ΑΕΚ-Πανναξιακός

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στον Πανναξιακό στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ απέναντι στον Πανναξιακό στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής της Γ' Εθνικής.
Οριστικό "αντίο" θα πει στην κατηγορία από το Ολυμπιακό Στάδιο η "Ένωση", με την τυπική απονομή του τίτλου της πρωταθλήτριας μέσω του 6ου ομίλου.
Φυσικά το ματς απέναντι στην ομάδα της Νάξου, την οποία είχε νικήσει η ΑΕΚ με 5-0 στον πρώτο γύρο μόνο χαρακτήρα φιέστας δεν θα έχει.
Η μεγάλη είδηση της ημέρας πάντως στο στρατόπεδο της "Ένωσης" είναι η παραμονή του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο της ομάδας και την επόμενη σεζόν.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
AEK (Τραϊανός Δέλλας): Ντούνης, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Τσιρίλο, Κορδέρο, Γροντής, Τζανετόπουλος, Πόποβιτς, Ανάκογλου, Πλατέλλας.
Στον πάγκο: Βούρας, Τσουμάγκας, Βλαχομήτρος, Τσέλιος, Βιδάλης, Ράμα, Σταθάκης
Πανναξιακός (Γιόβαν Μιχαΐλοβιτς): Τσαϊλάκης, Καρελεμόγλου, Παναγιωτίδης, Μεσημέρης, Μποδόνιας, Κατσάνης, Μπανακάκης, Κολογέρης, Χαμηλοθώρης, Λίμα, Χ. Ρόβας
Στον πάγκο: Βαλέττας, Ανεβλαβής, Βούλγαρης, Γιουργούσης, Σάντα, Ευριπιώτης, Καρούσης.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιώργος Ζαχαριουδάκης
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Πριν από τη σέντρα ολοκληρώθηκε και η απονομή του πρωταθλήματος στην ΑΕΚ. Όπως αναμενόταν ο Νίκος Γεωργέας πήρε το κύπελλο στα χέρια του και αφού φωτογραφήθηκε με τους συμπαίκτες του ο διαιτητής ξεκίνησε το παιχνίδι.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
7' ΓΚΟΛ, 1-0, η ΑΕΚ με τον Ανάκογλου!
Πρώτη φάση για τους "κιτρινόμαυρους" στο ματς. Ο Πλατέλλας, άνοιξε στον Γροντή, αυτός έσπασε τη μπάλα ακόμη πιο όμορφα στον Ανάκογλου που δεν δυσκολεύτηκε με κοντινό πλασέ να ανοίξει το σκορ.
12' Η ΑΕΚ έχει τον απόλυτο έλεγχο στο ματς και προσπαθεί να απειλήσει. Σε τελείως παθητικό ρόλο ο Πανναξιακός.
20' Το ματς δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό και η ΑΕΚ συνεχίζει να πολιορκεί την αντίπαλη περιοχή.
22' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο έβγαλε ωραία κάθετη στον Πεταυράκη, αλλά το σουτ που δοκίμασε εξουδετερώθηκε από τον Τσαϊλάκη.
31' ΓΚΟΛ, 2-0, η ΑΕΚ με τον Ανάκογλου!
Και πάλι ο Γροντής έβγαλε την ασίστ με τον Ανάκογλου να εκτελεί για δεύτερη φορά τον Τσαϊλάκη.
35' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Πεταυράκης έκανε επικίνδυνο γύρισμα από τα αριστερά και ο τερματοφύλακας του Πανναξιακού έδιωξε την τελευταία στιγμή.
40' Ο Πανναξιακός είναι τελείως ακίνδυνος μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Η ΑΕΚ προηγείται 2-0 του Πανναξιακού με τέρματα του Δημήτρη Ανάκογλου.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
46' Αλλαγή για τον Πανναξιακό. Ο Βούλγαρης στη θέση του Μεσημέρη.
47' Καλή φάση για την ΑΕΚ. Ο Πλατέλλας πάσαρε στον Πόποβιτς, αλλά το δυνατό σουτ που έκανε κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
55' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ.
Βλαχομήτρος, Τσέλιος και Βιδάλης στις θέσεις των Πόποβιτς, Τσιρίλο και Γεωργέα.
Και οι τρεις προέρχονται από την ομάδα Κ-17 της Ένωσης.
60' ΓΚΟΛ, 2-1, μειώνει ο Ρόβας για τον Πανναξιακό.
67' Kαλή φάση για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Κορδέρο, η μπάλα πάνω από την εστία του Πανναξιακού.
72' Δεν έχει ρυθμό το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.
77' Αλλαγή για τον Πανναξιακό. Ο Λίμα εκτός στη θέση του ο Ευριπιώτης.
80' ΓΚΟΛ 3-1 η ΑΕΚ με τον Βλαχομήτρο.
Πολύ ωραία κεφαλιά του Βλαχομήτρου, έπειτα από εξίσου όμορφη σέντρα του Βιδάλη.
Ιδανικό ντεμπούτο και για τους δυο μικρούς της "Ένωσης".
86' Η ΑΕΚ έχει την κατοχή, ενώ και ο Πανναξιακός κυνηγάει ένα ακόμη γκολ στα τελευταία λεπτά.
90' Τέλος της αναμέτρησης
Η αποχαιρετά τη Γ' Εθνική με νίκη, επικρατώντας 3-1 του Πανναξιακού στο ΟΑΚΑ.
Δύο γκολ ο Ανάκογλου, ένα ο Βλαχομήτρος για την "Ένωση".
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.