Καλλονή-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Καλλονή-Παναθηναϊκός για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Καλλονή-Παναθηναϊκός για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Την περασμένη σεζόν οι δύο ομάδες είχαν παίξει στο ΟΑΚΑ αφού το γήπεδο της Καλλονής δεν ήταν έτοιμο και οι "πράσινοι" είχαν επικρατήσει με το ευρύ 4-0.
Η αστυνομία έχει απαγορεύσει τη μετακίνηση φιλάθλων, αλλά μεμονωμένα βρίσκονται στις εξέδρες και φίλοι του "τριφυλλιού".
Άλλωστε, οι οπαδοί του Παναθηναϊκού υποδέχθηκαν εντυπωσιακά την αποστολή της ομάδας το Σάββατο, ενώ σήμερα την συνόδευσαν από το ξενοδοχείο μέχρι το γήπεδο του Ταρλά.
Καλλονή και Παναθηναϊκός έχουν σημειώσει μέχρι τώρα μία νίκη και μία ισοπαλία στο πρωτάθλημα έχοντας συγκεντρώσει 4 βαθμούς.
Για να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων.
Η Καλλονή ξεκινά το ματς με τους Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέγιο, Γιορέντε, Καλτσάς, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναβάρο, Χουάνμα.
Στον πάγκο κάθονται οι Δαύκος, Μίνγκας, Πιπίνης, Καμαρά, Χωριανόπουλος, Μπαρέρα, Κύπρου.
Με αλλαγές κατεβάζει τον Παναθηναϊκό ο Αναστασίου που προφανώς έχει στο νου του και το παιχνίδι της Πέμπτης για την πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League.
Στη βασική ενδεκάδα βρίσκονται οι Κοτσόλης, Μπούρμπος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Μέντες, Ζέκα, Ατζαγκούν, Μπούι, Κλωναρίδης, Πέτριτς.
Στον πάγκο έμειναν δηλαδή οι Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Καρέλης μαζί με τους Στιλ, Μπαϊράμι, Δώνη, Ντίνα.
1' Ξεκινά το παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός στη σέντρα.
6' Ωραία ενέργεια του Κλωναρίδη και σέντρα από δεξιά. Έδιωξε ο Χογκ και ο Ατζαγκούν δεν κατάφερε να φτάσει στην μπάλα υπό την πίεση του Καλτσά.
9' Έντονες διαμαρτυρίες από τους "πράσινους".
Ο Μέντες βρίσκει πολύ όμορφα τον Κλωναρίδη στην πλάτη της άμυνας. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού προσπαθεί να περάσει τον Χογκ, με το ριπλέι να δείχνει πως τελικά ανατρέπεται από αυτόν, αλλά ο Τριτσώνης δεν δίνει φάουλ...
19' Κίτρινη κάρτα στον Μπούι.
20' Επικίνδυνη κεφαλιά του Χουάνμα, διώχνει με δυσκολία ο Κοτσόλης σε κόρνερ.
22' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Πέτριτς να πιάνει το σουτ και την μπάλα να βγαίνει άουτ.
24' Σουτ με το δεξί του Νάνο δεν βρίσκει στόχο.
27' Πολύ κοντά στο γκολ ο Παναθηναϊκός! Ο Νάνο εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και ο Πέτριτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.
Ο Κροάτης πάντως θα μπορούσε να έχει πιάσει καλύτερα την κεφαλιά.
29' Απαντά η Καλλονή! Πολύ ωραίο σουτ του Χουάνμα και εξαιρετική απόκρουση του Κοτσόλη.
34' Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε.
35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!
Ο Λεοζίνιο αφήνει "άγαλμα" τον Κοτσόλη με σουτ από το όριο της περιοχής κι ενώ είχε προηγηθεί το κλέψιμο και η ωραία ενέργεια του Γιορέντε. 1-0 η Καλλονή!
39' Κεφαλιά του Σίλντενφελντ μετά από κόρνερ του Νάνο, διώχνει σε κόρνερ ο Χογκ.
45' Δοκάρι η Καλλονή!
Ο Λεοζίνιο εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά από όλους και τελικά βρίσκει στο δοκάρι. Ίδια φάση με εκείνη με την οποία ο Παναθηναϊκός είχε δεχτεί γκολ από τη Μίντιλαντ...
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Λαγός και Μπαϊράμι μπαίνουν αντί των Κουτρουμπή και Μπούι.
54' Προσωπική ενέργεια και πολύ καλό σουτ του Κλωναρίδη, αποκρούει εντυπωσιακά ο Χογκ.
63' Από μια κίτρινη κάρτα σε Μπαϊράμι και Λεοζίνιο.
66' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαρέρα στη θέση του Κεϊτά.
69' Νέα αναγκαστική αλλαγή για την Καλλονή. Ο Πιπίνης αντί του Γιορέντε.
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης αντί του Ατζαγκούν.
71' Πλασέ του Πέτριτς στην κίνηση, η μπάλα λίγο άουτ.
72' Ξανά σε θέση βολής ο Πέτριτς, θα αστοχήσει υπό πολύ καλές προϋποθέσεις.
78' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.
80' Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.
81' Κίτρινη και στον Μανούσο.
86' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Χωριανόπουλος αντί του Λεοζίνιο.
87' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για Μανούσο. Με δέκα η Καλλονή.
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων!
Κίτρινη κάρτα στον Κλωναρίδη που είχε νεύρα και έσπρωξε τον αντίπαλό του.
Κίτρινη και στον Χωριανόπουλο που ήταν εξίσου... πρωταγωνιστής στο επεισόδιο.
Τελευταίες προσπάθειες απ' τον Παναθηναϊκό για την ισοφάριση.
Ένα λεπτό έμεινε...
Τέλος στο ματς. Η Καλλονή παίρνει σπουδαία νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό με σκορ 1-0!