ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή 1-2

Η εξέλιξη του ΠΑΣ Γιάννινα- Καλλονή 1-2, όπως την παρακολουθήσατε από το control room του sport-fm.gr
Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή.
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο συνεχόμενες ήττες και είναι στη δέκατη θέση της βαθμολογίας με 23 πόντους.
Από την άλλη ομάδα της Μυτιλήνης νίκησε την περασμένη Δευτέρα με 3-1 τον Άρη, κάνοντας ανατροπή και είναι δύο θέσεις πιο κάτω από τους Ηπειρώτες, έχοντας έναν βαθμό λιγότερο.
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η Μυτιλήνη είχε επικρατήσει με 1-0
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
ΠΑΣ Γιάννινα (Τσιώλης): Βελλίδης, Σονγκό, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Στρούνα, Ακόστα, Ίλιτς και Κυβελλίδης
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Μπέριος, Κρητικός, Ρουμπουλάκου, Κοροβέσης, Γιάκος, Χαρίσης
Καλλονή (Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Ζακουανί, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Νιαμπούγιου, Μανούσος και Περόνε
Στον πάγκο: Σιδεράκης, Φουρλάνος, Φαρία, Βάλιος, Ντάμπος, Καζάκης και Ευαγγελιδάκης
Έναρξη στο ματς
4’ Το πρώτο σουτ στο ματς το έκαναν οι φιλοξενούμενοι, με τον Μανούσο ωστόσο να στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά αν και ήταν εντός περιοχής
6' Γύρισμα του αμαρκάριστου Τσουκαλά από τα αριστερά, αλλά ο Κυβελίδης ο οποίος βρέθηκε σε θέση βολής, κοντρόλαρε με το χέρι και έτσι τελείωσε η φάση
Καλός ο ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά δεν έχει σημειωθεί κάποια σημαντική φάση μπροστά από τις δύο εστίες και παραμένει το 0-0
11' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα
Ο Ακόστα πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με την ομάδα της Ηπείρου. Ο Ίλιτς έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Ντάσιου, αλλά ο Χογκ απέκρουσε, όμως o Ισπανός μέσος από κοντά έκανε το 1-0
Στην πρώτη φάση που έγινε απειλητικός ο ΠΑΣ, κατάφερε να σκοράρει
12' Κίτρινη ο Κυβελίδης
Ο Ακόστα αποκτήθηκε κατά της διάρκεια της τρέχουσας μεταγραφικής περιόδου και στην τρίτη του συμμετοχή έκανε "σεφτέ"
19' Δοκάρι για την Καλλονή
Διπλή ευκαιρία για την ομάδα του Γιάννη Ματζουράκη. Ο Μαρσέλο βγήκε απέναντι από τον Βελλίδη, αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια το γυριστό σουτ του Περόνε κατέληξε άουτ
20' Κεφαλιά του Κολοβέτσιο, αλλά κετέληξε άουτ
23' Σουτ του Ακόστα, ο Χογκ αιφνιδιάστηκε, αλλά την απομάκρυνε
23 Σουτ του Σονγκό από απόσταση, η μπάλα κόντραρε, αλλά ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων αποσόβησε το γκολ
24' Κίτρινη στον Λίλα
27' Πλασέ του Περόνε, αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε
29' Αδύναμο σουτ του Σονγκό μέσα από την περιοχή με αποτέλεσμα ο Μαλτέζοσ τερματοφύλακα να μην δυσκολευτεί να την μπλοκάρει
32' Φάουλ του Ζακουανί στον Κυβελίδη που είχε ως αποτέλεσμα την κίτρινη κάρτα
36' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή
Ο Λεοζίνιο έκανε ωραία προσποίηση και βρέθηκε αμαρκάριστος στο ύψος του πέναλτι, όμως καθυστέρησε και δεν πρόλαβε σουτάρει, με την άμυνα των γηπεδούχων να του παίρνει την μπάλα
38' Εκτέλεση φάουλ από τον Μαρσέλο λίγο έξω από την περιοχή, αλλά αν και τεχνικό δεν ανησύχησε ο Βελλίδης
Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, παραμένει το 1-0
42' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μαρσέλο έπιασε εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η αντίδραση του Βελλίδη ήταν εξαιρετική
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων
Ημίχρονο στα Γιάννενα
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Κοροβέσης στη θέση του Σονγκό για τους γηπεδούχους
51' Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Λίλα αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και φαίνεται πως θα αντικατασταθεί
Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Χαρίσης στη θέση του Λίλα
54' Σουτ με το... κακό του πόδι, το δεξί για τον Λεοζίνιο και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Χογκ
57' Η Καλλονή συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες. Ο Λεοζίνιο έκανε ωραίο άουτ έξω από την περιοχή με τον Βελλίδη να απομακρύνει την μπάλα
58' Συρτό σουτ του Στρούνα η μπάλα έξω
59' Σουτ του Μανούσου από τα αριστερά, αλλά ο Βελλίδης δεν χρειάστηκε να επέμβει αυτή τη φορά, καθώς η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ
60' Ο Σάκης Τσιώλης πραγματοποιεί την τελευταία αλλαγή του στο 60' με τον Κυβελίδη να περνάει εκτός και τον Μπέριο να μπαίνει στο ματς
63' Κίτρινη ο Ακόστα
67' ΓΚΟΛ η Καλλονή
Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το φάουλ με τον Βελλίδη να αιφνιδιάζεται και την μπάλα να καταλήγει αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα και το ματς να γίνεται 1-1 στο 67ο λεπτό
71' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Στρούνα σέντραρε από τα αριστερά ο Χογκ έδιωξε, στρώνοντας στον Χαρίση που έκανε το σουτ
74' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή, η οποία βγήκε στην αντεπίθεση και ο Περόνε έστρωσε στον Μαρσέλο, που ήταν εντός περιοχής, αλλά το σουτ του έδιωξε ο Βελλίδης
Πολύ καλή εμφάνιση από τον Έλληνα πορτιέρο
74' Κίτρινη στον Ποντάνι
76' Ο Φαρία στη θέση του Κεϊτά
78' ΓΚΟΛ η Καλλονή και 1-2
Κλέψιμο στον χώρο του κέντρου, ο Λεοζίνιο πάσαρε στον Μανούσο, ο οποίος καθυστέρησε χαρακτηριστικά, αλλά εν τέλει έστρωσε στον Περόνε με τον Αργεντινό να κάνει το 1-2
Κάρτα αμέσως μετά για τον Περόνε
81' Ο Φουρλάνος στη θέση του Άλβες
84' Ο Καζάκης στη θέση του Περόνε
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, τα οποία παίζονται από τώρα.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει την κατοχή και προσπαθεί να γίνει απειλητικός, αλλά η Καλλονή έχει κλείσει τους χώρους
Τέλος στο ματς. Νίκη με 2-1 για την Καλλονή επί του ΠΑΣ