Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος για τη 2η αγωνιστική των play-offs της Superleague.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος για την 2η αγωνιστική των play-offs της Superleague.
Οι γηπεδούχοι έχουν έναν βαθμό στο μίνι-πρωτάθλημα και τρεις οι φιλοξενούμενοι.
Υπενθυμίζεται ότι στην πρώτη αγωνιστική οι Αρκάδες απέσπασαν ισοπαλία (1-1) από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και οι Περιστεριώτες, έφεραν το ίδιο αποτέλεσμα με τον Παναθηναϊκό στην έδρα τους.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Ερνάντες, Λουί, Κοντοές, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Εντό, Μουνάφο, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Μπαράλες.
Στον πάγκο οι: Μπαντής, Κάφα, Ναβάρο, Κουρμπέλης, Ντελγκάδο, Τσαμπούρης, Βάλντο.
Ατρόμητος (Παράσχος): Τσέναμο, Νάστος, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Δημούτσος, Μπάλλας, Ούμπιντες, Μπρίτο, Καραμάνος, Φάμπιο.
Στον πάγκο οι: Σηφάκης, Φυτανίδης, Γεωργίου, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος, Π. Γκαρσία, Φωτάκης.
Ο Γιώργος Παράσχος άφησε στον πάγκο τον Πίτου Γκαρσία, που ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό στο γόνατο τις τελευταίες ημέρες, ενω δεν είναι στους αρχικούς έντεκα και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, Δημήτρης Παπαδόπουλος για να ξεκουράστει. Στον πάγκο και ο Ναπολεόνι, που είχε μπει αλλαγή κόντρα στον Παναθηναϊκό και ταλαιπωρήθηκε από τραυματισμό στην πλάτη κατά τη διάρκεια της εβδομάδας.
Εκτός για τον Αστέρα ο τιμωρημένος Ντορίν Γκοϊάν. Ο Καράσκο, που είχε ίωση τις προηγούμενες ημέρες είναι στην ενδεκάδα και ο Κουρμπέλης, που ένιωσε σφίξιμο στον προσαγωγό είναι στην αποστολή.
Το παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στην Τρίπολη για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος είχε έρθει 2-2, ενώ στο Περιστέρι επικράτησαν 3-1 οι γηπεδούχοι.
Στα play-offs της περυσινής σεζόν ο Αστέρας είχε νικήσει με 2-1.
Έναρξη στο ματς.
5' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο συνεργάστηκε με τον Νάστο και αυτός γύρισε για τον Ούμπντες, αλλά ο Αργεντινός με εξουδετερωμένο τον Ερνάντες, έστειλε -από το ύψος του πέναλτι- την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.
8' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καράσκο και ο Ντε Μπλάσις έγιναν αποδέκτες της μακρινής μπαλιάς, αλλά μπερδεύτηκαν και ο πρώτος έκανε κακό τελείωμα.
16' Ο Καράσκο βρέθηκε με καλές προϋποθέσεις στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά υποδείχθηκε -σωστά- σε θέση οφσάιντ.
18' Οι παίκτες πήραν όλες τις διεκδικούμενες μπάλες μέσα στην περιοχή και ο Μουνάφο έπιασε το σουτ από τη μεγάλη περιοχή, αλλά μπλόκαρε ο Τσέναμο.
20' Σέντρα του Ούμπιντες από τα αριστερά και σε μια φαινομενικά εύκολη φάση για αυτόν, ο Ερνάντες έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, αλλά ο ευτυχώς για τον ίδιο ο Καραμάνος ήταν σε αντίθετη κίνηση.
28' Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, αλλά ο Καράσκο έκανε σουτ από μακρινή απόσταση και η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά άουτ.
31' Οι παίκτες βγήκαν στην αντεπίθεση δύο με δύο, αλλά ο Γιαννούλης δεν μπόρεσε να μπει στην περιοχή και έχασε την κατοχή της μπάλας.
33' Σουτ του Καράσκου μέσα από την περιοχή, όμως δεν απείλησε τον Τσέναμο.
Ζήτησε αλλαγή από τον Γιώργο Παράσχο ο Βαγγέλης Νάστος.
40' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νάστος πέρασε εκτός, λόγω τραυματισμού. Στη θέση του ο Φυτανίδης.
Μέχρι στιγμής ο Αστέρας έχει κάνει 27 λάθη και ο 25 ο Ατρόμητος.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Μικρή διακοπή στο ματς. Ο Δημούτσος βρίσκεται στο έδαφος, καθώς μετά από εναέρια μονομαχία με τον Καράσκο, ο αντίπαλος του τον χτύπηε άθελα του στο πρόσωπο.
Συνεχίζεται το ματς.
Ημίχρονο στην Τρίπολη.
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
55' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
Το εκτέλεσε ο Ούμπιντες, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
56' Κίτρινη για τον Ντε Μπλάσις
59' Λάθος του Σανκαρέ και ενώ ήταν ανεβασμένη η άμυνα των γηπεδούχων, με τον Μπάλλα να παίρνει την μπάλα, όμως του σουτ του έδιωξε -ασταθώς- ο Ερνάντες.
61' Ο Μπρίτο έβγαλε τον Γιαννούλη απέναντι από τον Ερνάντες, αλλά ήταν οφσάιντ.
62' Σουτ του Ούμπιντες από μακρινή αποστασ, μπλόκαρε ο Ερνάντες.
63' Κίτρινη στον Εντό για φάουλ στον Φάμπιο.
64' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία στη θέση του Δημούτσου.
64' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Βάλντο αντί του Μουνάφο.
67' Γκολ ο Αστέρας.
Ο Ουσέρο εκτέλεσε φάουλ αποό τα δεξιά και ο Μπαράλες πρόλαβε τον Τσέναμο, κάνοντας το 1-0.
71' Κίτρινη κάρτα στον Λαζαρίδη.
72' Ο Εντό κέρδισε το φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα βρήκε σε κάποιον συμπαίκτη του, ανησυχώντας τον Τσενάμο.
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Καράσκο εκτός, μέσα ο Κουρμπέλης.
74' Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Παπαδόπουλος αντί του Μπρίτο.
75' Εκτέλεσε κόρνερ ο Ουσέρο και η κεφαλιά του Σανκαρέ πέρασε λίγο έξω.
Ο Αστέρας μετά το γκολ που σημείωσε, έχει φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του.
88' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάσις έξω, μέσα ο Τσαμπούρης.
Σουτ του Καραμάνου, μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ερνάντες.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+3' Κόκκινη κάρτα -δεύτερη κίτρινη- για τον Εντό, με δέκα θα παίξει για περίπου ένα λεπτό ο Αστέρας. Ο υψηλόσωμος μέσος επιδίωξε να αποβληθεί, ώστε να χάσει μόνο το επόμενο ματς, γιατί είχε συμπληρώσει κάρτες.
Τέλος στο ματς. 90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο στο φινάλε. Ο Παπαδόπουλος βρέθηκε απέναντι από τον Ερνάντες, αλλά νικήθηκε.