ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη στους "Ζωσιμάδες".
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Ακόστα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Γιάκος, Κοροβέσης, Ίλιτς, Στρούνα, Τσάβες, Λίλα.
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Χαρίσης, Κρητικός, Μανιάς, Σαπαλίδης, Τσουκαλάς, Μπέριος.
SKODA Ξάνθη (Σάκης Τσιώλης): Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Ομπόντο, Φλίσκας, Κομεσίδης, Καπετάνος, Λισγάρας, Καρυπίδης.
Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Γούτας, Ρενάν, Ράνος.
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας) Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Μερκενίδης (Μακεδονίας) 4ος: Λιαχούδης (Μακεδονίας)
1' Έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα στην σέντρα.
6' Δοκάρι για την Ξάνθη με τον Καπετάνο, αλλά ο Έλληνας επιθετικός είχε ξεκινήσει την προσπάθειά του από θέση οφσάιντ.
Δεν υπάρχει ιδιαίτερος ρυθμός ως τώρα στο παιχνίδι. Αρκετά αβίαστα λάθη.
Χωρίς φάσεις, ή αξιόλογες προσπάθειες το ματς.
Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους.
19' Ο Στρούνα δεν μπορεί να συνεχίσει, το ιατρικό τιμ βάζει πάγο στον αυχένα του. Στην θέση του πέρασε ο Μπέριος.
Ελαφρώς υπέρ του ΠΑΣ (53%-47%) η κατοχή της μπάλας.
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ, 1-0!
Κακή αντίδραση στην άμυνα του ΠΑΣ, ο Σολτάνι εκμεταλλεύεται την αδράνεια, και με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
26' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
Η άμυνα της Ξάνθης δεν μπορεί να απομακρύνει, η μπάλα στρώνεται στον Κοροβέση, αλλά το συρτό σουτ που δοκίμασε πέρασε λίγο άουτ.
34' Ο Σολτάνι παρατηρείται με κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. Η δεύτερη που βγαίνει από το τσεπάκι του Σταθόπουλου μετά από εκείνη στον Λίλα.
42' Κίτρινη κάρτα στον Λουσέρο, για καθυστέρηση στην εκτέλεση ενός κερδισμένου φάουλ.
44' Πολλά μέτρα πάνω από την αντίπαλη εστία περνάει το φιλόδοξο σουτ του Κοροβέση.
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στους "Ζωσιμάδες".
Η Ξάνθη προηγείται 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, χάρη στο τέρμα του Σολτάνι από το 21ο λεπτό του αγώνα.
Βγήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
46' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Τσουκαλάς πέρασε στην θέση του Ντάσιου.
46' Αλλαγή για την SKODA Ξάνθη: Ο Ρενάν πέρασε στην θέση του Γουάλας.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
49' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη!
Οι Ακρίτες βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Λουσέρο γύρισε από αριστερά για τον Καπετάνο, ο οποίος από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή σούταρε άουτ!
52' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
Ο Ίλιτς μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή και έπιασε το σουτ, αλλά έσωσε ο Κυριακίδης.
Κοντά στην ισοφάριση έφτασαν οι γηπεδούχοι.
45-32 για ΠΑΣ και Ξάνθη, αντίστοιχα, τα λάθη που έχουν γίνει μέχρι τώρα, σύμφωνα με την στατική υπηρεσία.
5-4 οι τελικές προσπάθειες.
58' Ο Μχαήλ βλέπει την κίτρινη κάρτα.
63' Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο ΠΑΣ: Ο Μανιάς πέρασε στην θέση του Μιχαήλ.
64' Ο Καπετάνος δεν μπόρεσε να "τιμωρήσει" την αδράνεια στην άμυνα του ΠΑΣ. Το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή, κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
65' Κίτρινη κάρτα στον Ομπόντο.
66' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΣ, γυρίζει την μπάλα στην περιοχή ο Κοροβέσης, αλλά ο Καρυπίδης επεμβαίνει και καθαρίζει προ του Μανιά.
68' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη: Ο Γούτας πέρασε στην θέση του Καπετάνου.
70' Ο Κυριακίδης έβγαλε με υπερένταση το διαγώνιο σουτ του Ίλιτς.
71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-1!
Ο Ίλιτς υποδέχθηκε την μπάλα στην περιοχή, έκανε προσποιήσεις, απελευθερώθηκε και με ιδανικό τελείωμα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης!
75' Ο Βελλίδης έπεσε στην γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ το δυνατό συρτό σουτ του Σολτάνι.
76' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ SKODA ΞΑΝΘΗ, 2-1!
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σολτάνι βρέθηκε αφύλακτος στο πρώτο δοκάρι και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Ακρίτες!
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-2!
Απίστευτη εξέλιξη στο ματς! Ο Τσάβες μόνος μέσα στην περιοχή, ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.
79' Πέναλτι για τον ΠΑΣ, με τον διαιτητή να καταλογίζει παράβαση για μαρκάρισμα στον Κοροβέση στα όρια της περιοχής.
Ο Κυριακίδης έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία και έσωσε την εκτέλεση του Τσουκαλά!
81' Τελευταία αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπαξεβανίδης πέρασε στην θέση του Κομεσίδη.
86' Μακρινό σουτ του Τσάβες, διώχνει όπως όπως ο Κυριακίδης!
90' Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ομπόντο.
Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.
90+1' Ο Κυριακίδης νικάει στο τετ-α-τετ τον Κοροβέση.
Δραματικό φινάλε...
90+4' Τελευταίο σφύριγμα στους "Ζωσιμάδες", τελικό σκορ 2-2, έπειτα από εξαιρετικό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με τρία γκολ, πολλές εναλλαγές, αποβολή, χαμένο πέναλτι...