Παναθηναϊκός-Νίκη Βόλου 1-0

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Νίκη Βόλου για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού κόντρα στη Νίκη Βόλου για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Οι "πράσινοι" θέλουν νίκη για να εκμεταλλευτούν την ήττα του Ολυμπιακού από τον Ατρόμητο και να τον πιάσουν στη βαθμολογία, ενώ οι Βολιώτες ψάχνουν τον πρώτο τους βαθμό.
Ο Γιάννης Αναστασίου διατηρεί τον Λουκ Στιλ κάτω από τα δοκάρια του Παναθηναϊκού μετά το ματς Κυπέλλου.
Οι υπόλοιποι που ξεκινούν βασικοί είναι οι Κουτρουμπής, Λαγός, Ζέκα, Ατζαγκούν, Καρέλης, Νάνο, Σίλντενφελντ, Ντίνας, Μπούρμπος, Πράνιτς.
Στον πάγκο του "τριφυλλιού" κάθονται οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Δώνης, Μπούι, Πέτριτς.
Βασικοί για τη Νίκη Βόλου οι Ταΐρης, Ίβενς, Τσουκάνης, Λάουκς, Κυζιρίδης, Καρασαλίδης, Αργύρης, Κοτσαρίδης, Νικλητσιώτης, Αργυρίου, Τζιώρας.
Στον πάγκο οι Ταμπάκης, Σκούρτι, Γιαννιτσάνης, Μάρτινς, Σωτηράκος, Σταμπολζίεφ, Μέτσε.
Οι δυο ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο στο οποίο υπάρχει αρκετός κόσμος.
Ωραία ατμόσφαιρα από τους φίλους του Παναθηναϊκού.
1' Σέντρα στον αγώνα.
3' Ωραία ενέργεια του Ντίνα ως... ψευτοεννιάρι που ξεκινά από πίσω, βρίσκει χώρο για το σουτ, καθυστερεί όμως και η μπάλα κοντράρει.
6' Και πάλι πρωταγωνιστής ο Ντίνας που μπαίνει από δεξιά και βρίσκει τον Καρέλη, το σουτ του οποίου θα φύγει άουτ.
10' Κίτρινη κάρτα στον Κυζιρίδη.
Πίσω από τη σέντρα αμύνονται και οι έντεκα παίκτες της Βέροιας με σωστή αλληλοκάλυψη, δεν αφήνουν κανένα περιθώριο δημιουργίας ευκαιρίας στους "πράσινους".
21' Πολύ ωραίο "ένα-δύο" Πράνιτς-Ντίνα και προσπάθεια του τελευταίου που θα διώξει σε κόρνερ ο Ταΐρης με σωστή έξοδο.
30' Σουτ του Κυζιρίδη, η μπάλα αρκετά άουτ.
32' Από συνεχόμενα λάθη στην άμυνα της Νίκης, η μπάλα φτάνει στον Ατζαγκούν που από το ύψος του πέναλτι σημαδεύει τα... αστέρια...
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Ο Πράνιτς ανέβηκε πολύ ωραία, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Ατζαγκούν και ο τελευταίος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό.
44' Από μια κίτρινη κάρτα σε Κοτσαρίδη και Σίλντενφελντ.
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος.
46' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Καρασαλίδη στον αστράγαλο του Λαγού, με δέκα συνεχίζει ο Παναθηναϊκός.
Επανήλθε ο νεαρός χαφ του "τριφυλλιού".
49' Πολύ καλό χτύπημα φάουλ του Ντίνα, η μπάλα σκάει μπροστά στον Ταΐρη, που αντιδρά σωστά και την βγάζει κόρνερ.
52' Τελικά ο Λαγός θα αντικατασταθεί και στη θέση του θα περάσει ο Δώνης.
53' Σουτ του Ατζαγκούν θα κοντράρει σε αμυντικούς και στη συνέχεια κεφαλιά του Κουτρουμπή δεν είναι δυνατή και δεν δυσκολεύει τον Ταΐρη.
55' Κακό κοντρόλ του Τζιώρα που βρέθηκε μέσα στην περιοχή αφύλαχτος αλλά έχασε το πλεονέκτημα και κόπηκε.
57' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Σταμπολζίεφ αντί του Κοτσαρίδη.
61' Ωραία ενέργεια του Νάνο που στο δεύτερο ημίχρονο ανεβαίνει συχνά και σουτ με το δεξί, δεν δυσκολεύεται ο Ταΐρης.
62' Ο Ατζαγκούν βρίσκει ωραία τον Καρέλη που από δύσκολη θέση και υπό πίεση αστοχεί.
64' Μακρινό σουτ του Πράνιτς, μπλοκάρει ο Ταΐρης.
67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς στη θέση του Καρέλη.
70' Σε δύο περιπτώσεις ζητούν χέρι οι "πράσινοι" σε φάση που τελικά ολοκληρώνεται με σουτ του Κουτρουμπή που θα μπλοκάρει ο Ταΐρης.
78' Ωραία προσπάθεια του Ντίνα και σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
79' Διπλή αλλαγή για τη Νίκη. Βγαίνουν Νικλητσιώτης, Κυζιρίδης και μπαίνουν Ροζέριο, Σωτηράκος.
80΄Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης αντί του Ατζαγκούν.
81' Από πολύ κοντά ο Δώνης με απευθείας σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
84' Αποβολή πάικτη της Νίκης Βόλου. Μέσα σε ένα λεπτό ο Αργυρίου παίρνει δύο κίτρινες κάρτες (τράβηγμα φανέλας σε Ντίνα και Κλωναρίδη), με δέκα η Νίκη
86' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με Κλωναρίδη και Ντίνα και ισάριθμες αποκρούσεις του εξαιρετικού Ταΐρη.
87' Σειρά του Πέτριτς να κάνει μεγάλη φάση, αλλά ο Λάουκς διώχνει σε κόρνερ.
89' Τράβηγμα στον Πέτριτς μέσα στην περιοχή, δεν δείχνει τίποτα ο Αμπάρκιολης
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
90'+4' Λήξη του αγώνα.
Με το γκολ του Ατζαγκούν στο 42' ο Παναθηναϊκός επικρατεί δύσκολα 1-0 της Νίκης Βόλου και πλέον σκέφτεται μόνο την Εστορίλ και το Europa League.