Μπάγερν Μονάχου- Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε σε ζωντανή εξέλιξη την αναμέτρηση της Μπάγερν Μονάχου απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης για τα ημιτελικά του Champions League.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπάγερν Μονάχου απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης για τα ημιτελικά του Champions League.
Τα πάντα για την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης θα κάνουν οι δύο ομάδες στο «Allianz Arena». Προβάδισμα για τη «βασίλισσα» έπειτα από το 1-0 του «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», όλα για όλα για τους Βαυαρούς.
Άκρως επιθετικό το σχήμα που παρατάσσει ο Πεπ Γκουαρντιόλα, με Μπέιλ και Ρονάλντο η ενδεκάδα του Κάρλο Αντσελότι.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Μπάγερν Μονάχου (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Ντάντε, Μπόατενγκ, Λαμ, Αλάμπα, Σβαϊνστάιγκερ, Κρόος, Μίλερ, Ριμπερί, Ρόμπεν, Μάντζουκιτς Στον πάγκο: Ρέντερ, Τσίνγκερλε, Μαρτίνεζ, Πιζάρο, Γκέτσε, Χότζμπεργκ, Ραφίνια
Ρεάλ Μαδρίτης (Kάρλο Αντσελότι): Κασίγιας, Πέπε, Ράμος, Κοεντράο, Καρβαχάλ, Αλόνσο, Μόντριτς, Ντι Μαρία, Μπέιλ, Ρονάλντο, Μπενζεμά Στον πάγκο: Ντιέγκο Λόπεζ, Βαράν, Ιγιαραμέντι, Μοράτα, Ίσκο, Καζεμίρο, Μαρτσέλο
Εκπληκτική παράδοση για τη Μπάγερν, ως γηπεδούχος απέναντι στη Ρεάλ. Οι Βαυροί έχουν 9 νίκες σε 10 ματς και μία ισοπαλία. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί πως με τον Προένσα, που θα διευθύνει απόψε την αναμέτρηση, η ομάδα του Γκουαρντιόλα δεν έχει νικήσει ποτέ στο «Allianz Arena».
Oι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Ενός λεπτού σιγή για τους Τίτο Βιλανόβα και Μπουγιαντίν Μπόσκοφ.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
9' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Νόιερ κάνει άστοχη έξοδο με το κεφάλι και ο Μπέιλ με σουτ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα άουτ.
12' Καλό σουτ του Ντι Μαρία, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
16' ΓΚΟΛ, 1-0, η Ρεάλ!
Εκτέλεση κόρνερ του Μόντριτς, ο Σέρχιο Ράμος προλαβαίνει τους πάντες στον αέρα και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Νόιερ.
17' Κίτρινη κάρτα στον Ντάντε για μαρκάρισμα στον Ρονάλντο.
Πολλά νεύρα των παικτών της Μπάγερν με τον διαιτητή της αναμέτρησης.
20' ΓΚΟΛ, 2-0, η Ρεάλ!
Και πάλι ο Ράμος ο σκόρερ. Ο Πέπε πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ισπανός αμυντικός πρόλαβε και πετάχτηκε και νίκησε για δεύτερη φορά τον Νόιερ.
25' Kαλή στιγμή για τη Μπάγερν. Σουτ του Ριμπερί, η μπάλα δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Κασίγιας.
27' Επικίνδυνη φάση για τη Ρεάλ. Ο Ρονάλντο βγήκε στην αντεπίθεση και το σουτ που έκανε μπροστά από τον Ντάντε πέρασε λίγο άουτ.
34' ΓΚΟΛ, 3-0, η Ρεάλ!
Αντεπίθεση φωτιά για τη Ρεάλ, ο Μπέιλ έσπασε τη μπάλα στον Ρονάλντο κι αυτός δεν είχε πρόβλημα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Νόιερ.
38' Παραλίγο τρομερό γκολ για τον Ρονάλντο!
Ο Πορτογάλος εκμεταλλεύτηκε την έξοδο του Νόιερ τον πλάσαρε απ' τα 35 μέτρα, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι!
38' Κίτρινη κάρτα για τον Τσάμπι Αλόνσο για μαρκάρισμα στον Ρόμπεν.
Χάνει τον τελικό ο έμπειρος Βάσκος!
44' Πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.
45' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Νόιερ.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Πάρτι της Ρεάλ στο Μόναχο. Η "βασίλισσα" προηγείται 3-0 της Μπάγερν και έχει σφραγίσει ήδη το εισιτήριο του τελικού της Λισαβόνας.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
46' Αλλαγή για τη Μπάγερν. Στη θέση του Μάντζουκιτς πέρασε ο Μαρτίνεζ.
53' Καλή στιγμή για τη Μπάγερν. Κοντινό σουτ του Αλάμπα ο Ράμος πετάγεται στη φάση και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
57' Ωραία φάση για τη Μπάγερν. Φαλτσαριστό σουτ του Ρόμπεν έξω από την περιοχή η μπάλα δίπλα απ' την εστία του Κασίγιας.
60' Ατομική ενέργεια του Ριμπερί, ο οποίος έκανε συρτό σουτ και ο Κασίγιας μπλόκαρε τη μπάλα.
67' Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού.
72' Aλλαγή για τη Μπάγερν. Στις θέσεις των Ριμπερί και Μίλερ, πέρασαν οι Γκέτσε και Πιζάρο.
75' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Στη θέση του Ράμος πέρασε ο Βαράν.
76' Ωραία φάση για τη Μπάγερν. Σουτ του Γκέτσε, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Κασίγιας.
79' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Ίσκο στη θέση του Μπενζεμά.
84' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Στη θέση του Ντι Μαρία πέρασε ο Καζεμίρο.
90' ΓΚΟΛ 4-0 η Ρεάλ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο
90+1' Tέλος της αναμέτρησης!
Θρίαμβος της Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου. Η "βασίλισσα" συνέτριψε τους Βαυαρούς στη Γερμανία με σκορ 4-0 και πήγε με πανηγυρικό τρόπο στον τελικό της Λισαβόνας.
Ράμος (16' και 20') και Ρονάλντο (34' και 90') οι σκόρερ της ομάδας του Αντσελότι.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ!