Πανθρακικός (Μάντζιος): Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Πέρεθ, Μεχία, Τζάνης, Κάσες, Σερφά, Έμποου, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Ίγκορ.
Πανιώνιος (Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Τασουλής, Παντίδος, Μπουμάλ, Γιάννου, Σιώπης, Χατζηισαΐας, Κολοβός, Αργυρόπουλος, Ιμπαγάσα.
Στον πάγκο για την ομάδα της Κομοτηνής είναι οι: Αθανασιάδης, Ντιγκινί, Αράμπα, Χρήστου, Λαδάκης, Χασομέρης.
Ενώ για τους «κυανέρυθρους» οι: Παπαδόπουλος, Σμυρλής, Μπούζας, Γκέζος, Μασούρας, Φουρλάνος, Πάνος.
18:13
Οι δύο ομάδες βρίσκονται ήδη στον αγωνιστικό χώρο.
18:15
1' Έναρξη της αναμέτρησης με τον Πανιώνιο στη σέντρα!
18:21
Χωρίς κάτι αξιόλογο μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση.
18:26
10' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό! Δυνατό σουτ του Πέρεθ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιαννακόπουλου.
18:27
12' Σέντρα σουτ του Μπουμάλ, με τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει την μπάλα.
18:36
22' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα.
18:37
23' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου.
18:40
26' Στο 52%-48% υπέρ του Πανθρακικού είναι η κατοχή της μπάλας.
18:43
29' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Πανθρακικό.
18:44
Το εκτέλεσε απευθείας ο Τζάνης, αλλά η άμυνα του Πανιωνίου απομάκρυνε.
18:52
36' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό! Δυνατό σουτ του Πέρεθ, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ!
18:53
37' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Κεφαλιά του Εμπόου, ύστερα από την εκτέλεση του κόρνερ από τον Τζάνη, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα εκατοστά άουτ!
18:58
43' Ο Τζάνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που είχε κερδίσει -σε μακρινή απόσταση- ο Πανθρακικός, με τον Γιαννακόπουλο να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
18:59
45' Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:02
45+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.
19:18
46' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ντιγκινί στη θέση του Πέρεθ.
19:19
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Πανθρακικό στη σέντρα.
19:22
49' Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ -από τα αριστερά- για τον Πανθρακικό.
19:23
Το εκτέλεσε ο Μεχία, με την άμυνα του Πανιωνίου να διώχνει σε κόρνερ.
19:24
50' Ξανά φάουλ, περίπου στο ίδιο σημείο για τον Πανθρακικό.
19:24
50' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.
19:25
Κακή εκτέλεση από τον Τζάνη στο δεύτερο δοκάρι, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
19:25
52' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Ωραία προσπάθεια του Ντιγκινί έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε, κατέληξε άουτ.
19:29
55' Σέντρα του Ιμπαγάσα, με τον Γιάννου να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να είναι εντελώς άστοχη.
19:31
57' Πέναλτι για τον Πανθρακικό!
19:32
Ο Χατζηισαΐας τράβηξε στη μεγάλη περιοχή τον Κάσες, με αποτέλεσμα να τον ανατρέψει και να δεχθεί τη δεύτερη κίτρινη κάρτα!
19:32
Με δέκα ο Πανιώνιος!
19:33
59' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!
19:33
Ωραία εκτέλεση από τον Ίγκορ, με την μπάλα να πηγαίνει στη δεξιά γωνία της εστίας και τον Γιαννακόπουλου να πέφτει από την άλλη.
19:34
60' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γκέζος στη θέση του Ιμπαγάσα.
19:40
67' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Λαδάκης στη θέση του Τζάνη.
19:42
69' Κίτρινη κάρρτα στον Κάσες.
19:45
71' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Δυνατό συρτό σουτ του Μπουμάλ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.
19:49
75' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Αφού τους πέρασε... όλους, ο Ντιγκινί έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, αλλά έδιωξε στη δεξιά του γωνία ο Γιαννακόπουλος.
19:52
79' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας στη θέση του Σιώπη.
19:53
80' Διακοπή ρεύματος και όπως είναι φυσικό, διακοπή και στο ματς!
19:54
Η βροχή που ξεκίνησε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ευθύνεται για το απόλυτο σκοτάδι στο γήπεδο της Κομοτηνής...
20:03
Το φως επανήλθε και σε λίγα λεπτά αναμένεται να ξεκίνησει το ματς.
20:05
Ξεκίνησε πάλι η αναμέτρηση!
20:11
86' Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.
20:13
89' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σμυρλής στη θέση του Παντίδου.
20:15
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:17
90+2' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας έκανε το δυνατό σουτ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.
20:17
90+4' Λήξη της αναμέτρησης!
20:20
Πρώτη νίκη για τον Πανθρακικό στη φετινή Σούπερ Λίγκα, με το 1-0 κόντρα στον Πανιώνιο!