Ολυμπιακός-Νίκη Βόλου 3-1

Παρακολουθήστε live από το control room του www.sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Νίκη Βόλου στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την πρώτη (1η) αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

21:04
Καλησπέρα από το Καραϊσκάκη. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Νίκη Βόλου για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
21:05
Ας περάσουμε γρήγορα στις 11άδες των δύο ομάδων.
21:07
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ομάρ, Αμπιντάλ, Μποτία, Μαζουάκου, Εντινγκά, Κασάμι, Ντομίνγκες, Ντοσεβί, Αφελάι και Διαμαντάκος.
21:09
Νίκη Βόλου: Ταμπάκης, Μαρινάκης, Σωτηράκος, Ιβενς, Μαχλελής, Μέτσε, Λάουξ, Μουζακίτης, Νικλητσιώτης, Γιαννιτσάνης, Σκουρτάι.
21:10
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Μέγιερι, Σαβιόλα, Μπουχαλάκης, Παπαδόπουλος, Μπενίτες, Σαλίνο, Γκαζαριάν.
21:11
Στον πάγκο για τη Νίκη Βόλου: Ταϊρης, Καρασαλίδης, Μάρτινς, Κυζιρίδης, Κορέτα, Κοτσαρίδης, Αργύρης.
21:16
Αρκετά νέα πρόσωπα από τον Μίτσελ στην 11άδα του Ολυμπιακού. Μόνο ο Ρομπέρτο και ο Ντομίνγκες θυμίζει κάτι από... πέρυσι. Οι άλλοι ποδοσφαιριστές είναι νέα αποκτήματα των ερυθρολεύκων.
21:20
Ντεμπούτο, λοιπόν, για πολλούς νέους παίκτες του Ολυμπιακού. Τα βλέμματα βέβαια είναι στραμμένα επάνω στον Αφελάι, ο οποίος θα κάνει την πρώτη του εμφάνιση με τα ερυθρόλευκα στο Καραϊσκάκη.
21:21
Ο Αμπιντάλ έχει αγωνιστεί και στο φιλικό με την Μπιλμπάο, το μόνο εντός έδρας φιλικό των Πειραιωτών και έτσι λογικό είναι τα βλέμματα να πέφτουν στον πρώην άσο της Μπαρτσελόνα.
21:23
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Δασκαλόπουλος (Κορινθίας). Βοηθοί του οι: Αλεξέας (Μεσσηνίας) και Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).
21:25
Στα άλλα παιχνίδια που έγιναν σήμερα για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας: Ο ΟΦΗ νίκησε 1-0 τον Παναιτωλικό και η Κέρκυρα επικράτησε 2-1 του Πανθρακικού.
21:28
Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στον Διαμαντάκο. Ντεμπούτο για τον νεαρό στο πρωτάθλημα.
21:29
Εξαιρετικές εμφανίσεις στα φιλικά παιχνίδια από τον νεαρό επιθετικό.
21:30
Στον αγωνιστικό οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Σε λίγο η έναρξη του αγώνα.
21:31
Οι παίκτες και των δύο ομάδων μαζεμένοι σε έναν κύκλο κοντά στη μεσαία γραμμή.
21:31
1' Έναρξη του αγώνα.
21:34
Ο Ολυμπιακός πιέζει στη μεσαία γραμμή στα πρώτα λεπτά, όταν δεν έχει την μπάλα στην κατοχή του.
21:37
6' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Καλή κίνηση από τον Ντοσεβί από τα δεξιά, βρήκε τον Ντομίνγκες στη μεγάλη περιοχή. Ο Τσόρι προσπάθησε να πιάσει απευθείας το σουτ αλλά δεν τα κατάφερε.
21:39
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ομάρ έβγαλε τη σέντρα. Στη μεγάλη περιοχή της Νίκης Βόλου ο Τσόρι ο οποίος έπιασε την κεφαλιά. Ο Ταμπάκης μπλόκαρε.
21:40
10' Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
21:41
Ο Κασάμι το εκτέλεσε από τα αριστερά. Ο Αφελάι έπιασε την κεφαλιά με κίνηση προς το πρώτο δοκάρι. Δεν ανησύχησε ο Ταμπάκης.
21:42
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στο 11ο λεπτό.
21:43
Ο Κασάμι με ένα μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Νίκης Βόλου και έκανε το 1-0 για τον Ολυμπιακό. Πρώτο γκολ για τον Ελβετό ο όποιος αφιέρωσε το γκολ στους οργανωμένους.
21:45
Ο Μίτσελ πανηγύρισε εντονότατα το πρώτο γκολ της ομάδας του.
21:46
Οι παίκτες του Μίτσελ, τώρα κυκλοφορούν την μπάλα στη μεσαία γραμμή. Προσπαθούν να οργανώσουν μια καλή επίθεση.
