Παναιγιάλειος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του πρώτου εν Ελλάδι φιλικού του Παναθηναϊκού με αντίπαλο τον Παναιγιάλειο.

19:12
Καλησπέρα σε όλους. Μετά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του στην Πολωνία και τα φιλικά εκεί, ο Παναθηναϊκός δίνει και το πρώτο του εν Ελλάδι.
19:12
Μαζί λοιπόν θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του τριφυλλιού με τον Παναιγιάλειο, όπου θα διεξαχθεί στην έδρα του τελευταίου.
19:13
Ο Γιάννης Αναστασίου άφησε στην Αθήνα τους Μπαϊράμι και Πράνιτς που δεν είναι ακόμα έτοιμοι για να αγωνιστούν, ενώ κανονικά στο Αίγιο βρίσκονται οι Στιλ και Σίλντενφελντ.
19:14
Υπάρχει κόσμος στις εξέδρες και αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού. Στο Αίγιο βρίσκεται και ο Γιάννης Αλαφούζος που θα δει για πρώτη φορά φέτος από κοντά την ομάδα σε φιλικό αγώνα.
19:15
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Κουτρουμπής, Ζέκα, Μπεργκ, Μέντες, Ατζαγκούν, Χουχούμης, Σίλντενφελντ, Πέτριτς
19:19
Η ενδεκάδα του Παναιγιάλειου: Σταυριανός, Σπίνουλας, Γκότσουλας, Λιας, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Νάστος, Μωυσιάδης, Μπούνας, Ατματζίδης, Κοιλιάρας Δ., Κατσικοκέρης.
19:24
Στο ημίχρονο της αναμέτρησης, θα βραβευτούν από τον Παναιγιάλειο ο Γιάννης Αναστασίου, ο Μάρκους Μπεργκ και οι Σαραβάκος, Παπαβασιλείου.
19:28
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
19:30
Ο Κοτσόλης κάτω απ' την εστία, με τους Κουτρουμπή και Σίλντενφελντ στο κέντρο της άμυνας, με τον Νάνο αριστερά και τον Τριανταφυλλόπουλο δεξιά. Στο ρόμβο του κέντρου θα είναι ο Μέντες (κόφτης), δεξιά ο Ζέκα, αριστερά ο Χουχούμης και σε ρόλο δεκαριού πίσω απ' τους Μπεργκ, Πέτριτς θα είναι ο Ατζαγκούν.
19:31
Παιδιά και μεγάλοι απ' το τοπικό κέντρο αποκατάστασης ατόμων με ειδικές ανάγκες προσφέρουν λουλούδια στους παίκτες των δύο ομάδων.
19:35
1' Σέντρα στο παιχνίδι
19:38
3' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς με τον Ατζαγκούν να κάνει το γύρισμα, αλλά τόσο ο Μπεργκ όσο κι ο Μέντες δεν μπόρεσαν να έρθουν σε επαφή με την μπάλα.
19:41
Ψάχνει τα πατήματά του ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά.
19:43
8' Ο Τριανταφυλλόπουλος έκανε υπό καλές προϋποθέσεις το γέμισμα για την περιοχή των Αιγιωτών, αλλά η εκτέλεσή του ήταν κακή και η μπάλα έφυγε απευθείας άουτ.
19:44
9' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
19:44
Πολύ ωραία σέντρα απ' τα αριστερά του Πέτριτς, συστημένη η μπάλα για το κεφάλι του Μπεργκ που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παναιγιάλειου για το 1-0!
19:51
17' Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες του Αναστασίου, που προσπαθούν να διασπάσουν την άμυνα των αντιπάλων τους.
19:53
Οι Αιγιώτες προσπαθούν κυρίως απ' τα πλάγια με σέντρες, αλλά για την ώρα όλες εξουδετερώνονται.
19:57
Πέραν του γκολ ο Παναθηναϊκός δεν έχει ακόμα κάποια άλλη φάση.
