Κέρκυρα (Γρηγορίου): Σέτκους, Γκόμες, Βενέτης, Μαραγκός, Κανακούδης, Καρντόσο, Ναγιάρ, Ρόχας, Χαβίτο, Ομπράντοβιτς, Καϊκούτ.
Πανθρακικός (Μάντζιος): Φερναντές, Τζάνης, Κάσες, Σερφά, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Τσουμάνης, Ιγκόρ, Παπαγεωργίου, Τσιανταφυλλάκος, Λαδάκης.
Στον πάγκο της Κέρκυρας είναι οι: Κουτζαβασίλης, Ζορμπάς, Μαρκόβσκι, Κόντος, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος, Ντιόγκο.
Ενώ σε αυτόν του Πανθρακικού οι: Αθανασιάδης, Γκιγιέρμο Πέρεθ, Μαχία, Ντιγκινί, Χασομέρης, Χρήστου, Αράμπα Αγιοντέγι.
19:11
Πολύ καλή παράδοση για τον Πανθρακικό κόντρα στην Κέρκυρα, καθώς μετρά τρεις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια, με το ένα έχει λήξει ισόπαλο.
19:13
Διαιτητής του ματς είναι ο κ. Μάνταλος με βοηθούς τους Καραβασίλη, Γεωργιάδη. 4ος διαιτητής ο Δημητρόπουλος
19:14
1' Έναρξη της αναμέτρησης!
19:21
6' Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, χωρίς τη μεγάλη φάση.
19:30
15' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Κέρκυρα!
19:31
16' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!
19:32
Πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση από τον Ναγιάρ, με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Φερνάντες!
19:33
Αυτό είναι και το πρώτο γκολ της φετινής Σούπερ Λίγκας!
19:36
21' Αδύναμο σουτ του Χαβίτο, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
19:39
25' Στο 60%-40% υπέρ της Κέρκυρας είναι η κατοχή της μπάλας.
19:40
26' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε, μπλόκαρε ο Φερνάντες.
19:41
27' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα (2-0)!
19:43
Σέντρα του Χαβίτο από τα δεξιά, με τον Καϊκούτ να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στην εστία του -ανήμπορου να αντιδράσει- Φερνάντες!
19:53
38' Η Κέρκυρα ελέγχει το ματς, με τον Πανθρακικό να δείχνει να τα έχει... χαμένα με τα δύο γκολ που έχει δεχθεί.
19:55
41' Πρώτη στιγμή για τον Πανθρακικό. Σουτ του Τζάνη, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, αλλά εντελώς άστοχο.
19:57
42' Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Διαγώνιο συρτό σουτ του Ρόχας, από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.
20:00
45' Ένα θα είναι το λεπτό του έξτρα χρόνου.
20:01
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:17
Μπαίνουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:18
46' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ντιγκινί στη θέση του Κάσες.
20:18
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου!
20:26
53' Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ για την Κέρκυρα.
20:26
Το εκτέλεσε ο Χαβίτο, με την άμυνα του Πανθρακικού να διώχνει.
20:30
58' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Τζάνη, ο Παπαγεωργίου βρέθηκε σε απόσταση βολής, αλλά αστόχησε, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
20:32
61' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Γκιγιέρμο Πέρες στη θέση του Τσουμάνη.
20:34
62' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό (2-1)!
20:35
Ωραίο κατέβασμα του Ιγκόρ, στη μεγάλη περιοχή της Κέρκυρας, με τον Βραζιλιάνο να κάνει το δυνατό σουτ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
20:37
64' Ευκαιρία για την Κέκρυρα! Ο Καϊκούτ έκανε το σουτ, με τον Φερνάντες θα διώχνει δύσκολα!
20:37
65' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ντιόγκο στη θέση του Ομπράντοβιτς.
20:42
70' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Μακρινό και δυνατό σουτ του Χαβίτο, με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.
20:45
74' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης στη θέση του Τριανταφυλλάκου.
20:50
79' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς στη θέση του Ρόχας.
20:51
80' Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά.
20:52
80' Μακρινό σουτ του Γκιγιέρμο Πέρες, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
20:59
88' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ντιμιτρόφσκι στη θέση του Χαβίτο.
21:03
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:06
90+4' Λήξη της αναμέτρησης!