Ρεάλ Μαδρίτης-Ντόρτμουντ

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του πρώτου αγώνα ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Ντόρτμουντ για τα προημιτελικά του Champions League.
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Ρεάλ Μαδρίτης με την Ντόρτμουντ για τους οκτώ του Τσάμπιονς Λιγκ.
Ξεκίνησε ο αγώνας στο Μπερναμπέου, σε ένα ζευγάρι που την περσινή σεζόν είχε συναντηθεί ξανά, με τους Γερμανούς να πανηγυρίζουν.
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ!
Ωραία συνεργασία για τους Μαδριλένους, με τον Μπενζεμά να δίνει στον Καρβαχάλ, αυτός με τη σειρά του στον Μπέιλ και ο Ουαλός με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για τη βασίλισσα.
Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας, Πέπε, Ράμος, Καρβαχάλ, Κοεντράο, Μπέιλ, Τσάμπι Αλόνσο, Μόντριτς, Ίσκο, Ρονάλντο, Μπενζεμά
Ντόρτμουντ: Βαϊντερφέλερ, Χούμελς, Παπαδόπουλος, Ντουρμ, Κελ, Ρόις, Σαχίν, Γκρόσκροϊτς, Μιχταριάν, Ομπαμεγιάνγκ
Στον πάγκο της Ρεάλ: Ντιέγκο Λόπεθ, Βαράν, Νάτσο, Καζεμίρο, Ιγιαραμέντι, Χοσέ Ροντρίγκεζ, Μοράτα
Στον πάγκο της Ντόρτμουντ: Λάνγκερακ, Φρίντριχ, Κιρτς, Χόφμαν, Γιόγιτς, Σίμπερ, Ντουκς
10' Δυνατό σουτ από μακριά του Κριστιάνο, το βγάζει ο Βαϊντερφέλερ
14' Ο Βαϊντερφέλερ βγάζει με δυσκολία το φάουλ του Κριστιάνο!
Κίτρινη κάρτα βλέπουν Ρόις και Κελ. Ο δεύτερος χάνει τον επαναληπτικό στην Γερμανία
Έχει ρίξει λίγο ταχύτητα η Ρεάλ ή αν προτιμάτε έχει ισορροπήσει το ματς η Ντόρτμουντ.
27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ!
Αμυντική αδράνεια από πλευράς Ντόρτμουντ, ωραία ενέργεια του Ίσκο και εξίσου όμορφο πλασέ στη γωνία για το 2-0 των Μαδριλένων!
30' Καλή φάση για τη Ρεάλ!
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ, ο Βαϊντερφέλερ με υπερένταση διώχνει την μπάλα!
32' Πρώτη καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ!
Στην αντεπίθεση οι Βεστφαλοί, με τον Γκρόσκροϊτς να σουτάρει, αλλά να μην το κάνει όπως θα ήθελε και τον Κασίγιας να διώχνει με τις γροθιές
38' Κεφαλιά του Μπενζεμά, πέρασε λίγο άουτ η μπάλα
Ημίχρονο στο Μπερναμπέου. Η Ρεάλ έχει αποκτήσει σαφές προβάδισμα με σκορ 2-0, χάρη στα τέρματα των Μπέιλ και Ίσκο.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
48' Βγαίνει από πλάγια θέση ο Μπέιλ, προσπαθεί να πλασάρει και να σκοράρει, αλλά ο Βαϊντερφέλερ τον σταματάει
50' Καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ. Ο Ρόις ανοίγει δεξιά στον Ομπαμεγιάνγκ, με τον δεύτερο να σουτάρει διαγώνια και να φεύγει άουτ η μπάλα
57' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ!
Ο Ρονάλντο κάνει ωραία ενέργεια, βγάζει πάσα για τον Μπενζεμά, αλλά προτού ο Γάλλος στείλει την μπάλα στα δίχτυα, πέφτει ο Παπασταθόπουλος και διώχνει με περίεργο τρόπο σε κόρνερ
58' Απάντηση για τους Βεστφαλούς, που βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Ομπαμεγιάνγκ δεν μπόρεσε σε πρώτο χρόνο να πλασάρει, με τον Μιχταριάν να σουτάρει από καλή θέση άουτ!
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ
Φοβερή ασίστ του Μόντριτς που βγάζει τον Κριστιάνο φάτσα με τον Βαϊντερφέλερ, τον περνάει και πλασάρει σε κενή εστία για το 3-0!
Τελευταία στιγμή ο Πέπε βάζει σωτήρια το σώμα του και διώχνει το σουτ του Μχιταριάν
62' Φοβερή επέμβαση του Βαϊντερφέλερ σε σουτ του Μπενζεμά από κοντά!
65' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ, έξω ο Μχιταριάν, μέσα ο Χόφμαν
67' Μέσα ο Σίμπερ, έξω ο Πίστσεκ
71' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Ιγιαραμέντι αντί του Ίσκο
75' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Έξω ο Μπενζεμά, μέσα ο Μοράτα
Ένας μίνι συναγερμός με τον Κριστιάνο Ρονάλντο που χτύπησε και έμεινε στο χορτάρι. Σηκώθηκε τώρα και φυσικά βγαίνει απ' το ματς με τον Καζεμίρο να μπαίνει στον αγώνα.
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Μπέιλ που πέρασε 2-3 αντιπάλους, μπήκε στην περιοχή των Γερμανών, αλλά το σουτ του έφυγε ψηλά άουτ
87' Κίτρινη κάρτα στον Γκρόσκροϊτς
Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι. Η Ρεάλ παίρνει σχετικά εύκολη νίκη με σκορ 3-0 κόντρα στην Ντόρτμουντ και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά.
Σε μια εβδομάδα ο επαναληπτικός στην Βεστφαλία.