ΠΑΟΚ-Ντνίπρο 0-1

Η εξέλιξη του ματς, ΠΑΟΚ- Ντνίπρο 0-1 (Κάλινιτς 70' πέναλτι), όπως την παρακολουθήσατε σε real-time μέσω του sport-fm.gr

18:43
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του δεύτερου φιλικού του ΠΑΟΚ στη φετινή πρτοετοιμασία, το οποίο θα είναι κόντρα στην ουκρανική Ντνίπρο, που θα έχει μετάδοση από το Otesport 4.
18:47
Πρόκειται για σαφώς δυσκολότερο παιχνίδι από το πρώτο, στο οποίο ο ΠΑΟΚ έχασε με 2-1 από τη Σταντάρ Λιέγης.
18:50
Οι Ουκρανοί είναι πιο μπροστά σε επίπεδο ετοιμότητας, διότι έχουν ξεκινήσει νωρίτερα την προετοιμασία τους και συγκεκριμένα εδώ και περίπου είκοσι ημέρες.
18:52
Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον Άγγελο Αναστασιάδη, καθώς υπέστη διάταση στον προσαγωγό ο Μιγκέλ Βίτορ. Επιπλέον, ο Άγγελος Αναστασιάδης επέλεξε και πάλι νεανική ενδεκάδα, αλλά θα δούμε για πρώτη φορά τον Ράζβαν Ρατς.
18:52
ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Μελίσσας, στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά οι Κίτσιου, Κιόσε, Κατσικάς, Ρατς. Στο κέντρο οι Παναγιωτούδης, Σαββίδης, Γκολάσα και στην επίθεση οι Πόζογλου, Μάρτενς στα πλάγια και κορυφή ο Παπαδόπουλος.
18:54
Ντνίπρο (Μάρκεβιτς): Μπόικο, Μαζούχ, Ντάγκλας, Φινέτσκι, Κανκάβα, Κονοπλιάνκα, Μάτος,Γκάμα, Ροτάν, Ζοζούλια, Ματέους.
19:02
Στα έξι φιλικά που έχει δώσει μέχρι στιγμής η Ντνίπρο μετράει ισάριθμές νίκες, έχοντας επικρατήσει 7-0 της Ρουχ, 9-0 της Μικολάιβ, 6-0 της Σκάλα, 2-1 της Ντιναμό Τιφλίδας, 2-1 της Γκενκ, και 8-0 της Κόουτ Αζούρ.
19:02
Έναρξη στο ματς.
19:04
1' Σουτ του Κανκάβα, λάθος αντίδραση από τον Κιοσέ, η μπάλα έφτασε στον Κονοπλιάνκα, που σούταρε και έδιωξε σε κόρνερ ο Μελίσσας.
19:10
Βρίσκονται και κάποιοι φίλοι του ΠΑΟΚ στην εξέδρα.
19:10
19:17
Μετά το δυνατό ξεκίνημα των Ουκρανών, που πήγαν να αιφνιδιάσουν τον ΠΑΟΚ, το ματς παίζεται σε πολύ χαμηλό τέμπο.
19:20
Οι παίκτες του Άγγελου Αναστασιάδη έχουν πάντως την κατοχή της μπάλας.
19:26
22' Επίκινδυνη φάση μπροστά από την εστία του ΠΑΟΚ. Ύστερα από γέμισμα ο Ζοζούλια έπιασε την κεφαλιά, ο Μελίσσας έκανε άστοχη έξοδο, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Κίτσιου.
19:31
Στο έδαφος ο Πόζογλου.
19:31
Δεν ήταν κάτι σοβαρό, σηκώθηκε ο νεαρός εξτρέμ του ΠΑΟΚ.
19:38
35΄ Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Σαββίδης δεν έκανε καλό κοντρόλ, όντας μέσα στην περιοχή, ενώ αν τα είχε καταφέρει θα έβγαινε φάτσα με το τέρμα.
19:41
39' Δοκάρι για την Ντνίπρο.
19:42
Εκτέλεσαν κόρνερ από τα δεξιά οι Ουκρανοί, ο Κονοπλιάνκα πήγε να πάρει την κεφαλιά, αλλά βρήκε την μπάλα ο Παναγιωτούδης και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μελίσσα.
19:47
45' Σουτ του Ματέους έξω από την περιοχή, αλλά έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε ο Μελίσσας.
19:49
Ύστερα από περίπου ένα λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης έστειλε στα αποδυτήρια τις δύο ομάδες.
20:06
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
20:08
Ο Άγγελος Αναστασιάδης εμφάνισε άλλη ενδεκάδα στο δεύτερο μέρος.
20:08
Στο δεύτερο μέρος παίζουν οι Γιακουμής, στα άκρα της άμυνας οι Κωνσταντινίδης (δεξιά), Ποζατζίδης (αριστερά), Σκόνδρας-Μαντούρο (στόπερ) στα χαφ οι Πολύζος, Τζανδάρης, Κάτσε, και στην επίθεση η τριάδα Πόποβιτς, Κουλούρης, Αθανασιάδης. Ο Πολιτίλο στη θέση του Κανκάβα και ο Γκάμα αντί του Σελέζνιοφ για τους Ουκρανούς.
20:17
55' Δυνατό σουτ του Μάτος έξω από την περιοχή, πολύ καλή επέμβαση από τον Γιακουμή.
20:18
60' Κάθετη μπαλιά προς τον Κουλούρη, αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ και τον πρόλαβε η αντίπαλη άμυνα, ενώ θα έβγαινε τετ α τετ με τον Μπόικο.
20:29
63' Αλλαγή για την Ντνίπρο. Ο Ζοζούλια έξω, μέσα ο Κάλινιτς.
20:30
69' Πέναλτι για την Ντνίπρο, που έκανε ο Μελίσσας, ανατρέποντας τον αντίπαλο επιθετικό, Κάλινιντς που είχε βγει τετ α τετ.
20:30
Ευστόχησε ο Ζελέζνιοφ, στέλνοντας τον Γιακουμή στη δεξιά του γωνία και την μπάλα στην αριστερή.
20:32
Με πέναλτι είχε δεχθεί και το πρώτο γκολ κόντρα στη Σταντάρ Λιέγης ο ΠΑΟΚ.
20:35
75' Καλή προσπάθεια του Πόποβιτς από τα αριστερά, αλλά σε μονομαχία που είχε με τον αντίπαλο έπεσε κάτω. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.
20:38
77' Ο Μαζούχ πρόλαβε την έξοδο του Γιακουμή, αλλά η κεφαλιά του πέρασε πάνω από το δοκάρι του Έλληνα πορτιέρο.
20:52
90+ 1' Σουτ του Πόποβιτς από τα αριστερά, η μπάλα έξω.
20:55
Πολύ πιεστικός στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ.
20:56
Τέλος του αγώνα, νίκη 1-0 για την Ντνίπρο, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζελέζνιοφ.