Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την φιλική αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Καμπούρ στην Ολλανδία.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό του ΠΑΟΚ απέναντι στην Καμπούρ.
17:46
Αυτό είναι και το τελευταίο τεστ για τον "δικέφαλο του Βορρά" στην προετοιμασία του επί ολλανδικού εδάφους.
17:48
Φοβερή καταιγίδα αυτή την ώρα στο γήπεδο και υπάρχουν φόβοι, πως το ματς μπορεί ακόμη και να διακοπεί.
17:49
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Βίτορ, Κατσικάς, Κίτσιου, Ρατς, Σαββίδης, Τζανδάρης, Γκολάσα, Μάρτενς, Κουλούρης, Αθανασιάδης
17:49
Η ενδεκάδα της Καμπούρ: Νινχάις, Περέιρα, Ράινεν, Ντίικστρα, Μπίικερ, Μπάκερ, Ελ Μακρινί, Ράσνακ, Σέπερς, Ογκμπέτσε, Μέλεγκ
17:56
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και σε λίγο θα κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
18:02
Όλα έτοιμα για την σέντρα.
18:03
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:12
9' Πιο ορεξάτος ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα, αλλά το ματς δεν έχει φάσεις.
18:17
14' ΓΚΟΛ, 1-0, ο ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη.
18:18
Υποδειγματική αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, την οποία τελείωσε με όμορφη κεφαλιά ο Αθανασιάδης, έπειτα από ασίστ του Μάρτενς.
18:24
20' Καλύτερος ο ΠΑΟΚ στο πρώτο 20λεπτο, η Καμπούρ έχει ανεβάσει τις γραμμές της αλλά δεν δημιουργεί κινδύνους.
18:28
24' Πρώτη φάση για την Καμπούρ. Ο Μάχερ κάνει το σουτ και ο Ιτάνζ διώχνει εντυπωσιακά.
18:32
29' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Βίτορ πιάνει την κεφαλιά και εν συνεχεία σουτ, όμως πρώτα ο Μάχερ και μετά ο Νινχάις του στέρησαν το γκολ διώχνοντας στην γραμμή.
18:36
32' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάρτενς βγάζει ωραία μπαλιά στον Γκολάσα, που όμως σημαδεύει πάνω από την εστία της Καμπούρο με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής.
18:39
35' Καλή στιγμή για την Καμπούρ. Ο Σέπερς κάνει την σέντρα αλλά το γυριστό του Μάχερ καταλήγει άουτ.
18:40
36' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Βίτορ παίρνει την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, όμως η μπάλα δεν του κάνει το χατήρι και βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.
18:40
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Ιτάνζ πέρασε ο Μελίσσας.
18:43
40΄ ΓΚΟΛ, 1-1, η Καμπούρ!
18:44
Ο Μέλεγκ εκτελεί απευθείας μερικά μέτρα μετά την σέντρα, η μπάλα ξεγελάει τον Μελίσσα και καταλήγει στα δίχτυα.
18:49
45+1' Tέλος πρώτου ημιχρόνου
18:49
ΠΑΟΚ και Καμπούρ στο 1-1, έπειτα από τα τέρματα των Αθανασιάδη και Μέλεγκ.
19:04
Πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ για το δεύτερο ημίχρονο.
19:06
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:09
46' Αλλαγές για την Καμπούρ. Έξω οι Ογκμπέτσε και Μέλεγκ, μέσα οι Χέμεν και Βαν Ντε Στρέεκ
19:11
50΄ Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Νινχάις.
19:12
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο 45λεπτο: Γιακουμης Κωνσταντινιδης Σπυροπουλος, Κιοσε, Σκονδρας, Κατσε, Πολυζος, Παναγιωτουδης, Μακ, Περειρα, Ποζογλου
19:14
53' Mεγάλη φάση για την Καμπούρ. Ο Γιακουμής διώχνει δύσκολα όμορφη κεφαλιά του Χέμεν.
19:20
59' Σουτ στην κίνηση από τον Χέμεν, η μπάλα άουτ.
19:27
64' Δυνατή εκτέλεση φάουλ από τον Μακ διώχνει δύσκολα ο Νινχάις.
19:28
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντινίδης πλασάρει στην κίνηση, έπειτα από σέντρα του Σπυρόπουλου, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.
19:33
72' Ωραία ατομική ενέργεια του Περέιρα, η μπάλα λίγο άουτ.
19:36
76' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πόζογλου, η μπάλα πάνω απ' την εστία της Καμπούρ.
19:41
80' Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός του ματς στα τελευταία λεπτά.
19:48
86' H Kαμπούρ προσπαθεί να πιέσει στο φινάλε, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί προβλήματα.
19:54
90' Τέλος της αναμέτρησης
19:54
Ο ΠΑΟΚ αν και καλύτερος, έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Καμπούρ, στο τελευταίο του τεστ επί ολλανδικού εδάφους.
19:55
Ο Αθανασιάδης άνοιξε το σκορ στο 14' και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Μέλεγκ στο 40'.