Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης 2-1

Ωραίο ματς και νίκη με 2-1 για τον Πανιώνιο στην Νέα Σμύρνη. Σκόρερ οι Μητρόπουλος (18'), Μπουμάλ (34')-Πάρα (22').
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης, που θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Super League ΟΠΑΠ.
Οι δύο ομάδες έχουν από τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Οι "κυανέρυθροι" νίκησαν με 2-1 στην πρεμιέρα τον Εργοτέλη, εν'ω έχασαν με το ίδιο σκορ στην δεύτερη αγωνιστική από τον Παναθηναϊκό.
Ο Αστέρας Τρίπολης έχασε στην πρώτη αγωνιστική με 3-1 από τον ΠΑΣ Γιάννινα και επικράτησαν 2-1 του Λεβαδειακού στην δεύτερη.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Πανιώνιος (Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Παντίδος, Μπουμάλ, Γιάννου, Σιώπης, Ιμπαγάσα, Χατζηισαΐας, Τασούλης, Κολοβός, Αργυρόπουλος.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Παπαδόπουλος, Σμυρλής, Γκίνη, Φούντας, Μπούζας, Φουρλάνος και Γκέζος.
Αστ. Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Μουνάφο, Ουσέρο, Μάσα, Ρόλε, Μπακασέτας, Πάρα.
Στον πάγκο των Αρκάδων βρίσκονται οι Θεοδωρόπουλος, Μπι, Μπαράλες, Μπαντιμπανγκά, Τσοκάνης, Γιαννιώτας, Γκοϊάν.
Στο αντίστοιχο παιχνίδι της περυσινής σεζόν, που είχε διεξαχθεί για την 32η αγωνιστική, ο Πανιώνιος είχε νικήσει με 3-0.
Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος, με βοηθούς τους Βασίλη Καραβασίλης και Εμμανουήλ Βλάσσης.
Έναρξη στο ματς.
1' Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο. Ο Μπουμάλ εκτέλεσε το φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και ο Χατζηισαΐας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.
6' Απειλεί ο Αστέρας. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Γιαννακόπουλος. τροφοδότησε κατά λάθος τον Μπακασέτα, που έπιασε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Έλληνας πορτιέρο μπλόκαρε.
17' Σουτ του Μπακασέτα από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα έξω.
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ με τον Μητρόπουλο
Πανέμορφο γκολ από τον Παύλο Μητρόπουλο, που έπιασε πολύ γεμάτο σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Κοσίτσκι.
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΙ 1-1 με τον Πάρα.
Κακή κυκλοφορία στην άμυνα του Πανιωνίου, με τον Παντίδο να χάνει τον έλεγχο της μπάλας. Ο Μάσα το εκμεταλλεύτηκε και έδωσε έτοιμο γκολ στον Πάρα, που δεν λάθεψε.
29' Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης. Κάθετη μπαλιά προς τον Πάρα, ο Γιαννακόπουλος βγήκε και μάζεψε.
32' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Κάθετη πάσα του Ιμπαγάσα προς τον Γιάννου, που βγήκε απέναντι από το τέρμα, αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή από τον Σανκαρέ.
33' Σουτ του Μπουμάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω.
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΑΙ 2-1 με τον Μπουμάλ.
Ο Αργυρόπουλος γύρισε την μπάλα από τα δεξιά προς τον Μπουμάλ που νίκησε μέσα από την μεγάλη περιοχή τον Κοσίτσκι.
59%-41% η κατοχή υπέρ του Πανιωνίου.
36' Σουτ του Σιώπη έξω από την περιοχή, η αρκετά μακριά από το τέρμα.
39' ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Αρχικά ο Ρόλε έκανε το σουτ και ο Γιαννακόπουλος έπεσε χαμηλά στην γωνία του και έδιωξε με δυσκολία. Στη συνέχεια έγινε σουτ του Πάρα και ύστερα από κόντρα η μπάλα απέκτησε τροχιά προς τα δίχτυα, όμως ο Παντίδος με ψαλιδάκι έδιωξε την μπάλα.
44' Ο Ζησόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννακόπουλου, αλλά δεν υπάρχει γκολ.
Ο Μάνταλος είχε δώσει νωρίτερα φάουλ του Έλληνα αμυντικού στον Τασουλή, αλλά δεν φαίνεται να έχει δίκιο.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Πανιώνιος προηγείται 2-1 του Αστέρα Τρίπολης με τα γκολ των Μητρόπουλου, Μπουμάλ, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Πάρα.
Χορταστικό το πρώτο μέρος.
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.
49' Ωραία κίνηση του Κολοβού, που έφθασε ακριβώς έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του σταμάτησε σε σώματα αντιπάλων.
55' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο.
Ο Ιμπαγάσα έβγαλε τον Μπουμάλ... φάτσα με τον Κοσίτσκι, ενώ υπήρχε και ο Κολοβός αριστερά για πιο... σίγουρα, αλλά ο Καμερουνέζος προτίμησε να την τελειώσει μόνος του και δεν δικαιώθηκε, με τον Σλοβάκο να αντιδρά σωστά.
58' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπαντιμπνγκά μέσα ο Μπακασέτας έξω.
58' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου έδωσε στον Μπουμάλ, που δεν σούταρε καλά, ενώ ήταν σε καλή θέση.
59' Σουτ του Πάρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
60' Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο για φάουλ στον Ιμπαγάσα.
63' Σουτ του Μητρόπουλου, η μπάλα έξω.
Πολύ... ανοιχτό το ματς. Πάνω-κάτω η μπάλα.
65' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μέσα ο Γιαννιώτας, έξω ο Ρόλε.
66' Κίτρινη κάρτα στον Μάσα (Αστέρας Τρίπολης).
68' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γκίνη μέσα, ο Ιμπαγάσα έξω.
"Ζεστό" χειροκρότημα από τον κόσμο του Πανιωνίου.
70' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο.
Ο Κολοβός βγήκε απέναντι από τον Κοσίτκι που βγήκε πολύ έξω από την περιοχή του για να προλάβει τα χειρότερα και ευτυχώς για αυτόν ο νεαρός μεσοεπιθετικός έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Σλοβάκου πορτιέρο.
71' Κίτρινη σε Μουνάφο, Μάσα.
72' Κίτρινη στον Χατζηισαία.
73' Κεφαλιά του Σανκαρέ, η μπάλα λίγο έξω, αλλά έχει υποδειχθεί offside.
76' Κλείνει τι αλλαγές του ο Στάικος Βεργέτης. Έξω ο Παντελιάδης για τον Αστέρα, μέσα ο Μπαράλες.
77' Τετ α τετ ο Γιάννου, αλλά βγήκε και έδιωξε με τα πόδια ο Κοσίτσκι.
81' Απειλεί ο Γιαννιώτας, διώχνει ο Γιαννακόπουλος.
85' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μπουμάλ, μέσα ο Μπούζας.
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Κολοβός, μέσα ο Γκέζος.