20:00
26' Καλή ανάπτυξη από πλευράς Παναθηναϊκού, ο Τριανταφυλλόπουλος βρέθηκε σε θέση για σουτ από διαγώνια θέση, το έκανε, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
20:08
33' Σουτ του Κοιλιάρα λίγο έξω απ' την περιοχή, κερδίζει κόρνερ ο Παναιγιάλειος, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.
20:11
36' Σέντρα του Μπεργκ από κοντά, αλλά ήταν πολύ δυνατή και η μπάλα έφυγε άουτ.
20:17
42' Μπεργκ και Ατζαγκούν προσπάθησαν να παίξουν το 1-2, αλλά η πάσα του Νιγηριανού ήταν δυνατή.
20:20
Ημίχρονο στο Αίγιο. Ο Παναθηναϊκός προηγείται χάρη στο γκολ του γκολ του Μπεργκ (9').
20:34
Θα γίνουν οι βραβεύσεις στα προσεχή λεπτά.
20:36
Ο Γιάννης Αναστασίου πήρε το βραβείο του και τα λέει με τους μικρούς φίλους στις εξέδρες που βγάζουν φωτογραφίες.
20:37
Βραβείο πήρε μόλις και ο Μάρκους Μπεργκ, ενώ θα ακολουθήσουν οι Παπαβασιλείου και Σαραβάκος.
20:42
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
20:42
Για τον Παναθηναϊκό πέρασαν στον αγώνα οι Καρέλης, Ντίνας, Σπυρόπουλος και Λαγός, με τους Σίλντενφελντ, Μπεργκ, Νάνο και Κουτρουμπή να αποχωρούν.
20:44
48' Ωραίο σουτ απ' τον Σπυρόπουλο μέσα στην περιοχή του Παναιγιάλειου, έφυγε άουτ η μπάλα
20:52
55' Καλή κυκλοφορία απ' τους πράσινους με τον Λαγό να κάνει το γύρισμα, αλλά τον Πέτριτς να κάνει φάουλ στην προσπάθειά του να πιάσει κεφαλιά.
20:54
58' Αλλαγές για τον Παναιγιάλειο. Ο Παπαδόπουλος αντί του Μωυσίδη και ο Μπουρλάκης αντί του Μπουνά.
20:55
Δείχνει όρεξη στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός, αλλά δεν απειλεί. Παρόμοια εικόνα με το πρώτο μέρος, με τους πράσινους να 'χουν την κατοχή, να μην απειλούνται, αλλά να μην μπορούν να κάνουν και φάσεις.
21:00
63' Νέες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Μπούρμπος αντί του Χουχούμη, μέσα ο Ρισβάνης αντί του Μέντες, μέσα ο Δώνης αντί του Πέτριτς, ντεμπούτο για τον Στιλ που αντικαθιστά τον Κοτσόλη, ενώ στον αγώνα μπαίνει και ο Κλωναρίδης αντί του Ζέκα.
21:03
67' Πήγε να γίνει απειλητικός ο Κατσικοκέρης, αλλά το σουτ του κόντραρε, ενώ στην πορεία της φάσης ο Παπαδόπουλος σούταρε ψηλά άουτ.
21:05
69' Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Μέσα ο Σκανδραβέλης, έξω ο Γκοτσούλιας.
21:05
Πολύ μέτριο το θέαμα, ουσιαστικά δίχως μεγάλες φάσεις, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται άνετα 1-0.
21:12
76' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ατματζίδη, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια του Στιλ η μπάλα.
21:12
Πολλές αλλαγές απ' τις δύο ομάδες, έχει χαθεί ο ρυθμός στο ματς...
21:15
79' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Ατζαγκούν να παίρνει την μπάλα στα πλάγια, να ξεπερνά τον αντίπαλο γκολκίπερ, αλλά να μην μπορεί να βγάλει τη σέντρα.
21:16
80' Άουτ η κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου
21:18
82' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
21:19
Ο Ρισβάνης βρέθηκε απ' τις κόντρες σε πλεονεκτική θέση, έκανε το σουτ, αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ του είπε "όχι".
21:22
Ανέβασε ταχύτητα στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός, με τους ορεξάτους Καρέλη και Ντίνα.