Πανιώνιος-Εργοτέλης 1-1

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του ματς ανάμεσα σε Πανιώνιο και Εργοτέλη.

21:10
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα δούμε το ματς ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Εργοτέλη.
21:11
Είναι το ματς που ουσιαστικά ρίχνει την αυλαία στην πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν αρκετές αλλαγές σε σχέση με το περσινό.
21:15
Πανιώνιος (Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Τασούλης, Παντίδος, Μπούζας, Μπουμάλ, Μασούρας, Πάνος, Γιάννου, Σιώπης, Γκέζος.
21:16
Εργοτέλης (Φεράντο): Τσέρνι, Πίτσος, Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Χαντί, Κοζορώνης, Ρέντζας, Γιουσούφ, Λυκογιάννης, Χαλκιαδάκης, Στράους.
21:16
Στον πάγκο για τους Νεοσμυρνιώτες: Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Ιμπαγάσα, Σμυρλής, Φούντας, Γκίνη, Φουρλάνος
21:18
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Καβουσάκης, Καζναφέρης, Ντα Σίλβα, Τζανακάκης, Παμλίδης, Μπουρσέλης, Σαϊνάτι
21:19
"Δυνατός" πάντως ο πάγκος του Πανιωνίου με Ιμπαγάσα, Φούντα και Φουρλάνο.
21:20
Κολοβός και Αυλωνίτης βρίσκονται στη Νέα Σμύρνη. Υπάρχουν φήμες πως ενδεχομένως επιστρέψουν ως δανεικοί στον Πανιώνιο (ανήκουν στον Ολυμπιακό αμφότεροι).
21:26
Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
21:28
Οι παίκτες του Πανιωνίου κατευθύνθηκαν στο μέρος της εξέδρας όπου πριν λίγες μέρες αυτοκτόνησε ο Άγγελος Φιλίππου που εργαζόταν και αγαπούσε την ομάδα...
21:30
1' Σέντρα στον αγώνα
21:33
3' Πρώτο σουτ στον αγώνα μακρινό απ' τον Μητρόπουλο, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα.
21:35
Πιο κινητικός στα πρώτα λεπτά ο Πανιώνιος.
21:39
Κακός ο Εργοτέλης μέχρι στιγμής, δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα... λεπτό και κάνουν πολλά λάθη οι παίκτες του.
21:40
10' Κίτρινη κάρτα στον Λυκογιάννη.
21:42
12' Έκανε ωραίο κοντρόλ ο Μασούρας, βρήκε χώρο να σουτάρει υπό καλές προϋποθέσεις, αλλά η εκτέλεσή του ήταν κακή.
21:44
15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
21:45
Εξαιρετική συνεργασία απ' τους Νεοσμυρνιώτες με τον Πάνο απ' τα δεξιά να βγάζει στον Γιάννου και ο τελευταίος να κάνει από κοντά το πλασεδάκι για το 1-0 του Πανιωνίου!
21:46
16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
21:46
Εκτέλεση κόρνερ για τον Εργοτέλη, με τον Μέγι να πιάνει πολύ ωραία κεφαλιά και μέσα σε δευτερόλεπτα (και στην πρώτη απόπειρα) να κάνει το 1-1!
21:50
20' Βγήκε στην πλάτη της άμυνας απ' τα αριστερά ο Λυκογιάννης, αλλά το γύρισμά του ήταν αδύναμο και δεν έγινε απειλητικός ο Εργοτέλης.
21:55
26' Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, σε ετοιμότητα ο Τσέρνι μπλοκάρει την μπάλα.
22:01
30' Πολύ καλή στιγμή για τον Εργοτέλη με τον Γιαννακόπουλο να βγάζει το δύσκολο σουτ του Χαλκιαδάκη.
22:04
Καλός ο ρυθμός στο ματς, έχουμε δύο γκολ ήδη με τον Εργοτέλη να είναι ανεβασμένος μετά την ισοφάριση και τις δύο ομάδες να παλεύουν για το προβάδισμα.
22:06
36' Ωραία κίνηση απ' τον Σιώπη, που επιχείρησε το ψιλοκρεμαστό σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω απ' τα δοκάρια του Τσέρνι.
22:10
40' Δύσκολη επέμβαση στη γωνία του ο Τσέρνι σε συρτό σουτ του Γιάννου!
22:13
44' Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο
22:14
Ο Τασουλής μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα για τον Μπούζα, αλλά το σουτ του τελευταίου σταμάτησε στο δοκάρι και χάθηκε η ευκαιρία!
22:15
45' Νέα μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μητρόπουλου, η μπάλα ελάχιστα άουτ!
22:20
Ημίχρονο στον αγώνα.
22:31
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:31
Μια αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καζναφέρης μπήκε στον αγώνα αντί του Στράους.
22:36
50' Πήγε να βγει στην αντεπίθεση ο Χαλκιαδάκης, αλλά τελευταία στιγμή κόπηκε!
22:37
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη
22:37
Ωραία σέντρα του Χαντί, ο Καζναφέρης κάνει από κοντά την κεφαλιά, αλλά ο Γιαννακόπουλος κάνει εξαιρετική επέμβαση και δείχνει τα ριφλέξ του, κρατώντας το 1-1.
22:39
54' Μεγάλη στιγμή για τον Πανιώνιο
22:40
Στην κόντρα ο Πανιώνιος με τον Γιάννου να αδειάζει τον Γιοβάνοβιτς και από κοντά να μην μπορεί να νικήσει τον Τσέρνι. Νέα επέμβαση, με τους τερματοφύλακες να είναι σε πολύ καλή μέρα!
22:45
59' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βγήκε ο Μπούζας, μπήκε καταχειροκροτούμενος ο Ιμπαγάσα.
22:47
61' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Χαλκιαδάκης, μέσα ο Άλαν Ντα Σίλβα.
22:48
63' Νέα αλλαγή, αυτή τη φορά για τον Πανιώνιο. Φεύγει ο Μασούρας, μπαίνει ο Φούντας.
22:50
64' Σουτ του Ντα Σίλβα, φεύγει πολύ ψηλά άουτ η μπάλα. Παραμένει το 1-1 ανάμεσα σε Πανιώνιο και Εργοτέλη.
22:52
66' Φάση για τον Πανιώνιο. Γλυκή σέντρα απ' τον Ιμπαγάσα, ο Φούντας κάνει από κοντά την κεφαλιά, αλλά ο Τσέρνι λέει όχι με δύσκολη επέμβαση!
22:53
68' Φάση για τον Εργοτέλη
22:54
Εκτέλεση φάουλ για τους Κρητικούς, ο Λυκογιάννης μπήκε στην τροχιά της μπάλας, αλλά η κεφαλιά του μόλις άουτ!
22:55
69' Μεγάλη στιγμή για τον Εργοτέλη!
22:55
Εξαιρετική κεφαλιά του Γιοβάνοβιτς, αλλά ο Γιαννακόπουλος λέει εντυπωσιακά ξανά όχι!
23:05
80' Μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη
23:06
Ο Χαντί πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Γιαννακόπουλος αρνείται με εξαιρετική επέμβαση το γκολ. Παραμένει το 1-1 σε ένα πολύ ωραίο ματς!
23:08
83' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μέσα ο Παμλίδης, έξω ο Γιουσούφ.
23:11
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
23:12
Σκόρερ ο Γιάννου με προβολή μέσα από την μεγάλη περιοχή έδωσε προβάδισμα 2-1 στον Πανιώνιο.
23:13
88' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου αποχωρεί. Στη θέση του ο Γκίνη.