Παρακολουθήστε σε real-time την αναμέτρησης της Κροατίας απέναντι στο Μεξικό, για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κροατίας απέναντι στο Μεξικό.
"Χαμός" στο Ρεσιφέ αφού οι δύο ομάδες, στην 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου, διεκδικούν το τελευταίο εισιτήριο για την επόμενη φάση.
Το πρώτο εκτός απροόπτου θα το σφραγίσει η Βραζιλία, η οποία αντιμετωπίζει την ίδια ώρα το Καμερούν.
Η Βαθμολογία: 1. Βραζιλία 4 2. Μεξικό 4 3. Κροατία 3 4. Καμερούν 0
Έτσι, οι Μεξικάνοι βολεύονται και με την ισοπαλία απόψε, ενώ οι Κροάτες θέλουν αποκλειστικά νίκη για να προκριθούν.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Κροατία (Νίκο Κόβατς): Πλετίκοσα, Σρνα, Τσόρλουκα, Λόβρεν, Βρσάλικο, Μόντριτς, Πράνιτς, Ράκιτιτς, Πέρισιτς, Όλιτς, Μάντζουκιτς Στον πάγκο: Βουκόγιεβιτς, Γέλαβιτς, Ζελένικα, Σίλντενφελντ, Μπρόζοβιτς, Μπαντέλι, Ρέμπιτς, Σαμίρ, Κόβατσιτς, Βίντα, Εντουάρδο, Σούμπασιτς
Μεξικό (Ερνέστο Ερέρα): Οτσόα, Μάρκεζ, Ροντρίγκεζ, Γκουαρδάδο, Αγκιλάρ, Μορένο, Λαγιούν, Ερέρα, Βάσκεζ, Περάλτα, Ντος Σάντος Στον πάγκο: Κορόνα, Σαλδίδο, Ρέγες, Φαμπιάν, Χιμένεζ, Πουλίδο, Ταλαβέρα, Τσιτσαρίτο, Πόνσε, Μπριζουέλα, Ακίνο, Πένια
Διαιτητής θα είναι ο Ράβσαν Ιρμάτοβ από το Ουζμπεκιστάν.
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο
Η ώρα των δύο Εθνικών Ύμνων.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
1' Έναρξη της αναμέτρησης
7΄ Φάση για τους Κροάτες. Ο Ράκιτιτς κάνει το γέμισμα όμως ο Βρσάλικο δεν σημαδεύει σωστά και στέλνει τη μπάλα άουτ από το ύψος του πέναλτι.
9' Κίτρινη κάρτα στον Ράκιτιτς.
15' Οι Κροάτες προσπαθούν να πιέσουν, αλλά δεν βρίσκουν ρυθμό.
16' Δοκάρι για το Μεξικό! Ο Ερέρα κάνει τρομερό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει το δοκάρι του Πλετίκοσα.
19' Μεγάλη ευκαιρία για το Μεξικό. Ο Περάλτα βγαίνει τετ-α-τετ και στέλνει τη μπάλα άουτ με "στραβοκλωτσιά".
27' Ωραίο σουτ του Πράνιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Οτσόα.
29' Σουτ του Πέρισιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
37' Οι Μεξικανοί έχουν πάρει την κατοχή της μπάλας.
39' Κίτρινη κάρτα στον Μάρκεζ.
42' Το παιχνίδι έχει γίνει αρκετά σκληρό στα τελευταία λεπτά.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στην Κροατία και το Μεξικό.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
50' Το παιχνίδι έχει πιο γρήγορο ρυθμό, αλλά λείπουν οι φάσεις.
58' Αλλαγή για την Κροατία. Ο Κόβατσιτς στη θέση του Βρσάλικο.
62' Αλλαγή για το Μεξικό. Ο Τσιτσαρίτο στη θέση του Ντος Σάντος.
64' Πέναλτι που δεν δίνεται για το Μεξικό, έπειτα από σουτ του Γκουαρδάδο και χέρι του Σρνα στην περιοχή.
65' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γκουαρδάδο, ο Τσόρλουκα διώχνει στην γραμμή.
66' Κίτρινη κάρτα στον Βάσκεζ.
67' Πιέζει πολύ το Μεξικό στα τελευταία λεπτά.
69' Αλλαγή για την Κροατία. Ο Ρέμπιτς στη θέση του Όλιτς.
72' ΓΚΟΛ, 1-0, το Μεξικό!
Ο Μάρκεζ πήρε την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ και έστειλε την μπάλα στην εστία του Πλετίκοσα.
74' Αλλαγή για την Κροατία. Ο Γέλαβιτς στη θέση του Πράνιτς.
75' ΓΚΟΛ, 2-0, το Μεξικό!
Ο Γκουαρδάδο χτυπάει στην αντεπίθεση και με κοντινό σουτ νικάει τον Πλετίκοσα και κλειδώνει την πρόκριση για την ομάδα του!
78' Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία. Ο Ρέμπιτς πλασάρει και ο Μορένο διώχνει πάνω στην γραμμή με εξαιρετική προβολή.
79' Αλλαγή για το Μεξικό. Ο Πένια στη θέση του Περάλτα.
82' ΓΚΟΛ, 3-0, το Μεξικό με κεφαλιά του Τσιτσαρίτο!
84' Αλλαγή για το Μεξικό. Στη θέση του Γκουαρδάδο πέρασε ο Φαμπιάν.
87' ΓΚΟΛ, 3-1, μειώνει ο Πέρισιτς για τους Κροάτες.
89' Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ρέμπιτς για δολοφονικό μαρκάρισμα στον Πένια.
90+3' Τέλος της αναμέτρησης
Το Μεξικό επικράτησε 3-0 της Κροατίας και πέρασε στους «16» του Μουντιάλ!
Μάρκεζ, Γκουαρδάδο και Τσιτσαρίτο καθάρισαν για την ομάδα του Ερνέστο Ερέρα, που πέρασε πανηγυρικά στην επόμενη φάση.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ!