε στο 8’, αλλά οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι έχασε τη συγκέντρωσή της η ομάδα του Μαρτίνς, έκαναν come back με Πέλκας (10’) και Μίσιτς (12’). Μετά το απίθανο πρώτο δωδεκάλεπτο έπεσαν σταδιακά οι ρυθμοί στο παιχνίδι κι είχε αρκετές διακοπές. Ο Ολυμπιακός έχασε σημαντική ευκαιρία στο 45' με κεφαλιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Σισέ που δεν είχε παίκτη πάνω του και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
51' Πολύ άστοχο σουτ του Μπίσεσβαρ εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
53' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό λόγω offside. Έπειτα από δοκάρι του Σισέ, ο Σεμέδο και ο Χασάν πήγαν στην μπάλα, ο Αιγύπτιος νίκησε τον Πασχαλάκη, αλλά ήταν εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
Σέντρα του Βαλμπουενά, σύγκρουση Πασχαλάκη με Γιαννούλη και στο έδαφος ο δεύτερος. by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Κίτρινη στον Πέλκα by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Μακρινό σουτ του Μαουρίτσιο στην αγκαλιά του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
Νέο σουτ του Μαουρίτσιο πάνω στον Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Επικίνδυνη επίθεση του ΠΑΟΚ, με σουτ του Άκπομ από πλάγια θέση και κέρδος ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ζήτησε αλλαγή ο Ομάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
68' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Για χέρι του Σεμέδο μέσα στην περιοχή, έπειτα από προσπάθεια του Μιχάι για να κοντρολάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Πέλκας πάνω από την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
69' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 3-2! Ο Πέλκας εκτέλεσε χαμηλά, ο Τζολάκης επέλεξε σωστά να πέσει στην αριστερή του γωνία, αλλά δεν απέτρεψε το γκολ του Πέλκα by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Γκασπάρ αντί Ομάρ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Κίτρινη στον Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
73' Επικίνδυνη κόντρα του Ολυμπιακού, με ωραία μπαλιά του Βαλμπουενά για τον Χασάν που έκανε κακό κοντρόλ, με αποτέλεσμα να σβήσει η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Ραντζέλοβιτς σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, έδιωξε με γροθιές ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
79' Λημνιός αντί Ελ Καντουρί by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει υποχωρήσει ο ΠΑΟΚ και προστατεύει το 3-2, προσπαθεί να πιέσει ο Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Ροντρίγκο αντί Πέλκα by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Αποβολή για τον ΠΑΟΚ! Πολύ σκληρό φάουλ του Γιαννούλη στον Ραντζέλοβιτς που έβγαινε στην κόντρα και κόκκινη στον μπακ του ΠΑΟΚ, που χάνει την πρεμιέρα των play off by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Ελ Αραμπί αντί του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γέμισμα του Βαλμπουενά, προβολή του Σισέ από εξαιρετική θέση και η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
89' Εσίτι αντί Μπισεσβάρ στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος