Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης 2-1

Ωραίο ματς και νίκη με 2-1 για τον Πανιώνιο στην Νέα Σμύρνη. Σκόρερ οι Μητρόπουλος (18'), Μπουμάλ (34')-Πάρα (22').

15:41
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης, που θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Super League ΟΠΑΠ.
15:46
Οι δύο ομάδες έχουν από τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα.
15:46
Οι "κυανέρυθροι" νίκησαν με 2-1 στην πρεμιέρα τον Εργοτέλη, εν'ω έχασαν με το ίδιο σκορ στην δεύτερη αγωνιστική από τον Παναθηναϊκό.
15:47
Ο Αστέρας Τρίπολης έχασε στην πρώτη αγωνιστική με 3-1 από τον ΠΑΣ Γιάννινα και επικράτησαν 2-1 του Λεβαδειακού στην δεύτερη.
15:49
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
15:49
Πανιώνιος (Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Παντίδος, Μπουμάλ, Γιάννου, Σιώπης, Ιμπαγάσα, Χατζηισαΐας, Τασούλης, Κολοβός, Αργυρόπουλος.
15:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Παπαδόπουλος, Σμυρλής, Γκίνη, Φούντας, Μπούζας, Φουρλάνος και Γκέζος.
15:51
Αστ. Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Μουνάφο, Ουσέρο, Μάσα, Ρόλε, Μπακασέτας, Πάρα.
15:53
Στον πάγκο των Αρκάδων βρίσκονται οι Θεοδωρόπουλος, Μπι, Μπαράλες, Μπαντιμπανγκά, Τσοκάνης, Γιαννιώτας, Γκοϊάν.
16:00
Στο αντίστοιχο παιχνίδι της περυσινής σεζόν, που είχε διεξαχθεί για την 32η αγωνιστική, ο Πανιώνιος είχε νικήσει με 3-0.
16:00
Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος, με βοηθούς τους Βασίλη Καραβασίλης και Εμμανουήλ Βλάσσης.
16:01
Έναρξη στο ματς.
16:03
1' Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο. Ο Μπουμάλ εκτέλεσε το φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και ο Χατζηισαΐας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.
16:08
6' Απειλεί ο Αστέρας. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Γιαννακόπουλος. τροφοδότησε κατά λάθος τον Μπακασέτα, που έπιασε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Έλληνας πορτιέρο μπλόκαρε.
16:18
17' Σουτ του Μπακασέτα από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα έξω.
16:18
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με τον Μητρόπουλο
16:20
Πανέμορφο γκολ από τον Παύλο Μητρόπουλο, που έπιασε πολύ γεμάτο σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Κοσίτσκι.
16:22
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΙ 1-1 με τον Πάρα.
16:24
Κακή κυκλοφορία στην άμυνα του Πανιωνίου, με τον Παντίδο να χάνει τον έλεγχο της μπάλας. Ο Μάσα το εκμεταλλεύτηκε και έδωσε έτοιμο γκολ στον Πάρα, που δεν λάθεψε.
16:30
29' Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης. Κάθετη μπαλιά προς τον Πάρα, ο Γιαννακόπουλος βγήκε και μάζεψε.
16:33
32' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Κάθετη πάσα του Ιμπαγάσα προς τον Γιάννου, που βγήκε απέναντι από το τέρμα, αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή από τον Σανκαρέ.
16:33
33' Σουτ του Μπουμάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω.
16:34
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΑΙ 2-1 με τον Μπουμάλ.
16:35
Ο Αργυρόπουλος γύρισε την μπάλα από τα δεξιά προς τον Μπουμάλ που νίκησε μέσα από την μεγάλη περιοχή τον Κοσίτσκι.
16:36
59%-41% η κατοχή υπέρ του Πανιωνίου.
16:37
36' Σουτ του Σιώπη έξω από την περιοχή, η αρκετά μακριά από το τέρμα.
16:41
39' ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Αρχικά ο Ρόλε έκανε το σουτ και ο Γιαννακόπουλος έπεσε χαμηλά στην γωνία του και έδιωξε με δυσκολία. Στη συνέχεια έγινε σουτ του Πάρα και ύστερα από κόντρα η μπάλα απέκτησε τροχιά προς τα δίχτυα, όμως ο Παντίδος με ψαλιδάκι έδιωξε την μπάλα.
16:46
44' Ο Ζησόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννακόπουλου, αλλά δεν υπάρχει γκολ.
16:46
Ο Μάνταλος είχε δώσει νωρίτερα φάουλ του Έλληνα αμυντικού στον Τασουλή, αλλά δεν φαίνεται να έχει δίκιο.
16:47
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Πανιώνιος προηγείται 2-1 του Αστέρα Τρίπολης με τα γκολ των Μητρόπουλου, Μπουμάλ, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Πάρα.
16:48
Χορταστικό το πρώτο μέρος.
17:03
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.
17:07
49' Ωραία κίνηση του Κολοβού, που έφθασε ακριβώς έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του σταμάτησε σε σώματα αντιπάλων.
17:12
55' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο.
17:14
Ο Ιμπαγάσα έβγαλε τον Μπουμάλ... φάτσα με τον Κοσίτσκι, ενώ υπήρχε και ο Κολοβός αριστερά για πιο... σίγουρα, αλλά ο Καμερουνέζος προτίμησε να την τελειώσει μόνος του και δεν δικαιώθηκε, με τον Σλοβάκο να αντιδρά σωστά.
17:15
58' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπαντιμπνγκά μέσα ο Μπακασέτας έξω.
17:16
58' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου έδωσε στον Μπουμάλ, που δεν σούταρε καλά, ενώ ήταν σε καλή θέση.
17:17
59' Σουτ του Πάρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
17:17
60' Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο για φάουλ στον Ιμπαγάσα.
17:20
63' Σουτ του Μητρόπουλου, η μπάλα έξω.
17:21
Πολύ... ανοιχτό το ματς. Πάνω-κάτω η μπάλα.
17:23
65' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μέσα ο Γιαννιώτας, έξω ο Ρόλε.
17:24
66' Κίτρινη κάρτα στον Μάσα (Αστέρας Τρίπολης).
17:25
68' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γκίνη μέσα, ο Ιμπαγάσα έξω.
17:26
"Ζεστό" χειροκρότημα από τον κόσμο του Πανιωνίου.
17:27
70' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο.
17:29
Ο Κολοβός βγήκε απέναντι από τον Κοσίτκι που βγήκε πολύ έξω από την περιοχή του για να προλάβει τα χειρότερα και ευτυχώς για αυτόν ο νεαρός μεσοεπιθετικός έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Σλοβάκου πορτιέρο.
17:30
71' Κίτρινη σε Μουνάφο, Μάσα.
17:31
72' Κίτρινη στον Χατζηισαία.
17:31
73' Κεφαλιά του Σανκαρέ, η μπάλα λίγο έξω, αλλά έχει υποδειχθεί offside.
17:34
76' Κλείνει τι αλλαγές του ο Στάικος Βεργέτης. Έξω ο Παντελιάδης για τον Αστέρα, μέσα ο Μπαράλες.
17:35
77' Τετ α τετ ο Γιάννου, αλλά βγήκε και έδιωξε με τα πόδια ο Κοσίτσκι.
17:39
81' Απειλεί ο Γιαννιώτας, διώχνει ο Γιαννακόπουλος.
17:42
85' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.
17:44
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μπουμάλ, μέσα ο Μπούζας.