Aτλέτικο Μαδρίτης - Τσέλσι

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της Ατλέτικο Μαδρίτης απέναντι στην Τσέλσι για τα ημιτελικά του Champions League.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο ημιτελικό της Ατλέτικο Μαδρίτης απέναντι στην Τσέλσι στο "Βιθέντε Καλντερόν".
Κατάμεστη η έδρα των "ροχιμπλάνκος" εδώ και αρκετή ώρα.
Αποθέωση από τους Μαδριλένους για τον Φερνάντο Τόρες κατά το ζέσταμα, που θα αγωνιστεί για πρώτη φορά ως αντίπαλος της αγαπημένης του ομάδας.
Τόρες και Σιμεόνε πανηγύριζαν πριν αρκετά χρόνια με τη φανέλα της Ατλέτικο. Σήμερα ο Αργεντινός θέλει να πάρει από τον πάγκο των "ροχιμπλάνκος" την πρόκριση στον τελικό του Champions League, ενώ ο Ισπανός φορ θα παλέψει για τους "μπλε" απέναντι στην μεγάλη του αγάπη. Εικόνα live257/101758.jpg
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Κουρτουά, Χουανφράν, Μιράντα, Γοδίν, Φιλίπε, Σουάρεθ, Γκάμπι, Κόκε, Ραούλ Γκαρσία, Ντιέγκο, Κόστα Στον πάγκο: Αρανζουμπία, Αλντερβάιρελντ, Τιάγκο, Τουράν, Ροντρίγκεζ, Σόσα, Βίγια
Τσέλσι (Ζοσέ Μουρίνιο): Τσεχ, Αθπιλικουέτα, Τέρι, Κέιχιλ, Κόουλ, Μίκελ, Λουίζ, Ραμίρες, Λάμπαρντ, Γουίλιαν, Τόρες Στον πάγκο: Σβάρτσερ, Ακέ, Κάλας, Όσκαρ, Φαν Χίνκελ, Σούρλε, Μπα
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γιόνας Έρικσον από την Σουηδία.
Οι δύο ομάδες κάνουν αυτή την ώρα την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης!
10' Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς χωρίς φάσεις.
14' Τραυματίστηκε ο Τσεχ. Ο Κόκε εκτέλεσε φαλτσαριστά κόρνερ και ο Τσέχος στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα συγκρούστηκε με τον Ραούλ Γκαρσία.
18' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Τσεχ δεν μπορεί να συνεχίσει και την θέση του παίρνει ο 42χρονος Σβάρτσερ.
20' 70% - 30% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Ατλέτικο.
27' Επικίνδυνη αντεπίθεση για την Τσέλσι. Ο Ραμίρες έφυγε με χώρο στο γήπεδο, όμως η τελική του επιλογή δεν ήταν σωστή.
31' Καλή φάση για την Ατλέτικο. Σέντρα του Ραούλ Γκαρσία ο Κόκε πετάγεται στην άμυνα, αλλά η κεφαλιά του καταλήγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Σβάρτσερ.
34΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο. Σουτ του Σουάρες έξω από την περιοχή, η μπάλα "γλύφει" το δοκάρι του Σβάρτσερ.
42' Η Ατλέτικο συνεχίζει να έχει την κατοχή, όμως δεν απειλεί την Τσέλσι, που βρίσκεται συνεχώς στην άμυνα.
44' Με ένταση που παραπέμπει σε προπονητή μπάσκετ, ο Μουρίνιο δίνει οδηγίες στους παίκτες του φτάνοντας σχεδόν μέχρι το σημαιάκι του κόρνερ.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
45+1' Σουτ του Ντιέγκο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Σβάρτσερ.
45+4' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Παραμένει το 0-0 στο "Βιθέντε Καλντερόν" ανάμεσα σε Ατλέτικο και Τσέλσι.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
48' Σουτ του Λάμπαρντ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κουρτουά.
50' Διακοπή στο ματς καθώς ο Νταβίντ Λουίζ συγκρούστηκε στον αέρα με τον Ντιέγκο.
55' Καλή στιγμή για την Ατλέτικο. Άστοχη έξοδος του Σβάρτσερ, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Ντιέγκο, όμως το σουτ δεν είναι καλό και ο Αυστραλός μπλοκάρει.
59΄ Φαλτσαριστό σουτ του Τόρες, ο Κουρτουά μπλοκάρει.
60' Καλή στιγμή για την Ατλέτικο. Σουτ του Ντιέγκο έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.
60' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Τουράν στη θέση του Ντιέγκο.
64' Κίτρινη κάρτα στον Λάμπαρντ, που χάνει τη ρεβάνς.
71΄ Νέο πρόβλημα τραυματισμού στην Τσέλσι, καθώς ούτε ο Τέρι μπορεί να συνεχίσει και φεύγει με φορείο απ' το γήπεδο.
73' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Σούρλε στη θέση του Τέρι.
75' Από μία κίτρινη σε Μίκελ και Γκάμπι, που δεν θα αγωνιστούν στη ρεβάνς.
76' Καλή στιγμή για την Ατλέτικο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάμπι, ο Σβάρτσερ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
80' Καλή ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Χουανφράν έκανε τη σέντρα. Ο Τουράν έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
81' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Σοσα στη θέση του Σουάρες.
82' Η Ατλέτικο έχει αυξήσει την πίεση της στην άμυνα της Τσέλσι.
Πρώτες πληροφορίες για τον τραυματισμό του Τσεχ. Εξάρθρωση ωμοπλάτης έχει υποστεί ο τερματοφύλακας της Τσέλσι.
Στο 85ο λεπτό το παιχνίδι στη Μαδρίτη.
86' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Βίγια στη θέση του Γκαρσία.
89' Κίτρινη κάρτα στον Μιράντα.
89' Ο Νταβίντ Λουίζ εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ατλέτικο. Η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά στο παιχνίδι. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
Καλή στιγμή για την Ατλέτικο. Ο Γκάμπι έκανε το γέμισμα μέσα στην περιοχή της Τσέλσι. Ο Κόστα έπιασε την κεφαλιά. Δεν ανησυχεί ο τερματοφύλακας της Τσέλσι.
90+4 Αλλαγή για την Τσέλσι. Εκτός ο Γουίλιαν. Στη θέση του ο Ντεμπά Μπα.
90+5 Κόρνερ για την Τσέλσι.
Ο Κουρτουά μπλοκάρει εύκολα.
Τέλος του αγώνα... Ατλέτικο Μαδρίτης - Τσέλσι 0-0. Την επόμενη εβδομάδα το δεύτερο παιχνίδι στο Λονδίνο.