Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον ΟΦΗ για την 1η αγωνιστική των πλέι-οφ, στο "Κλεάνθης Βικελίδης". by Κώστας Μιαούλης
ΑΡΗΣ: Κουέστα, Ρόουζ, Κόρχουτ, Δεληζήσης, Σόουζα, Βέλεθ, Σάσα, Φετφατζίδης, Λάρσον, Γκάμα, Ιντέγε by Κώστας Μιαούλης
ΟΦΗ: Γουάλεϊ, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Σακόρ, Ναμπί, Σεμέδο, Νέιρα, Μάνος by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Άρη: Εμαν, Τσιλιγγίρης, Μαρτίνες, Μαντσίνι, Τόνσο, Ντουάρτε, Μπα, Μπακούτσης, Μπαγκαλιάνης by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Νάστος, Βίκτορ, Βαφέας, Στάικος, Φιγκεϊρέδο, Δεληγιαννίδης, Μπράουν, Νοικοκυράκης by Κώστας Μιαούλης
Oι δύο ομάδες έχουν από 34 πόντους, αλλά ο ΟΦΗ στην κανονική περίοδο κατέλαβε την 5η θέση με πλεονέκτημα (νίκη, ισοπαλία) στα μεταξύ τους ματς. by Κώστας Μιαούλης
Απίστευτη σύμπτωση, αλλά οι δύο ομάδες είχαν τεθεί αντιμέτωπες και στην πρεμιέρα της κανονικής περιόδου στην Θεσσαλονίκη με το σκορ ισόπαλο 1-1. by Κώστας Μιαούλης
Έχει προηγηθεί βροχή, αλλά το τερέν βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Ξεκίνησε πάλι να βρέχει περίπου 30 λεπτά πριν τη σέντρα. by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Μπούξμπαουμ και Ψαρρή by Κώστας Μιαούλης
Με 4-4-1-1 και αμυντικό χαφ τον Βέλεθ μαζί με τον Σάσα ο Άρης, σε 4-2-3-1 και Ναμπί πίσω από Μάνο ο ΟΦΗ. by Κώστας Μιαούλης
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του κορωνοϊου. by Κώστας Μιαούλης
1' Τώρα η σέντρα by Κώστας Μιαούλης
1' Κερδίζει φάουλ ο Φετφατζίδης, από τον Κοροβέση. by Κώστας Μιαούλης
2' Σέντρα του Κόρχουτ, με δυσκολία ο Γουάλεϊ απομακρύνει πλάγια, ο Γκάμα, το σουτ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
2' Κόρνερ για τον Άρη by Κώστας Μιαούλης
3' Φάουλ ο Κόρχουτ στον Μάνο. by Κώστας Μιαούλης
6' Ατομική ενέργεια του Γκάμα, που κόβεται από τις κόντρες, ο Ιντέγε δεν μπορεί, κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
6' Κόρνερ ο Φετφατζίδης, ο Βέλεθ την κεφαλιά, ο Γουάλεϊ αποκρούει δύσκολα. Σπουδαία στιγμή για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
7' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Εξαιρετικός ο ρυθμός στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
11' Μετά τα πρώτα οκτώ λεπτά, τώρα πέφτει κάπως το τέμπο. by Κώστας Μιαούλης
13' Φάουλ κερδίζει ο Σακόρ. by Κώστας Μιαούλης
14' Μετά το δυνατό μπάσιμο του Άρη, ο ΟΦΗ προσπαθεί και καταφέρνει να ρίξει τον ρυθμό. by Κώστας Μιαούλης
16' Από ωραία πάσα του Σακόρ, ο Μαρινάκης το γύρισμα, ο Δεληζήσης σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
17' Ο Μάνος από καλή θέση, βγήκε στην πλάτη του Βέλεθ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19' Έξοχη εναλλαγή των φιλοξενούμενων, σουτ του Ναμπί μπλόκαρε ο Κουέστα, σε δύο χρόνους. by Κώστας Μιαούλης
21' ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΟΦΗ με Σακόρ by Κώστας Μιαούλης
Από λάθος απόκρουση του Δεληζήση, μετά από γύρισμα από δεξιά, ο Μάνος σπάει την μπάλα στον Σακόρ και αυτός με πλασέ από το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα. Ο ΟΦΗ όπως και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, μπαίνει μπροστά στο σκορ. by Κώστας Μιαούλης
24' Διακοπή για ανάσες στους παίκτες από τον διαιτητή. Ο ΟΦΗ με το γκολ του Σακόρ προηγείται 1-0 by Κώστας Μιαούλης
25' Σουτ του Δεληζήση, πολύ άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
26' Στην κόντρα πάλι ο ΟΦΗ, ο Σεμέδο στον Νέιρα που σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
28' Δυνατό μαρκάρισμα του Γκάμα στον Νέιρα. by Κώστας Μιαούλης
29' Ο Μάνος στο ένας εναντίον ενός, με τον Δεληζήση, αφού τον αδειάζει, σουτάρει άστοχα. Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ. by Κώστας Μιαούλης
30' Κίτρινη ο Ιντέγε για φάουλ στον Μεγιάδο. by Κώστας Μιαούλης
32' Μετά από μικρή διακοπή, συνέχεια στο ματς λόγω του τραυματισμού του Μεγιάδο που συνεχίζει. by Κώστας Μιαούλης
