Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στη Μίλαν στο Τορόντο.

Καλό σας ξημέρωμα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό του Ολυμπιακού απέναντι στη Μίλαν στο Τορόντο.
Το ματς διεξάγεται στο Τορόντο του Καναδά για το International Champions Cup.
Το ΒΜΟ FIELD φιλοξενεί το παιχνίδι και στις κερκίδες θα βρεθούν αρκετοί Έλληνες ομογενείς.
Στον β' όμιλο, όπου βρίσκονται οι "ερυθρόλευκοι", συμμετέχουν και η Λίβερπουλ με την Σίτι.
02:26
Το α' γκρουπ αποτελείται από τις: Ρεάλ, Ίντερ, Ρόμα και Γιουνάιτεντ.
02:27
Οι δύο πρώτοι των ομίλων θα προκριθούν στον μεγάλο τελικό του International Champions Cup στο Μαϊάμι.
02:36
Στην 27άδα του Ολυμπιακού προστέθηκε και ο Κώστας Φορτούνης.
02:43
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Ελαμντελαουΐ, Μαζουάκου,Μανωλάς, Αμπιντάλ, Κασάμι, Σάμαρης, Τσόρι, Φουστέρ, Ντοσεβί, Παπάζογλου
02:57
Μίλαν (Ιντζάγκι): Γκάμπριελ, Τζακάρντο, Ραμί, Μπονέρα, Αλμπερτάτσι, Πόλι, Κριστάντε, Σαπονάρα, Νιάνγκ, Ελ Σαραουϊ, Πατσίνι.
02:57
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
03:02
1' Έναρξη της αναμέτρησης
03:05
4' Πρώτη φάση για την Μίλαν. Ο Ελ Σαραουΐ κάνει το σουτ από πλάγια θέση, ο Ρομπέρτο μπλοκάρει.
03:09
8' Διάταξη 4-1-4-1 φαίνεται πως έχει επιλέξει ο Μίτσελ.
03:09
9' Καλή αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι έβγαλε ωραία στον Παπάζογλου, αλλά το γύρισμά του δεν ήταν καλό.
03:17
16' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ολυμπιακός με τον Τσόρι.
03:18
Υποδειγματική επίθεση για τους "ερυθρόλευκους" ο Ντοσεβί έβγαλε σέντρα στον Τσόρι, ο οποίος στόπαρε ιδανικά μέσα στην περιοχή και με σουτ άνοιξε το σκορ.
03:22
21' Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, ο Ολυμπιακός προηγείται και είναι καλύτερος από τη Μίλαν.
03:25
24' Καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ κάνει σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
03:32
31' Καλή στιγμή για τη Μίλαν. Ο Αλμπερτάτσι σέντραρε από τα δεξιά ο Πόλι όμως μπερδεύτηκε και οι ερυθρόλευκοι απομάκρυναν.
03:37
36' Το πρέσινγκ και η καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους ερυθρόλευκους δεν επιτρέπει στη Μίλαν να φανεί απειλητική.
03:38
38' Πολύ ωραίο σουτ του Μαζουάκου από τα αριστερά, ο Γκάμπριελ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
03:40
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Παπάζογλου παίρνει την κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Τσόρι, με τον Πόλι να διώχνει στην γραμμή.
03:41
41' Κίτρινη κάρτα στον Σαπονάρα.
03:46
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
03:46
Ο Ολυμπιακός προηγείται με εξαιρετική εμφάνιση 1-0 απέναντι στη Μίλαν στο Τορόντο.
03:47
Ο Τσόρι στο 16’ το γκολ των «ερυθρόλευκων».
04:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
04:08
46' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μανιάτης, Χολέμπας, Αυλωνίτης και Διαμαντάκος στο ματς.
04:08
47' Σέντρα του Χολέμπας από τα αριστερά, ο Ντοσεβί πιάνει το σουτ η μπάλα άουτ.
04:10
49' ΓΚΟΛ, 2-0, για τον Ολυμπιακό με τον Διαμαντάκο.
04:12
Ο Μαζουάκου, ανέβηκε έπειτα από άνοιγμα του Κασάμι, έκανε το γύρισμα από το αριστερά, ο Διαμαντάκος πετάχτηκε στην περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με εύκολο πλασέ.
04:14
53' Ωραίο σουτ του Διαμαντάκου, η μπάλα κόρνερ.
04:15
55' Δοκάρι για την Μίλαν. Ο Σαπονάρα έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Ρομπέρτο.
04:18
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί έφυγε στην αντεπίθεση, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ έπειτα από την κόντρα του Μπονέρα.
04:22
61' Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Αμπιντάλ, Τσόρι και Ντοσεβί εκτός, πέρασαν οι Σαβιόλα, Κολοβός και Σιόβας.
04:23
62΄ Αλλαγές και για την Μίλαν. Αγκάτσι, Μεξές και Άλεξ στο ματς.
04:24
63' Σουτ του Νιάνγκ έξω από την περιοχή μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Ρομπέρτο.
04:33
72' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης, Σαλίνο και Γκαζαριάν στο ματς. Εκτός οι Κασάμι, Ελαμπντελαουΐ και Μαζουάκου.
04:36
76' Η Μίλαν πιέζει στα τελευταία λεπτά αλλά δεν απειλεί.
04:37
76' Αλλαγές για την Μίλαν. Ντε Σίλιο, Μαστάλι και Χόντα. Εκτός Τζακάρντο, Νιάνγκ και Πόλι.
04:40
78' ΓΚΟΛ, 3-0, ο Ολυμπιακός με τον Μπουχαλάκη.
04:41
Τρομερό σουτ του νεαρού χαφ που στέλνει την μπάλα στο παράθυρο του Αγκάτσι.
04:44
84' Αλλαγή για την Μίλαν. Ο Μόντιτς στη θέση του Σαπονάρα.
04:52
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
04:55
90+3' Τέλος της αναμέτρησης.
04:58
O Ολυμπιακός επικράτησε με εξαιρετική εμφάνιση 3-0 της Μίλαν στο φιλικό για το International Champions Cup στον Τορόντο.
04:59
Τσόρι (19') Διαμαντάκος (49') και Μπουχαλάκης (79') τα τέρματα της ομάδας του Μίτσελ, που έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα των παικτών του.