Παρακολουθήστε live το μεγάλο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ιταλίας.

18:41
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε όσα συμβαίνουν στο μεγάλο ντέρμπι του ιταλικού πρωταθλήματος, όπου για την 6η αγωνιστική συγκρούονται Γιουβέντους και Ρόμα.
18:43
Και οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει φανταστικά τη χρονιά, έχοντας πάρει πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Για μία από τις δύο (ή και τις δύο αν έχουμε ισοπαλία) το νικηφόρο σερί σταματά απόψε.
18:44
Για να δούμε και τις συνθέσεις των αποψινών αντιπάλων...
18:46
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με τους Μπουφόν, Κάσερες, Μπονούτσι, Κιελίνι, Λιχστάινερ, Πογκμπά, Πίρλο, Μαρκίζιο, Ασαμόα, Τέβες, Γιορέντε.
18:48
Στους Μανωλά και Χολέμπας περιορίζεται η ελληνική παρουσία στην ενδεκάδα των "τζιαλορόσι".
18:48
Αναλυτικά οι πρώτοι έντεκα για τους Ρωμαίους είναι οι Σκορούπσκι, Μαϊκόν, Μανωλάς, Γιάνγκα Μπίουα, Χολέμπας, Πιάνιτς, Κεϊτά, Ναϊνγκολάν, Ιτούρμπε, Τότι, Ζερβίνιο.
18:53
Η προϊστορία λέει... Γιουβέντους! Στο Τορίνο οι "μπιανκονέρι" μετρούν 54 νίκες, 22 ισοπαλίες και μόλις 11 ήττες απέναντι στη Ρόμα.
18:55
Μάλιστα, στις τρεις τελευταίες επισκέψεις τους στην έδρα της Γιουβέντους, οι Ρωμαίοι μετρούν ισάριθμες ήττες με μεγάλα σκορ (3-0, 4-1, 4-0).
18:57
Για πρώτη φορά φέτος ξεκινά βασικός ο Πίρλο για τη "Γιούβε", μένει εκτός ο Βιδάλ.
19:01
1' Σέντρα για τη Ρόμα!
19:07
Τίποτα ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά... Πολύ επιφυλακτικά έχουν μπει και οι δύο ομάδες.
19:11
Στην ενδεκάδα της Ρόμα παρατηρεί κανείς ποδοσφαιριστές από δέκα διαφορετικές χώρες. Οι δύο παίζουν για την Εθνική Ελλάδας.
19:12
10' Ωραία ενέργεια του Τέβες που βρίσκει τον Μαρκίζιο στην περιοχή, όμως, υπό την πίεση του Χολέμπας δεν σουτάρει δυνατά και χάνει την ευκαιρία.
19:16
Αποδίδει καρπούς η πίεση της Γιουβέντους ψηλά. Η Ρόμα δεν κρατά μπάλα και ο Τέβες δείχνει να... ζεσταίνεται...
19:23
22' Καταπληκτική μπαλιά του Μπονούτσι από την άμυνα, ο Μαρκίζιο στην περιοχή της Ρόμα με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.
19:27
26' Πέναλτι για τη Γιουβέντους!
19:28
Ο Πίρλο εκτέλεσε φάουλ και ο Μαϊκόν που βρισκόταν στο τείχος εντός περιοχής, κάνει χέρι. Οριακή φάση...
19:29
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
19:29
Ψύχραιμος ο Τέβες από το σημείο του πέναλτι ευστοχεί και κάνει το 1-0.
19:30
Ο Ρούντι Γκαρσια διαμαρτυρήθηκε για τον καταλογισμό του πέναλτι και ο διαιτητής τον αποβάλει από τον πάγκο.
19:31
30' Κίτρινη κάρτα στον Κιελίνι.
19:31
31' Πέναλτι για τη Ρόμα!
19:33
Ο Λιχστάινερ χορεύει... ταγκο αγκαλιασμένος με τον Τότι και ο διαιτητής λέει... βούλα! Διαμαρτυρίες από τους "μπιανκονέρι" τώρα.
19:33
Ο Τότι σκοράρει και κάνει το 1-1.
19:34
Στο μεταξύ, κίτρινη κάρτα είδε ο Λιχστάινερ αλλά και ο Τότι.
19:37
Το γκολ του Τότι από το σημείο του πέναλτι είναι το πρώτο που δέχεται φέτος η Γιουβέντους στο πρωτάθλημα.
19:41
40' Κίτρινη κάρτα στον Ζερβίνιο.
19:42
41' Κεφαλιά του Κιελίνι μετά από κόρνερ, η μπάλα άουτ.
19:44
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ!
19:45
Ο Ζεβίνιο "χορεύει" την αντίπαλη άμυνα και την τέλεια στιγμή βγάζει φανταστική κάθετη στον Ιτούρμπε που "σκοτώνει" τον Μπουφόν! Ανατροπή και 2-1 για τη Ρόμα!
19:46
45' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόμα με προσωπική ενέργεια του Ζερβίνιο, όμως η μπάλα θα φύγει άουτ.
19:47
Τράβηγμα στην προηγούμενη φάση υπέστη ο Κάσερες που φεύγει αμέσως για τα αποδυτήρια.
19:48
45'+2' Πέναλτι για τη Γιουβέντους!
19:48
Ο Πιάνιτς μαρκάρει τον Πογκμπά αντικανονικά. Νέες διαμαρτυρίες...
19:49
45'+3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
19:53
Ξανά εύστοχος ο Τέβες διαμορφώνει το 2-2 που είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
20:05
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος με μια αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Ογκμπόνα στη θέση του τραυματία Κάσερες.
20:10
49' Βγαίνει ο Σκορούπσκι και καθαρίζει μπροστά από τον Πογκμπά μια υποδειγματική αντεπίθεση της Γιουβέντους.
20:18
58' Εξαιρετικός ο Μανωλάς, σταματά τον Λιχστάινερ που ετοιμαζόταν να σουτάρει από πλάγια θέση.
20:19
59' Απίστευτη ευκαιρία χάνει η Ρόμα με τον Πιάνιτς που αστοχεί από τα δύο μέτρα.
20:20
60' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Μοράτα αντί του Γιορέντε που ήταν ανύπαρκτος στο ματς.
20:25
66' Αλλαγή για τη Ρόμα. Ο Φλορέντσι στη θέση του Ιτούρμπε.
20:34
74' Αλλαγή για τη Ρόμα. Ο Ντέστρο αντί του Τότι.
20:39
79' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Βιδάλ στη θέση του Πίρλο.
20:39
Χωρίς τα δύο... τοτέμ τους στο γήπεδο οι ομάδες.
20:42
82' Δοκάρι για τη Γιουβέντους με τον Μοράτα που νίκησε στον αέρα τον Μανωλά.
20:44
85' Αλλαγή για τη Ρόμα. Ο Παρέδες στη θέση του Πιάνιτς.
20:45
86' Κοντά στο γκολ ο Τέβες με περίτεχνες ενέργειες, κόβεται από την άμυνα.
20:46
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
20:46
Μετά από φάση διαρκείας, ο Μπονούτσι πιάνει ξερό σουτ από το όριο της περιοχής και κάνει το 3-2!
20:50
89' ΑΠΟΒΟΛΗ για Μανωλά και Μοράτα!
20:51
Ο επιθετικός της Γιουβέντους έκανε σκληρό τάκλιν στον Έλληνα αμυντικό, που με το που σηκώθηκε από το έδαφος τον έσπρωξε και το ίδιο έκανε και ο Ισπανός. Στην συνέχεια ακολούθησε σύρραξη με τους παίκτες των δύο ομάδων και ο Ιταλός ρέφερι απέβαλε τους παίκτες που τα ξεκίνησαν όλα.
20:52
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:54
90' +3' Κίτρινη στον Τέβες. Ο διαιτητής μπερδεύτηκε αρχικά και έβγαλε την κόκκινη.
20:55
Τέλος στο παιχνίδι. Η Γιουβέντους νίκησε με 3-2 την Ρόμα, χάρη σε γκολ του Μπονούτσι στο 86ο λεπτό.