Καλλονή-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Καλλονή-Παναθηναϊκός για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

19:53
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Καλλονή-Παναθηναϊκός για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
19:56
Την περασμένη σεζόν οι δύο ομάδες είχαν παίξει στο ΟΑΚΑ αφού το γήπεδο της Καλλονής δεν ήταν έτοιμο και οι "πράσινοι" είχαν επικρατήσει με το ευρύ 4-0.
20:01
Η αστυνομία έχει απαγορεύσει τη μετακίνηση φιλάθλων, αλλά μεμονωμένα βρίσκονται στις εξέδρες και φίλοι του "τριφυλλιού".
20:02
Άλλωστε, οι οπαδοί του Παναθηναϊκού υποδέχθηκαν εντυπωσιακά την αποστολή της ομάδας το Σάββατο, ενώ σήμερα την συνόδευσαν από το ξενοδοχείο μέχρι το γήπεδο του Ταρλά.
20:08
Καλλονή και Παναθηναϊκός έχουν σημειώσει μέχρι τώρα μία νίκη και μία ισοπαλία στο πρωτάθλημα έχοντας συγκεντρώσει 4 βαθμούς.
20:18
Για να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων.
20:19
Η Καλλονή ξεκινά το ματς με τους Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέγιο, Γιορέντε, Καλτσάς, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναβάρο, Χουάνμα.
20:19
Στον πάγκο κάθονται οι Δαύκος, Μίνγκας, Πιπίνης, Καμαρά, Χωριανόπουλος, Μπαρέρα, Κύπρου.
20:20
Με αλλαγές κατεβάζει τον Παναθηναϊκό ο Αναστασίου που προφανώς έχει στο νου του και το παιχνίδι της Πέμπτης για την πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League.
20:21
Στη βασική ενδεκάδα βρίσκονται οι Κοτσόλης, Μπούρμπος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Μέντες, Ζέκα, Ατζαγκούν, Μπούι, Κλωναρίδης, Πέτριτς.
20:22
Στον πάγκο έμειναν δηλαδή οι Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Καρέλης μαζί με τους Στιλ, Μπαϊράμι, Δώνη, Ντίνα.
20:30
1' Ξεκινά το παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός στη σέντρα.
20:36
6' Ωραία ενέργεια του Κλωναρίδη και σέντρα από δεξιά. Έδιωξε ο Χογκ και ο Ατζαγκούν δεν κατάφερε να φτάσει στην μπάλα υπό την πίεση του Καλτσά.
20:40
9' Έντονες διαμαρτυρίες από τους "πράσινους".
20:41
Ο Μέντες βρίσκει πολύ όμορφα τον Κλωναρίδη στην πλάτη της άμυνας. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού προσπαθεί να περάσει τον Χογκ, με το ριπλέι να δείχνει πως τελικά ανατρέπεται από αυτόν, αλλά ο Τριτσώνης δεν δίνει φάουλ...
20:49
19' Κίτρινη κάρτα στον Μπούι.
20:50
20' Επικίνδυνη κεφαλιά του Χουάνμα, διώχνει με δυσκολία ο Κοτσόλης σε κόρνερ.
20:52
22' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Πέτριτς να πιάνει το σουτ και την μπάλα να βγαίνει άουτ.
20:54
24' Σουτ με το δεξί του Νάνο δεν βρίσκει στόχο.
20:58
27' Πολύ κοντά στο γκολ ο Παναθηναϊκός! Ο Νάνο εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και ο Πέτριτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.
20:58
Ο Κροάτης πάντως θα μπορούσε να έχει πιάσει καλύτερα την κεφαλιά.
20:59
29' Απαντά η Καλλονή! Πολύ ωραίο σουτ του Χουάνμα και εξαιρετική απόκρουση του Κοτσόλη.
21:04
34' Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε.
21:05
35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!
21:07
Ο Λεοζίνιο αφήνει "άγαλμα" τον Κοτσόλη με σουτ από το όριο της περιοχής κι ενώ είχε προηγηθεί το κλέψιμο και η ωραία ενέργεια του Γιορέντε. 1-0 η Καλλονή!
21:08
39' Κεφαλιά του Σίλντενφελντ μετά από κόρνερ του Νάνο, διώχνει σε κόρνερ ο Χογκ.
21:15
45' Δοκάρι η Καλλονή!
21:16
Ο Λεοζίνιο εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά από όλους και τελικά βρίσκει στο δοκάρι. Ίδια φάση με εκείνη με την οποία ο Παναθηναϊκός είχε δεχτεί γκολ από τη Μίντιλαντ...
21:17
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.
21:32
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Λαγός και Μπαϊράμι μπαίνουν αντί των Κουτρουμπή και Μπούι.
21:41
54' Προσωπική ενέργεια και πολύ καλό σουτ του Κλωναρίδη, αποκρούει εντυπωσιακά ο Χογκ.
21:49
63' Από μια κίτρινη κάρτα σε Μπαϊράμι και Λεοζίνιο.
21:53
66' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαρέρα στη θέση του Κεϊτά.
21:56
69' Νέα αναγκαστική αλλαγή για την Καλλονή. Ο Πιπίνης αντί του Γιορέντε.
21:56
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης αντί του Ατζαγκούν.
21:57
71' Πλασέ του Πέτριτς στην κίνηση, η μπάλα λίγο άουτ.
21:58
72' Ξανά σε θέση βολής ο Πέτριτς, θα αστοχήσει υπό πολύ καλές προϋποθέσεις.
22:04
78' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.
22:06
80' Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.
22:07
81' Κίτρινη και στον Μανούσο.
22:12
86' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Χωριανόπουλος αντί του Λεοζίνιο.
22:13
87' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για Μανούσο. Με δέκα η Καλλονή.
22:17
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων!
22:18
Κίτρινη κάρτα στον Κλωναρίδη που είχε νεύρα και έσπρωξε τον αντίπαλό του.
22:19
Κίτρινη και στον Χωριανόπουλο που ήταν εξίσου... πρωταγωνιστής στο επεισόδιο.
22:21
Τελευταίες προσπάθειες απ' τον Παναθηναϊκό για την ισοφάριση.
22:21
Ένα λεπτό έμεινε...
22:23
Τέλος στο ματς. Η Καλλονή παίρνει σπουδαία νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό με σκορ 1-0!