34' Ο ΟΦΗ μετά το 10ο λεπτό ελέγχει πλήρως το ματς και δείχνει να βρίσκει χώρους. by Κώστας Μιαούλης
39' Ο ΟΦΗ κυκλοφορεί καλά την μπάλα και δείχνει να ελέγχει αυτή τη στιγμή το παιχνίδι. Ο Άρης μετά το καλό μπάσιμο στο ματς, έχει χάσει το κέντρο. by Κώστας Μιαούλης
41' Φάουλ ο Μαρινάκης στον Γκάμα. Από τις κόντρες μετά την εκτέλεση του Φετφατζίδη, η μπάλα φτάνει στον Λάρσον, που σουτάρει άστοχα. by Κώστας Μιαούλης
42΄ΓΚΟΟΟΟΛ ο Γκάμα ισοφαρίζει ο Άρης. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ροζ κάνει το overlap στην πλάτη του Φετφατζίδη από δεξιά, παίρνει την μπάλα και την κόβει στην καρδιά της περιοχής, προς το πρώτο δοκάρι απ' όπου ο Γκάμα φέρνει το ματς στα ίσια με δυνατό πλασέ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Άρης για πρώτη φορά στο ματς έπαιξε γρήγορα την μπάλα από δεξιά και κατάφερε να δημιουργήσει το ρήγμα. Πολύ καλό ματς και 1-1 πριν βγει το ημίχρονο. by Κώστας Μιαούλης
45' Κόρνερ για τον ΟΦΗ by Κώστας Μιαούλης
45+1' Τρία λεπτά έξτρα by Κώστας Μιαούλης
45+2' Κόρνερ για τον ΟΦΗ by Κώστας Μιαούλης
45+4' Φάουλ για τον ΟΦΗ διώχνει η άμυνα. Τέλος πρώτου μέρους. Ο ΟΦΗ με το γκολ του Σακόρ στο 21' προηγήθηκε, ισοφάρισε ο Γκάμα από την ασίστ του Ροζ στο 42' by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
48' Υπόδειξη οφσάιντ στον Μάνο. by Κώστας Μιαούλης
49' Σουτ του Σεμέδο, άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
52' Κίτρινη στον Μαρινάκη για κράτημα στον Κόρχουτ. by Κώστας Μιαούλης
54΄Κόρνερ ο ΟΦΗ by Κώστας Μιαούλης
56' Κίτρινη στον Σεμέδο, για μαρκάρισμα από πίσω, αφού ο ίδιος έχασε την μπάλα. by Κώστας Μιαούλης
56' Στάικος αντί Σακόρ by Κώστας Μιαούλης
57' Εκτελεί ο Λάρσον πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
60' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Μάνος θα κάνει ένα έξοχο σουτ με φάλτσα η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα. by Κώστας Μιαούλης
63' Μαντσίνι αντί Ιντέγε by Κώστας Μιαούλης
65' Φιγκεϊρέδο αντί Μάνου by Κώστας Μιαούλης
67' Γκάμα πάσα στον Φετφατζίδη το σουτ λίγο έξω από την εστία. Καλή στιγμή για τον Άρη. by Κώστας Μιαούλης
67' Κόρνερ για τον Άρη by Κώστας Μιαούλης
70' Διακοπή από τον διαιτητή για ανάσες στους παίκτες. by Κώστας Μιαούλης
72' Φάουλ ο Στάικος στον Φετφατζίδη, σε καλή θέση έξω από την περιοχή. by Κώστας Μιαούλης
73' ΓΚΟΟΟΛ ο Γκάμα by Κώστας Μιαούλης
Έξοχη εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Γουάλεϊ. by Κώστας Μιαούλης
77' Εξέταση VAR, o Nαμπί έπεσε μόνος, είδε και κίτρινη κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
80' ΓΚΟΟΟΛ ο Άρης με τον Κόρχουτ by Κώστας Μιαούλης
Σέντρα του Λάρσον η μπάλα καταλήγει στον Φετφατζίδη που την στρώνει στον Κόρχουτ και αυτός με αριστερό σουτ κάνει το 3-1. by Κώστας Μιαούλης
82' Ο Δεληζήσης σταματά σουτ του Φιγκεϊρέδο, με το σώμα, μετά κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
83' Μαρτίνες αντί Γκάμα by Κώστας Μιαούλης
83' Μπα αντί Φετφατζίδη by Κώστας Μιαούλης
85' Μπράουν, Νοικοκυράκης και Ζοάο Βίκτορ αντί Μαρινάκη, Ναμπί και Μεγιάδο by Κώστας Μιαούλης
87' Η μπάλα στο δοκάρι από τον Φιγκεϊρέδο, σε εξ επαφής εκτέλεση, αλλά πρόκειται για ως μη γενόμενη φάση, αφού ο Νέιρα που έκανε την πάσα ήταν εκτεθειμένος. by Κώστας Μιαούλης
90' Τόνσο αντί Σάσα και Μπακαλιάνης αντί Σόουζα by Κώστας Μιαούλης
Έξι λεπτά καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
90+2' Σουτ του Σεμέδο, πάνω στα σώματα by Κώστας Μιαούλης
90+2' Άστοχο σουτ του Νέιρα από πολύ καλή θέση by Κώστας Μιαούλης
Ο Διαμαντόπουλος πάει στο VAR για υποψία πέναλτι στον Φιγκεϊρέδο by Κώστας Μιαούλης
Το παιχνίδι συνεχίζεται... by Κώστας Μιαούλης
Το παιχνίδι οδηγείται προς το τέλος by Κώστας Μιαούλης
Φινάλε στο ματς. Άρης-ΟΦΗ 3-1! by Κώστας Μιαούλης
Ο Σακόρ άνοιξε το σκορ στο 21’, αλλά ο Άρης έκανε ανατροπή με Γκάμα (42’, 73’) και Κόρχουτ (80’) by Κώστας Μιαούλης