Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Αμπιντάλ, Μαζουάκου, Εντινγκά, Κασάμι, Μπουχαλάκη, Γκαζαριάν, Φουστέρ και Διαμαντάκο
Φενέρ (Ισμαΐλ Καρτάλ): Βολκάν, Σανέρ, Άλβες, Μπεκίρ, Μ. Τοπούζ, Εμρέ, Μ. Τοπάλ, Μεϊρέλες, Σο, Κάουτ και Εμενίκε
Δεν είναι μεγάλη η προσέλευση των οπαδών της Φενέρ για το αποψινό ματς.
21:29
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:33
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:36
3' Πρώτη φάση στο ματς για την Φενέρ. Ο Άλβες κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Ρομπέρτο.ρ
21:40
7' Μακρινό σουτ του Κασάμι, μπλοκάρει εύκολα ο Βολκάν.
21:40
8' Αντεπίθεση για τους "ερυθρόλευκους", ο Γκαζαριάν τελειώνει τη φάση χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
21:45
12' Επικίνδυνο σουτ του Κάουτ, η μπάλα άουτ.
21:47
15' Σουτ του Σο, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο.
21:53
20' Καλή φάση για την Φενέρ. Δυνατό σουτ του Τοπούζ έξω από την περιοχή, διώχνει όμορφα ο Ρομπέρτο.
21:56
23΄ Μίνι διακοπή στο ματς, προκειμένου οι παίκτες να δροσιστούν.
22:01
28' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι βγήκε απέναντι στον Βολκάν, όμως η προβολή του δεν ήταν καλή και κατέληξε άουτ.
22:04
31' Σουτ του Κασάμι από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω απ' την εστία της Φενέρ.
22:06
32' Μεγάλη επέμβαση του Ρομπέρτο! Ο Κάουτ σεντράρει από τα δεξιά, ο Σο πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού πέφτει και διώχνει εντυπωσιακά.
22:08
35' ΓΚΟΛ, 1-0, η Φενέρμπαχτσε!
22:08
Ο Ερκίν εκτελεί απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή, ο Ρομπέρτο δεν μπορεί να διώξει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.
22:10
38' Σουτ του Τοπάλ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο.
22:14
42' Φάση για τον Ολυμπιακό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουχαλάκη, μπλοκάρει ο Βολκάν.
22:15
43' Τεράστια ευκαιρία για την Φενέρ. Ο Σο δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού, έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια και γύρισμα του Εμενίκε.
22:20
45+1' Μεγάλη φάση για την Φενέρ. Εξαιρετική επέμβαση του Ρομπέρτο έπειτα από κοντινή κεφαλιά του Σο.
22:20
45+1’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:20
Ο Ολυμπιακός βρίσκεται πίσω στο σκορ στην αναμέτρηση απέναντι στην Φενέρ.
22:20
1-0 προηγούνται οι Τούρκοι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ερκίν στο 35ο λεπτό.
22:39
46' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Σαβιόλα, Αμπιντάλ και Ντοσεβί στο ματς, στις θέσει των Αμπιντάλ, Φουστέρ και Εντινγκά.
22:39
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:41
47' Ευκαιρία για την Φενέρ. Η άμυνα του Ολυμπιακού έχασε τον Κάουτ, που πήρε την μπάλα αλλά το σουτ που έκανε κατέληξε δίπλα απ' το δοκάρι του Ολυμπιακού.
22:45
51' Ο Γκαζαριάν γυρίζει στον Διαμαντάκο, αλλά η προβολή του ήταν αδύναμη.
22:45
52' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ του Κασάμι, η μπάλα δίπλα απ' την εστία του Βολκάν.
22:52
58' Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό. Ο Διαμαντάκος έκανε το σουτ η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
22:56
61' Αλλαγές για την Φενέρ. Πότουκ και Σιμάλ αντί των Κάουτ και Τοπούζ.
22:57
62' Αλλαγές και για τον Ολυμπιακό. Διαμαντάκος, Μπουχαλάκης, Γκαζαριάν και Ελαμπντελαουΐ εκτός, στις θέσεις τους πέρασαν οι Σαλίνο, Χολέμπας και Σάμαρης και Αφελάι.
22:57
Πρώτη εμφάνιση για τον Ολλανδό μεσοεπιθετικό με τη φανέλα του Ολυμπιακού.
23:04
70' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί κλέβει, κάνει αμέσως το σουτ, η μπάλα δίπλα απ' την εστία της Φενέρ.
23:04
71' Νέο τάιμ άουτ στο ματς.
23:06
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Κασάμι πέρασε ο Φορτούνης.
23:09
76' Ο Ολυμπιακός έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά.
23:11
78' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραίος συνδυασμός των Ντοσεβί με τον Αφελάι, αλλά ο Βολκάν πρόλαβε τον Ολλανδό πριν τελειώσει τη φάση.
23:12
79' Αλλαγή για την Φενέρ. Ο Γουεμπό στη θέση του Σο.
23:14
81' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία.
23:15
81' ΓΚΟΛ, 2-0, η Φενέρ!
23:15
Ο Εμρέ με εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Ρομπέρτο.
23:17
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί κάνει το γύρισμα αλλά ο Σαβιόλα δεν είναι εύστοχος με την προβολή.
23:18
84' Αλλαγές για την Φενέρ. Στις θέσεις των Εμενίκε και Εμρέ πέρασαν οι Χασάν και Σεμίχ.
23:22
89' Το ματς δεν έχει ρυθμό μετά το δεύτερο.
23:25
90'+2' Αλλαγή για τη Φενέρ. Ο Καρσλάν στη θέση του Τοπάλ.
23:26
90'+2' Από σέντρα του Παπαδόπουλου ο Σαλίνο πιάνει την κεφαλιά, αλλά μπλοκάρει ο Βολκάν.
23:26
90'+3 Απαντά στις ευκαιρίες η Φενέρ, αλλά στην κεφαλιά του Μεϊρέλες έχει απάντηση ο Ρομπέρτο.
23:28
90'+5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
23:29
Με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ (που κέρδισε ο Αφελάι) ο Χολέμπας διαμορφώνει το 2-1 που είναι και το τελικό σκορ!
23:30
Λήξη του αγώνα που βρίσκει τη Φενέρ να επικρατεί με σκορ 2-1 του Ολυμπιακού, ενώ όλα τα γκολ σημειώθηκαν με φάουλ!