ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Αστέρα Τρίπολης για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης για την πρεμιέρα των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.
Λίγες μέρες μετά τον τραυματικό για αυτόν τελικό Κυπέλλου, ο "δικέφαλος του Βορρά" υποδέχεται τους Αρκάδες με τις δύο ομάδες να θέλουν να ξεκινήσουν όσο το δυνατόν καλύτερα το μίνι πρωτάθλημα.
Στο ματς που προηγήθηκε στο Περιστέρι, Ατρόμητος και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 με τα γκολ των Αμπέντ και Ταυλαρίδη.
Στην ειδική βαθμολογία, Παναθηναϊκός και Ατρόμητος έχουν 3 βαθμούς, ακολουθεί ο ΠΑΟΚ με 2, ενώ οι Αρκάδες ξεκινούν από το μηδέν.
Για να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
Ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ ξεκινά με τους Γλύκο, Ινσαουράλδε, Βίτορ, Σκόνδρα, Λίνο, Κάτσε, Νάτχο, Λούκας, Μάρτενς, Στοχ, Αθανασιάδη.
Αναπληρωματικοί για την ομάδα του Γιώργου Γεωργιάδη είναι οι Γκσπούρνινγκ, Σπυρόπουλος, Βούκιτς, Ολίσε, Τζαβέλλας, Κουλούρης, Σαββίδης.
Από την πλευρά του ο Αστέρας Τρίπολης παρατάσσεται με τους Ερνάντεζ, Λούι, Κοντοέ, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κουρμπέλη, , Εντό, Ουσέρο, Καράσκο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Μπαντής, Ντελγκάδο, Ναβάρο, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Βάλντο, Παπαχρήστος.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
7' Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής στο ματς.
12' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Αστέρας παγώνει την Τούμπα με τον Μπαράλες.
Στην πρώτη του φάση στο ματς ο Αστέρας ανοίγει το σκορ. Έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ για φάουλ του Μπαράλες στον Σκόνδρα, από το ριπλέι της φάσης δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
13' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για διαμαρτυρία.
18' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Αναστάτωση στην άμυνα του Αστέρα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Λίνο, με τον Αθανασιάδη να μην μπορεί να νικήσει τον Ερνάντεζ από κοντινή απόσταση.
22' Nέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ στρώνει τη μπάλα στον Μάρτενς και αυτός με ωραίο πλασέ βλέπει τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
27' Συρτό σουτ του Στοχ, η μπάλα πέρασε άουτ.
33' Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο ΠΑΟΚ, ο Αστέρας περιμένει τις αντεπιθέσεις.
41' Σουτ του Στοχ έξω από την περιοχή η μπάλα περνάει άουτ.
44΄Κίτρινη κάρτα στον Μπάραλες.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Ο Αστέρας προηγείται στην Τούμπα, 1-0, με γκολ του Μπαράλες.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μάρτενς πέρασε ο Βούκιτς.
54΄Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή και πιέζει. Καλή αμυντική οργάνωση από τον Αστέρα.
56' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Λούκας πέρασε ο Κουλούρης.
57' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Ουσέρο η μπάλα πάνω απ' την εστία του Γλύκου.
59' ΓΚΟΛ, 1-1, ο ΠΑΟΚ με τον Στοχ.
Πολύ όμορφος συνδυασμός Κουλούρη - Νάτχο και Στοχ με τον Σλοβάκο να νικάει με δυνατό σουτ τον Ερνάντεζ.
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης πήρε την κεφαλιά και ο Γκοϊάν λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Καράσκο πέρασε ο Ναβάρο.
71' Συνεχίζει να πιέζει ο ΠΑΟΚ...
73' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα στη θέση του Ντελγκάδο.
76' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Κουλούρη ο Ερνάντεζ διώχνει δύσκολα.
77' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.
79' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζαβέλλας στη θέση του Λίνο.
80' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.
82' Καλή εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, η μπάλα άουτ.
83' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα.
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Εντό πέρασε ο Μουνάφο.
84' Κίτρινη στον Γκοϊάν.
90+1' Ο Ερνάντεζ κρατάει τον βαθμό για τον Αστέρα καθώς σε φάση διαρκείας νίκησε όλους τους επιθετικούς του ΠΑΟΚ. Δύο φορές ο Αθανασιάδης, μία ο Τζαβέλλας και άλλη μία ο Στοχ δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, σε φάση διαρκείας.
Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ. Τέλος της αναμέτρησης.
Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος, 1-1, με τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.