ΟΦΗ-Βέροια

Η Βέροια επικράτησε 1-0 του ΟΦΗ στην Κρήτη για την δεύτερη αγωνιστική τη Super League, με τον Καλτσά να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

21:13
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real-time την εξέλιξης της τελευταίας (χρονικά) αναμέτρησης της δεύτερης αγωνιστικής της Super League, μεταξύ ΟΦΗ και Βέροιας.
21:18
Στην πρεμιέρα οι Κρητικοί είχαν νικήσει με 1-0 τον Παναιτωλικό, χάρις σε γκολ του Αντώνη Πετρόπουλου στο φινάλε.
21:20
Από την άλλη η "βασίλισσα του Βορρά" είχε νικήσει με 3-2 την Ξάνθη, σε ματς που προηγήθηκε με 2-0 και ισοφαρίστηκε μέσα σε ένα τρίλεπτο, αλλά ένα γκολ του Ντουμίτρου στο 83' της έδωσε το "τρίποντο".
21:20
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
21:21
ΟΦΗ (Γκατούζο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μακρής, Ραζάκ, Λαμπρόπουλος, Μεϊτέ, Περογαμβράκης, Στάθης, Μιλιάζες, Πετρόπουλος.
21:21
Στον πάγκο για τους Κρητικούς οι Δασκαλάκης, Μπανούσης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Μαϊρόν, Κάλαϊτζιτς, Φάζος.
21:22
Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Βέρτζος, Αμαραντίδης, Καλί, Ραούλ Μπράβο, Βεργώνης, Κάσκες, Καλτσάς, Ντουμίτρου, Μπεν, Κάμπορα.
21:23
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι: Τζινάρ, Γεωργιάδης, Καταλά, Κατίδης, Μπατιόν, Όστοιτς, Μπαργκάν.
21:24
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς και έχει βοηθούς τους, Πολυχρόνη Κωσταρά, Δημήτρη Ζηγούρη. Τέταρτος ο Θανάσης Γιάχος.
21:25
Ο Ράουλ Μπράβο αποκτήθηκε την περασμένη Τετάρτη και σήμερα είναι στο βασικό σχήμα της Βέροιας.
21:31
Έναρξη στο ματς.
21:34
4' Φάουλ του Μπεν από καλή θέση, αλλά ο Λόρια δεν δυσκολεύτηκε να μαζέψει την μπάλα.
21:42
10' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Καλτσάς ξεπέρασε την άμυνα του ΟΦΗ και βγήκε απέναντι από τον Λόρια, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων βγήκε και μπλόκαρε.
21:42
11' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος μπήκε από τα δεξιά και το σουτ του σταμάτησε σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Καντιμοίρη.
21:45
13' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπεν τσίμπησε την μπάλα από τον Μεϊτέ, αλλά στη συνέχεια το σουτ που δοκίμασε, πήγε πάνω στον Λόρια.
21:46
17' Κίτρινη κάρτα στον Ραούλ Μπράβο.
21:47
18' Καλή φάση για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος έκανε το γέμισμα, ο Μακρής πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Αντελέγιε, που βρέθηκε σε καλό σημείο εντός της περιοχής ήταν άστοχος.
21:49
20' Σουτ του Μακρή από μακρινή απόσταση. Πολύ άστοχο όμως.
21:50
Η κατοχή είναι 52%-48%
21:52
22' Κακή έξοδος του Λόρια, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει ο Καλτσάς.
21:56
27' Φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή για τον ΟΦΗ.
21:57
21' Καλή εκτέλεση από τον Μιλιάζες, η μπάλα λίγο έξω.
22:00
30' Σουτ του Ντουμίτρου, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Λόρια.
22:12
43' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ.
22:14
Ο Ντουμίτρου τροφοδότησε τον Καλτσά, που έπιασε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Λόρια, που πιθανόν να την έχει βρει λίγο.
22:15
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΟΦΗ-Βέροια 0-0.
22:30
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
22:32
46' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ.
22:32
Πολύ κακή εκτέλεση από τον Ραζάκ.
22:42
56' Γέμισμα του Λαμπρόπουλου από τα αριστερά, έδιωξε με δυσκολία ο Καντιμοίρης.
22:44
Καλή στιγμή για τη Βέροια. Σέντρα του Βεργώνη, στην πορεία της μπάλας ο Κάμπορα, αλλά πήρε το άουτ ο Μεϊτέ.
22:44
58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ.
22:45
Ο Μπεν έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Ντουμίτρου άφησε την μπάλα να περάσει και ο Καλτσάς βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, κάνοντας το 1-0.
22:45
60' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μαϊρόν στη θέση του Μεϊτέ.
22:47
61' Καλή κίνηση του Πετρόπουλου από τα αριστερά της περιοχής, αλλά το γύρισμα του στην περιοχή ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.
22:48
62' Πρώτη αλλαγή για την Βέροια. Έξω ο Κάμπορα, μέσα ο Γεωργιάδης.
22:49
63' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Λαμπρόπουλος, μέσα ο Κουτσιανικούλης.
22:56
69' Απειλεί ο Μαϊρόν, ο οποίος μπήκε από τα αριστερά, αλλά το τελείωμα του δεν ήταν καλό.
22:58
72' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Ρούλ Μπράβο, μέσα ο Καταλά.
23:00
74' Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Μέσα ο Μπαργκάν, έξω ο Ντουμίτρου.
23:01
76' Τελευταία αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Μονιάκης, έξω ο Πετρόπουλος.
23:03
77' Κίτρινη στον Μιλιάζες (ΟΦΗ).
23:10
84' Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη (ΟΦΗ).
23:15
90' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ.
23:15
Κίτρινη στον Καταλά.
23:16
Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
23:18
92' Κίτρινη στον Βέρτζο.
23:19
90' + 4' Κίτρινη στον Καντιμοίρη.