21:50
17' Καλή ενέργεια από τους παίκτες του Ολυμπιακού.. Ο Τσόρι έβγαλε ωραία στον Ντοσεβί. Εκείνος εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του έβγαλε έβγαλε τη σέντρα με τον Αφελάι να προσπαθεί αλλά να μην καταφέρνει με προβολή να πιάσει την μπάλα και να τη στείλει τα δίχτυα της Νίκης Βόλου.
21:53
23' Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου.
21:54
Ο Λουξ έκανε επιθετικό φάουλ στην προσπάθειά του να κερδίσει την μπάλα.
21:57
23' Ο Γιαννιτσάνης "τσίμπησε" την μπάλα μπροστά από τον Εντινγκά, λίγα μέτρα μπροστά από την μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Ο άσος της Νίκης Βόλου όμως δεν είχε καλή ισορροπία και έπεσε στο έδαφος, πριν προλάβει να αρχίσει να τρέχει με την μπάλα.
21:58
26' Καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι δοκίμασε και πάλι το πόδι του από μακριά. Ο Ταμπάκης, δύσκολα, έστειλε την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
21:58
28' Ο Τσόρι εκτέλεσε το κόρνερ ο Ταμπάκης έδιωξε.
21:59
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στο 28ο λεπτό.
22:00
Από το νέο κόρνερ του Τσόρι ο Ταμπάκης έσωσε το σουτ του Εντινγκά, όχι όμως και εκείνο του Διαμαντάκου, ο οποίος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας.
22:02
Συμπληρώσαμε τα 30 λεπτά αγώνα εδώ στο Καραϊσκάκη.
22:03
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στο 32ο λεπτό.
22:04
Σκόρερ ο Αφελάι, ο οποίος -μετά την πάσα του Τσόρι- κέρδισε την κόντρα και με ωραία ενέργεια στη μεγάλη περιοχή έκανε το 3-0 για τον Ολυμπιακό.
22:06
34' Καλή συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού από τα δεξιά μεταξύ του Ομάρ και του Ντοσεβί. Ο Διαμαντάκος προσπάθησε να πιάσει την μπάλα από τη σέντρα, αλλά οι αμυντικοί έδιωξαν.
22:07
Ο Ολυμπιακός πιέζει αρκετά. Δείχνει ικανός να απειλήσει την άμυνα της Νίκης Βόλου ανά πάσα στιγμή αυτή την χρονική περίοδο.
22:11
Συμπληρώσαμε τα 40 λεπτά.
22:15
Μικρή διακοπή για ανάσες στους παίκτες με αφορμή έναν μικροτραυματισμό του Διαμαντάκου.
22:16
Πολλή ζέστη και υγρασία εδώ στο Φάληρο.
22:17
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
22:34
Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Κοτσαρίδης στη θέση του Μουζακίτης.
22:34
Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος στη θέση του Μποτία.
22:35
46' Έναρξη του δευτερου 45λέπτου.
22:36
47' Πολύ καλή στιγμή για τη Νίκη Βόλου. Ο Νικλητσιώτης τη σέντρα. Ο Γιαννιτσάνης έπιασε την κεφαλιά. Πολύ δύσκολα ο Ρομπέρτο έδιωξε την μπάλα.
22:41
52' Καλό σουτ του Εντινγκά για τον Ολυμπιακό. Η μπάλα καταλήγει εκτός αγωνιστικού χώρου.
22:45
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ στο 56ο λεπτό.
22:46
Το γκολ ο Σκουρτάι ο οποίος πέρασε τους Αβραάμ Παπαδόπουλο και Αμπιντάλ και πλάσαρε σωστά τον Ρομπέρτο.
22:48
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαζαριάν στη θέση του Αφελάι.
22:56
66' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική κίνηση του Ομάρ από τα δεξιά. Ο Διαμαντάκος και ο Γκαζαριάν δεν μπόρεσαν να βρουν την μπάλα.
22:57
Ο Μπενίτες αναμένεται να περάσει τον αγώνα.
22:58
69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπενίτες στη θέση του Διαμαντάκου.
23:07
74' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Δυνατό σουτ του Ντοσεβί, με τον Ταμπάκη να διώχνει δύσκολα!
23:08
80' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό.
23:09
80' Κίτρινη κάρτα στον Τσόρι.
23:10
Το εκτέλεσε ο Τσόρι, αλλά έδιωξε η άμυνα της Νίκης Βόλου.
23:14
85' Από μία κίτρινη κάρτα σε Αβρ. Παπαδόπουλο και Νικλητσιώτη.
23:19
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:23
90+4' Καλή στιγμή για τη Νίκη Βόλου. Κεφαλιά του Ίβενς, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο.
23:23
90+4' Λήξη της αναμέτρησης!
23:24
Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 της Νίκης Βόλου, στην έναρξης της φετινής Σούπερ Λίγκας.
23:25
Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Νίκη Βόλου!