Ν.Κορέα-Αλγερία

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Νότια Κορέα και την Αλγερία.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ν.Κορέας απέναντι στην Αλγερία, για την 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου.
Καθοριστικό ματς και για τις δύο ομάδες, που μετά την ήττα της Ρωσίας απέναντι στο Βέλγιο θέλουν να κάνουν βήμα πρόκρισης.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ν. Κορέα (Μπο Χονγκ): Γιουνγκ, Γιουν, Κβον Κιμ, Χο Χονγκ, Γιονγκ Λι, Κι, Τσουνγκ Γιονγκ Λι, Κου, Χαν, Τσου Γιουνγκ Παρκ, Σον Στον πάγκο: Τσαν Σου Κιμ, Κουακ, Χουάνγκ, Μπο Κιούνγκ Κιμ, Χα, Κέουν Χο Λι, Γιόνγκ Γου Παρκ, Σιν Γουκ Κιμ, Γι, Σέουνγκ Γκιου Κιμ, Τζου Χο Παρκ, Μπέομ Γιουνγκ Λι
Αλγερία (Βαχίντ Χαλίλχοτζιτς): Εμπολί, Μπουχέρα, Μεσμπά, Χαλίσε, Μαντί, Μεντζανί, Μπραχίμι, Φεγκουλί, Ντζαμπού, Μπενταλέμπ, Σλιμανί Στον πάγκο: Μοχάμεντ, Γκουλάμ, Μπελκαλέμ, Γιεμπντά, Λασέν, Γκιλάς, Σουντανί, Ζεμαμούσε, Κανταμούρο, Ταϊντέρ, Μαχρέζ, Μοστέφα
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ρολδάν Πέρεζ από την Κολομβία.
Aρκετός κόσμος στο "Εστάδιο Χοσέ Πινέιρο"
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Η ώρα των δύο Εθνικών Ύμνων.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
4' Πέναλτι ζητούν οι Αλγερινοί για ανατροπή του Φεγκουλί στην περιοχή.
9' Μεγάλη ευκαιρία για την Αλγερία. Σλιμανί παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει δίπλα απ' την εστία του Γιουνγκ.
15' Γρήγορο ματς μέχρι στιγμής, με τις δύο ομάδες να παίζουν επιθετικά.
19' Σουτ του Ντζαμπού για τους Αλγερινούς, η μπάλα φεύγει άουτ.
21' Μεγάλη ευκαιρία για την Αλγερία. Ο Σλιμανί δεν μπορεί να βρει σωστά την μπάλα και οι Κορεάτες απομακρύνουν.
26' ΓΚΟΛ, 1-0, η Αλγερία με τον Σλιμανί!
Ο Σλιμανί βγήκε τετ-α-τετ με τον Γιουνγκ και τον νίκησε με ωραία προβολή!
28' ΓΚΟΛ, 2-0, η Αλγερία με κεφαλιά του Χαλίσε έπειτα από κόρνερ!
36' Οι Κορεάτες προσπαθούν να πιέσουν, όμως δεν δημιουργούν φάσεις.
38' ΓΚΟΛ, 3-0, η Αλγερία με τον Ντζαμπού
Ο Σλιμανί μπαίνει στην περιοχή σπάει στον Ντζαμπού και αυτός με κοντινό πλασέ κάνει εύκολα το 3-0.
43' Το ματς έχει χάσει τον ρυθμό του
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Οι Αλγερινοί κάνουν πάρτι απέναντι στην Ν. Κορέα και προηγούνται 3-0.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
50' ΓΚΟΛ, 3-1, μειώνει η Νότια Κορέα.
Ο Σον κάνει ωραία κίνηση και με συρτό σουτ περνάει τη μπάλα κάτω απ' τα πόδια του Εμπολί.
54' Κίτρινη κάρτα στον Λι.
58' Αλλαγή για τη Ν. Κορέα. Στη θέση του Πάρκ πέρασε ο Κιμ.
60' Τρομερή φάση. Σουτ κεραυνός από τον Κι, ο Εμπολί πετάγεται και διώχνει εντυπωσιακά.
62' ΓΚΟΛ, 4-1, η Αλγερία με τον Μπραχίμι!
Εξαιρετικός συνδυασμός του Μπραχίμι με τον Φεγκουλί, ο πρώτος κάνει το πλασέ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.
64' Αλλαγή για τη Ν. Κορέα. Ο Χο Λι στη θέση του Γιόνγκ Λι.
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπουχέρα.
69' Κίτρινη κάρτα στον Χαν
72' ΓΚΟΛ, 4-2, η Ν.Κορέα μειώνει με τον Κου.
76' Πιέζει η Ν. Κορέα
77' Αλλαγή για την Αλγερία. Στη θέση του Μπραχίμι πέρασε ο Λασέν.
79' Κεφαλιά του Γκιλάς η μπάλα πάνω από την εστία του Γιουνγκ.
88' Μέσα στην περιοχή ο Γι έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
89' Αλλαγή για την Αλγερία. Ο Μπελκαλέμ στη θέση του Μπουγκέρα.
90'+4' Λήξη του αγώνα. Μεγάλη νίκη για την Αλγερία με σκορ 4-2 που την βάζει σε τροχιά πρόκρισης!