Εργοτέλης-Πλατανιάς

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Εργοτέλη απέναντι στον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6!
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Εργοτέλη απέναντι στον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Κρίσιμο ματς και για τις δύο ομάδες, που θέλουν να κάνουν σεφτέ στους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα.
Σε δύο αγωνιστικές αμφότερες μετρούν ισάριθμες ήττες.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Εργοτέλης (Παύλος Δερμιτζάκης): Τσέρνι, Πίτσος, Σενατί, Τζανακάκης, Κοζορώνης, Καζναφέρης, Γιουσούφ, Παντελάκης, Χαλκιαδάκης, Μπογκντάνοφ, Βλαχοδήμος
Πλατανιάς (Γιάννης Χριστόπουλος): Ολίμπα, Νέπλιακ, Κουλιμπαλί, Γιάγια, Ιτούα, Μαχαμάτ, Αγκιλέρα, Τσουράκης, Μενδρινός, Γκόμες, Τόρες
Περισσότεροι από 1.500 οπαδοί του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο, ανάμεσά τους και περίπου 100 του Πλατανιά.
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Στέφανος Μαντάκης.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
6' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Πλατανιάς με τον Τσουράκη!
Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες του Χριστόπουλου. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Τσουράκη, που με δυνατό δεξί σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Τσέρνι.
10' Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς Τόρες και Τζανακάκης έπεσαν στο έδαφος έπειτα από εναέρια μονομαχία.
19' O Πλατανιάς ελέγχει τον ρυθμό και δεν απειλείται.
21' Πρώτη φάση για τον Εργοτέλη. Ωραίο σουτ του Γιουσούφ, η μπάλα λίγο άουτ.
22' Απαντάει ο Πλατανιάς. Σουτ του Τσουράκη έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα απ' το δοκάρι του Τσέρνι.
30' Ο Εργοτέλης αντιμετωπίζει προβλήματα στην ανάπτυξη και δεν πλησιάζει την περιοχή του Πλατανιά.
35' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Τόρρες ο Τσέρνι έδιωξε ενστικτωδώς και την τελευταία στιγμή πρόλαβε τον Τσουράκη, πριν κάνει την προβολή.
36' Απάντηση για τον Εργοτέλη. Σουτ του Γιουσούφ, διώχνει σε κόρνερ ο Ολίμπα.
38' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Καζναφέρη πέρασε ο Νόσκοβιτς.
42' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες.
Δύο λεπτά καθυστερήσεων.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο Πλατανιάς προηγείται 1-0 στο Παγκρήτιο απέναντι στον Εργοτέλη, με γκολ του Τσουράκη από το 6'.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
49' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Πλατανιάς με τον Γκόμες!
Όμορφη προσπάθεια του Τσουράκη που "κόβει" την μπάλα και ο Γκόμες δεν έχει πρόβλημα να την σπρώξει στην κενή εστία.
52' Καλή φάση για τον Πλατανιά. Κεφαλιά του Κουλιμπαλί, η μπάλα λίγο άουτ.
58' Κίτρινη κάρτα στον Νέπλιακ.
66' Το ματς δεν έχει ρυθμό.
68' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κούρτης στη θέση του Χαλκιαδάκη.
72' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Τσουράκη.
79' Ο Πλατανιάς ελέγχει απόλυτα το ματς και δεν απειλείται.
80' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Πίτσου πέρασε ο Κούρεζ.
83' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Μενδρινού ο Μιλούνοβιτς.
87' Σουτ του Τζανακάκη, η μπάλα άουτ.
88' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τσουράκη πέρασε ο Γουνδουλάκης.
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
90+3' ΓΚΟΛ, 3-0, ο Πλατανιάς με σουτ του Τόρες!
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης
Ο Πλατανιάς «παίρνει» το ντέρμπι της Κρήτης στην έδρα του Εργοτέλη, επικρατώντας με σκορ 3-0.
Σκόρερ για την ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου, που πέτυχε την πρώτη της νίκη, ήταν οι Τσουράκης (6’), Γκόμες (49’) και Τόρες (90+3').
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.