Βααλβάικ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time τη φιλική αναμέτρηση μεταξύ της Βααλβάικ και του ΠΑΟΚ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Βααλβάικ-ΠΑΟΚ στο τέταρτο φιλικό του "δικεφάλου του Βορρά" επί ολλανδικού εδάφους.
Για να δούμε τη σύνθεση του ΠΑΟΚ...
Μελίσσας, Κιόσε, Μαντούρο, Σπυρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτούδης, Γκολάσα, Πόποβιτς, Σαββίδης, Κουλούρης, Μακ είναι οι πρώτοι έντεκα του Άγγελου Αναστασιάδη.
H ενδεκάδα της Βάαλβάικ αποτελείται από τους Φαν Ντάικ, Φαν Μόσελβελντ, Κόστερ, Γιούνγκσλέγκερ, Φάλμπουργκ, Καλάμπρο, Μπράμπερ, Ζέλντενραστ, Φέλκερεν, Ντάιτς
Πάντως ο τεχνικός του ΠΑΟΚ αναμένεται στο δεύτερο ημίχρονο να αλλάξει εντελώς την εντεκάδα και θα χρησιμοποιήσει ισάριθμους διαφορετικούς ποδοσφαιριστές.
Παίκτες και διαιτητές τηρούν ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της πρόσφατης αεροπορικής τραγωδίας όπου μεταξύ των θυμάτων ήταν πολλοί Ολλανδοί.
1' Σέντρα στον αγώνα.
Χρόνο συμμετοχής δεν πρόκειται να πάρουν σήμερα ούτε οι διεθνείς, ούτε ο Ιτάνζ.
9' Πρώτη καλή φάση στο ματς και είναι για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ που σούταρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
13' ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Ωραία μπαλιά του Πόποβιτς στον κενό χώρο και ο Ρόμπερτ Μακ ψύχραιμα πλασάρει σωστά και νικά τον Φαν Ντάικ.
Φανερά καλύτερος ο ΠΑΟΚ, ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι περιορίζοντας τους Ολλανδούς μόνο σε κάποιες σέντρες.
Σε πρότυπα... Παγκοσμίου Κυπέλλου το φιλικό το οποίο διακόπτεται στο 30' προκειμένου να δροσιστούν!
37' Σέντρα-σουτ του Μαρκ, δεν διώχνει ο Ολλανδός γκολκίπερ αλλά δεν προλαβαίνει ούτε ο Πόποβιτς να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
38' Επικίνδυνη κάθετη στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, θα βγει ο Μελισσάς και θα διώξει με κεφαλιά-ψαράκι.
44΄ Πέναλτι για την Βααλβάικ. Μάλλον αυστηρή η απόφαση του διαιτητή.
Ο Ντάιτς είναι εύστοχος και ισοφαρίζει σε 1-1.
45'+2' Σχεδόν με τη λήξη του πρώτου μέρους η Βααλβάικ έχει δοκάρι με τον Καλάμπρο και χάνει μεγάλη ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκορ.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
Με διαφορετική ενδεκάδα πλέον ο ΠΑΟΚ που παρατάσσεται με τους Γιακουμή, Κατσικά, Σκόνδρα, Κίτσιου, Πολύζο, Ποζατζίδη, Κάτσε, Πόζογλου, Μάρτενς, Τζανδάρη, Παπαδόπουλο.
51' Ωραία μπαλιά του Κάτσε που βρίσκει τον Ποζατζίδη το σουτ του οποίου φεύγει άουτ.
53' Ο Πόζογλου βγαίνει μόνος απέναντι στον Φαν Ντάικ, δεν καταφέρνει να τον νικήσει και μάλιστα άθελά του τον τραυματίζει με συνέπεια ο Ολλανδός γκολκίπερ να γίνει αναγκαστική αλλαγή
65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Εξαιρετική συνεργασία Τζανδάρη και Πόζογλου και ο δεύτερος σε κενή εστία κάνει το 2-1.
71' Κεφαλιά-πάσα του Ποζατζίδη και ο Τζανδάρης προσπάθησε με το στήθος να σκοράρει χωρίς επιτυχία.
87' Ωραία πάσα του Ντάιτς στον Γκιλντιρίμ, όμως ο Γιακουμής βγαίνει και μπλοκάρει.
88' Καλή επέμβαση του Γιακουμή που διώχνει σε κόρνερ σουτ του Ζέλντερεστ.
90'+3' Λήξη του αγώνα που βρήκε νικητή τον ΠΑΟΚ με σκορ 2-1.