Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή 1-0

Νίκη για τον Αστέρα, χάρις σε γκολ του Μάσα (3'). Το "δύο στα δύο" έκαναν στην έδρα τους οι Αρκάδες.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή για την 4η αγωνιστική της Super League ΟΠΑΠ.
Μπορεί οι γηπεδούχοι να τα πηγαίνουν περίφημα στην Ευρώπη, αλλά δεν έχουν κάνει καλό ξεκίνημα στο ελληνικό πρωτάθλημα, καθώς έχουν μια νίκη και δύο ήττες.
Από την άλλη η ομάδα από την Μυτιλήνη έχει δύο νίκες και μια ισοπαλία και βρίσκεται στις ψηλές θέσεις της βαθμολογίας, ενώ προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί του Παναθηναϊκού.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίσκι, Λούι, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Μουνάφο, Τιε Μπι, Μάσα, Πάρα, Ρόλε, Μπαντιμπανγκά.
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Θεοδωρόπουλος, Κιτόκο, Ουσέρο, Ζησόπουλος, Γιαννιώτας, Φερνάντες, Μπαράλες.
Καλλονή (Ματζουράκης): Χογκ, Βαλιός, Αντιέγιο, Αναστασιάδης, Πιπίνης, Γιορέντε, Ναβάρο, Καλτσάς, Χουάνμα, Λεοζίνιο, Κεϊτά.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι: Άλεξιτς, Καμαρά, Τσαμπούρης, Χωριανόπουλος, Κύπρου, Μπαρέρα, Μίνγκας.
Διαιτητής είναι ο Ιωάννης Παπαπέτρου, ενώ βοηθοί του οι Αλέξανδρος Γρεβένης και Ιορδάνης Απτόσογλου.
Στο αντίστοιχο παιχνίδι της περυσινής σεζόν, ο Αστέρας είχε επικρατήσει 2-0 της Καλλονής στην Τρίπολη.
Τα γκολ είχαν σημειώσει οι Ντε Μπλάσις, Καράσκο που πλέον δεν ανήκουν στους Αρκάδες.
Έναρξη στο ματς.
3' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ, 1-0 με τον Μάσα.
Μακρινή μπαλιά του Ρόλε στην πλάτης της άμυνας της Καλλονής, ο Μάσα τσίμπησε την μπάλα με το κεφάλι και με αυτόν τον τρόπο ξεπέρασε τον Χογκ και στη συνέχεια έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.
8' Κεφαλιά του Αντέγιο, ύστερα από κόρνερ του Λεοζίνιο, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Κοσίσκι.
10' Κοντά σε δεύτερο γκολ ο Αστέρας... Συνεργασία Πάρα-Μάσα, ο δεύτερος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χογκ αντέδρασε σωστά, κρατώντας το 1-0.
15' Συρτό σουτ του Μπαντιμπανγκά έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Χογκ.
20' Σουτ του Πάρα, μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
Ετοιμάζεται να μπει ο Ζησόπουλος στο ματς, διότι ο Σανκαρέ βρίσκεται πεσμένος στο έδαφος, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
23' Πρώτη αλλαγή στο ματς και είναι αναγκαστική. Έξω ο Σανκαρέ, μέσα ο Ζησόπουλος.
Φάουλ σε καλή θέση για την Καλλονή.
Καλά εκτελεσμένο από τον Λεοζίνιο, η μπάλα σε κόρνερ.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή 1-0, με το γκολ του Μάσα από το 3ο λεπτό.
Έξω ο Πιπίνης, μέσα ο Καμαρά για την Καλλονή.
Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μέσα ο Γιαννιώτας, μέσα ο Μπαντιμπανγκά.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
50' Καλή φάση για τον Αστέρα. Γύρισμα του Γιαννιώτα μέσα από την περιοχή, προβολή από τον Πάρα, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Αναστασιάδης.
Κεφαλιά του Ζησόπουλου, μπλοκάρει ο Χογκ.
55' Απειλεί η Καλλονή. Στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι με τον πρώην παίκτη του Αστέρα, Τσίμο Ναβάρο να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο επίσης πρώην ποδοσφαιριστής των Αρκάδων, Χουάνμα τελείωσε άσχημα την φάση από καλή θέση.
57' Μια ανάσα από το 2-0 ο Αστέρας, αλλά ο σκόρερ της αναμέτρησης, Πάμπλο Μάσα βγήκε απέναντι από τον Χογκ, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
58' Πάσα του Λούι, προς τον Μάσα, που στόπαρε μέσα στην περιοχή, αλλά αστόχησε και πάλι από καλή θέση!
59' Και άλλη ευκαιρία ο Αστέρας!
Γύρισμα του Λούι, από τα δεξιά, με τον Πάρα να πιάνει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, όμως η μπάλα έσκασε και κατέληξε άουτ.
60' Εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, κεφαλιά του Γκοϊάν, η μπάλα έξω.
71' Ακόμη μια καλή φάση γα τον Αστέρα. Μπαλιά του Λούι, με τον Πάρα να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να αστοχεί μέσα από την περιοχή.
72' Ωραία κίνηση του Παντελιάδη, αλλά τα χάλασε με το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή.
74' Αλλαγή για την Καλλονή. Έξω ο Λεοζίνιο, μέσα ο Κύπρου.
82' Έξω ο Ρόλε, μέσα ο Φερνάντες για τον Αστέρα.
86' Κεφαλιά του Κύπρου, μπλόκαρε ο Χογκ.
87' Σουτ του Γιαννιώτα στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.
88' Απειλεί η Καλλονή.Συνεργασία του Κύπρου με τον Καμαρά, ο πρώτος αστόχησε από καλή θέση.
89' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα