Παρακολουθήστε σε ζωντανή εξέλιξη από το sport-fm.gr την αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου για τα ημιτελικά του Champions League.

21:14
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο ημιτελικό του Champions League ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τη Μπάγερν Μονάχου στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου".
21:24
Λίγο νωρίτερα, χιλιάδες οπαδοί των Μαδριλένων υποδέχτηκαν την αποστολή της ομάδας έξω από το γήπεδο και απαίτησαν τη νίκη στο σημερινό ματς. Εικόνα live260/118045.jpg
21:25
Επιστρέφει με όπλο το αήττητο στη Μαδρίτη ο Πεπ Γκουαρντιόλα, που θέλει να πάρει θετικό αποτέλεσμα για τους Βαυαρούς ενόψει του επαναληπτικού.
21:26
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:26
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κασίγιας, Πέπε, Ράμος, Κοεντράο, Ρονάλντο, Μπενζεμά, Αλόνσο, Καρβαχάλ, Μόντριτς, Ντι Μαρία, Ίσκο Στον πάγκο: Ντιέγκο Λόπεζ, Μπέιλ, Βαράν, Μαρτσέλο, Καζεμίρο,Μοράτα, Ιγιαραμέντι
21:27
Στον πάγκο ο Μπέιλ για τη «βασίλισσα», λόγω ίωσης, βασικός ο Ρονάλντο ενώ τη θέση του Ουαλού θα πάρει ο Ίσκο. Χωρίς εκπλήξεις το αρχικό σχήμα των Βαυαρών με τον Πεπ Γκουαρντιόλα να χρησιμοποιεί τον Φίλιπ Λαμ ως αμυντικό χαφ.
21:42
Μπάγερν Μονάχου (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Ντάντε, Αλάμπα, Λαμ, Σβαϊστάιγκερ, Κρόος, Ρόμπερν, Ριμπερί, Μάντζουκιτς Στον πάγκο: Ρέντερ, Τσίνγκερλε, Μαρτίνεζ, Πιζάρο, Γκέτσε, Μίλερ, Βάιζερ
21:43
O προπονητής του Ολυμπιακού περιμένει την πρόκριση της Ρεάλ στον τελικό της Λισαβόνας.
21:44
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:45
Ο Χάουαρντ Γουέμπ (Αγγλία) ο διαιτητής της αναμέτρησης.
21:45
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:55
10' Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στο "Μπερναμπέου", χωρίς φάσεις το ματς.
21:55
Η Ρεάλ έχει δώσει χώρο στη Μπάγερν, που έχει την κατοχή της μπάλας.
21:59
14' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ωραία ενέργεια από τον Ρόμπεν, που έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής και αφού η μπάλα κόντραρε πέρασε δίπλα απ' την εστία του Κασίγιας.
22:04
19' ΓΚΟΛ, 1-0, η Ρεάλ Μαδρίτης!
22:04
Ο Καρίμ Μπενζεμά ανοίγει το σκορ έπειτα από εξαιρετική αντεπίθεση της "βασίλισσας", που έπιασε στον ύπνο τους αμυντικούς των Γερμανών.
22:05
Κόντρα στη ροή του ματς το γκολ των γηπεδούχων, που όμως πέτυχαν με σχετική ευκολία το πολυπόθητο γκολ.
22:05
20' Καλή φάση για τη Ρεάλ. Σέντρα του Ντι Μαρία ο Ρονάλντο πιάνει την κεφαλιά, με τον Νόιερ να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
22:08
23' Σουτ του Ντι Μαρία έξω από την περιοχή, ο Νόιερ μπλοκάρει σταθερά.
22:11
25' Η Μπάγερν συνεχίζει να διατηρεί την κατοχή της μπάλας, όμως είναι σαφώς πιο προσεκτική στην άμυνα έπειτα από τη ζημιά που της έκανε ο Μπενζεμά.
22:12
26' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ. Αντεπίθεση για τους Μαδριλένους η μπάλα φτάνει στα πόδια του Ρονάλντο, που αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στην κερκίδα.
22:20
34' 27% - 73% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Μπάγερν.
22:24
39' Πιέζει ασφυκτικά η Μπάγερν.
22:26
40' Καλή στιγμή για τη Μπάγερν. Ο Λαμ "έσπασε" τη μπάλα στον Ραφίνια και αυτός από δύσκολη θέση έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Κασίγιας.
22:27
41' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ. Σέντρα του Κοεντράο η μπάλα φτάνει στον Ντι Μαρία και ο Αργεντινός στέλνει τη μπάλα πάνω απ΄ την εστία του Νόιερ.
22:32
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:33
Η Ρεάλ παίρνει αυτό που θέλει από το πρώτο 45λεπτο καθώς προηγείται 1-0 απέναντι στη Μπάγερν χάρη στο τέρμα του Μπενζεμά απ' το 19ο λεπτό.
22:48
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
22:49
47' Καλή στιγμή για τη Ρεάλ. Δυνατό σουτ του Ρονάλντο, ο Νόιερ διώχνει με τα ακροδάχτυλα.
22:59
57' Κίτρινη κάρτα στον Ίσκο.
23:00
58' Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Η Μπάγερν έχει την κατοχή. Ο Γκάρεθ Μπέιλ σηκώθηκε για ζέσταμα.
23:05
62' Επικίνδυνη στιγμή για τη Μπάγερν. Αντεπίθεση για τους Γερμανούς αλλά το σουτ του Ρόμπεν εξουδετερώνεται εύκολα απ΄τον Κασίγιας.
23:09
66' Αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Μαρτίνεθ στη θέση του Ραφίνια.
23:11
68' Καλή στιγμή για τη Ρεάλ. Σουτ του Ρονάλντο, ο Νόιερ διώχνει σε κόρνερ.
23:14
72' Αλλαγή για τη Μπάγερν. Στη θέση του Ριμπερί πέρασε ο Γκέτσε.
23:15
73' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Βαράν στη θέση του Πέπε.
23:15
74' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Στη θέση του Ρονάλντο πέρασε ο Μπέιλ.
23:16
74' Αλλαγή για τη Μπάγερν. Στη θέση του Σβαϊνστάιγκερ πέρασε ο Μίλερ.
23:23
81' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπάγερν. Σουτ του Μίλερ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
23:23
82' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Στη θέση του Ίσκο πέρασε ο Ιγιαραμέντι.
23:27
84' Τεράστια ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Κασίγιας σώζει τη Ρεάλ έπειτα από σουτ του Γκέτσε.
23:35
90+2' Ο Μίλερ γύρισε το σώμα του στο ύψος της μικρής περιοχής, προσπάθησε να σουτάρει, αλλά έπεσε, διαμαρτυρόμενος στο διαιτητή για πέναλτι
23:37
ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΜΑΔΡΙΤΗ
23:37
Η Ρεάλ Μαδρίτης με το γκολ του Μπενζεμά επικρατεί 1-0 της Μπάγερν Μονάχου και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.