Λεβαδειακός-Πανθρακικός

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Λεβαδειακού απέναντι στον Πανθρακικό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού απέναντι στον Πανθρακικό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σουπερ Λίγκας.
Ίδιος στόχος και για τις δύο ομάδες στο Δημοτικό στάδιο Βοιωτίας, αφού καμία από τις δύο δεν έχει καταφέρει να πάρει τη νίκη στις δύο πρώτες στροφές του πρωταθλήματος.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
Λεβαδειακός (Σάββας Παντελίδης): Στρατηλάτης, Γεωργιάδης, Τόμας, Πίντερ, Γκόμεζ, Πρόγιτς, Ζίτο, Βούκσεβιτς, Μάντζιος, Μιλοσλάβιεφ, Ορτέγκα Στον πάγκο: Πρζιρόβσκι, Γιακουμάκης, Φαμπιάν, Σκέμπης, Νικολακάκης, Κώτσιος, Μάγκας
Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Φερνάντες, Παπαγεωργίου, Σέρφα, Έμποου, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Ίγκορ, Τζάνης, Λαδάκης, Χασομέης, Μορένο Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Χρήστου, Ντιγκίνι, Αράμπα, Μεχία, Κάσες, Τσουμάνης
1' Έναρξη της αναμέτρησης
10' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Πανθρακικός με τον Ιγκόρ!
Ωραία σέντρα του Μπαϊκαρά από τα αριστερά, ο Ιγκόρ έχει σωστή θέση μέσα στην περιοχή και με όμορφη κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
Ιδανικό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, αφού στην πρώτη τελική του ματς βρήκαν δίχτυα.
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος έκανε το κοντρόλ στην περιοχή, όμως πριν τελειώσει τη φάση ο Ποτουρίδης έβαλε την κόντρα.
19' O Λεβαδειακός κρατάει ψηλά τις γραμμές του, ο Πανθρακικός δεν απειλείται και κρατάει με ευκολία το υπέρ του σκορ.
28΄ Το ματς έχει ρυθμό αλλά λείπουν οι φάσεις.
32' Αρκετές δυνατές μονομαχίες τα τελευταία λεπτά.
33' Καλή φάση για τον Λεβαδειακό. Επικίνδυνο σουτ του Ορτέγκα, διώχνει δύσκολα ο Φερνάντες.
36' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Λεβαδειακός με τον Βούκσεβιτς.
Εξαιρετική κεφαλιά του Μαυροβούνιου, που φέρνει το ματς στα ίσα για την ομάδα του Παντελίδη.
38' Κίτρινη κάρτα στον Ζίτο.
43' Σουτ του Μάντζιου από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Φερνάντες.
45'+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Λεβαδειακός και Πανθρακικός στο 1-1 μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
46' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Λαδάκη πέρασε ο Μεχία.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ατομική ενέργεια του Ορτέγκα, που τελειώνει τη φάση με δυνατό σουτ, όμως ο Φερνάντες διώχνει.
54' Καλή φάση για τον Πανθρακικό. Μακρινό σουτ του Ποτουρίδη, η μπάλα λίγο άουτ.
59' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζάνη πέρασε ο Ντιγκινί.
68' Kαλή φάση για τον Πανθρακικό. Κεφαλιά του Έμπουε, η μπάλα άουτ.
78' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ιγκόρ κάνει το γέμισμα, όμως ο Ντιγκινί στέλνει την μπάλα πάνω απ΄ την εστία του Στρατηλάτη.
83' Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός στο ματς.
86' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες στη θέση του Μορένο.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
90+1' Καλή φάση για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Βούκσεβιτς, μπλοκάρει ο Φερνάντες.
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
Λεβαδειακός και Πανθρακικός έμειναν στο 1-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.
Η ομάδα της Κομοτηνής άνοιξε το σκορ στο 9' με τον Ιγκόρ και οι Βοιωτοί έφεραν το ματς στα ίσα στο 36' με τον Βούκσεβιτς.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας απόγευμα.