Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Εργοτέλη απέναντι στον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6!

19:09
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Εργοτέλη απέναντι στον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
19:16
Κρίσιμο ματς και για τις δύο ομάδες, που θέλουν να κάνουν σεφτέ στους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα.
19:17
Σε δύο αγωνιστικές αμφότερες μετρούν ισάριθμες ήττες.
19:21
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:21
Εργοτέλης (Παύλος Δερμιτζάκης): Τσέρνι, Πίτσος, Σενατί, Τζανακάκης, Κοζορώνης, Καζναφέρης, Γιουσούφ, Παντελάκης, Χαλκιαδάκης, Μπογκντάνοφ, Βλαχοδήμος
19:21
Πλατανιάς (Γιάννης Χριστόπουλος): Ολίμπα, Νέπλιακ, Κουλιμπαλί, Γιάγια, Ιτούα, Μαχαμάτ, Αγκιλέρα, Τσουράκης, Μενδρινός, Γκόμες, Τόρες
19:23
Περισσότεροι από 1.500 οπαδοί του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο, ανάμεσά τους και περίπου 100 του Πλατανιά.
19:26
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Στέφανος Μαντάκης.
19:31
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:36
6' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Πλατανιάς με τον Τσουράκη!
19:37
Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες του Χριστόπουλου. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Τσουράκη, που με δυνατό δεξί σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Τσέρνι.
19:41
10' Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς Τόρες και Τζανακάκης έπεσαν στο έδαφος έπειτα από εναέρια μονομαχία.
19:51
19' O Πλατανιάς ελέγχει τον ρυθμό και δεν απειλείται.
19:52
21' Πρώτη φάση για τον Εργοτέλη. Ωραίο σουτ του Γιουσούφ, η μπάλα λίγο άουτ.
19:53
22' Απαντάει ο Πλατανιάς. Σουτ του Τσουράκη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα απ' το δοκάρι του Τσέρνι.
20:00
30' Ο Εργοτέλης αντιμετωπίζει προβλήματα στην ανάπτυξη και δεν πλησιάζει την περιοχή του Πλατανιά.
20:06
35' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Τόρρες ο Τσέρνι έδιωξε ενστικτωδώς και την τελευταία στιγμή πρόλαβε τον Τσουράκη, πριν κάνει την προβολή.
20:07
36' Απάντηση για τον Εργοτέλη. Σουτ του Γιουσούφ, διώχνει σε κόρνερ ο Ολίμπα.
20:08
38' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Καζναφέρη πέρασε ο Νόσκοβιτς.
20:12
42' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες.
20:16
Δύο λεπτά καθυστερήσεων.
20:18
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:18
Ο Πλατανιάς προηγείται 1-0 στο Παγκρήτιο απέναντι στον Εργοτέλη, με γκολ του Τσουράκη από το 6'.
20:34
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:38
49' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Πλατανιάς με τον Γκόμες!
20:38
Όμορφη προσπάθεια του Τσουράκη που "κόβει" την μπάλα και ο Γκόμες δεν έχει πρόβλημα να την σπρώξει στην κενή εστία.
20:41
52' Καλή φάση για τον Πλατανιά. Κεφαλιά του Κουλιμπαλί, η μπάλα λίγο άουτ.
20:47
58' Κίτρινη κάρτα στον Νέπλιακ.
20:55
66' Το ματς δεν έχει ρυθμό.
20:57
68' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κούρτης στη θέση του Χαλκιαδάκη.
21:01
72' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Τσουράκη.
21:08
79' Ο Πλατανιάς ελέγχει απόλυτα το ματς και δεν απειλείται.
21:09
80' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Πίτσου πέρασε ο Κούρεζ.
21:12
83' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Μενδρινού ο Μιλούνοβιτς.
21:16
87' Σουτ του Τζανακάκη, η μπάλα άουτ.
21:17
88' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τσουράκη πέρασε ο Γουνδουλάκης.
21:19
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
21:21
90+3' ΓΚΟΛ, 3-0, ο Πλατανιάς με σουτ του Τόρες!
21:22
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης
21:26
Ο Πλατανιάς «παίρνει» το ντέρμπι της Κρήτης στην έδρα του Εργοτέλη, επικρατώντας με σκορ 3-0.
21:26
Σκόρερ για την ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου, που πέτυχε την πρώτη της νίκη, ήταν οι Τσουράκης (6’), Γκόμες (49’) και Τόρες (90+3').