Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης απέναντι στον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

18:00
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα απέναντι στον Παναιτωλικό στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
18:01
Να πετύχουν την τρίτη τους σερί νίκη και να συνεχίσουν το απόλυτο στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» θέλουν οι Αρκάδες, που βρίσκονται στην 8η θέση με 9 βαθμούς.
18:01
Από την άλλη πλευρά, στην ομάδα του Αγρινίου θέλουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, που θα τους βοηθήσει να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις, καθώς έχουν μόλις 3 βαθμούς συγκομιδή.
18:06
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
18:06
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Ουσέρο, Μάσα, Ρόλε, Γιαννιώτας, Μπαράλες. Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, 86. Τορμένα, Πάρα, Παπαχρήστος, Μπακασέτας, Μούκαμ, Τσοκάνης.
18:06
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κέβιν, Μπαχεράνο, Κούσας, Μαλεζάς, Γοδόι, Κόρμπος, Φωτάκης, Μαρτίνες, Βιγιαφάνιες, Μορένο. Στον πάγκο: Στεφανάκος, Κουτρουμάνος, Καπέλ, Καλογέρης, Άλβες, Εντζεγκουέλε, Βασιλείου.
18:09
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γ. Κύζας.
18:11
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό της στον αγωνιστικό χώρο.
18:16
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:21
6' Μακρινό σουτ του Γοδόι, η μπάλα άουτ.
18:31
15' Απόλυτα ισορροπημένο το ματς μέχρι στιγμής.
18:36
21' Εκτέλεση κόρνερ για τον Παναιτωλικό, η μπάλα φτάνει στον Μαλεζά, ο οποίος αιφνιδιάστηκε και δεν σημάδεψε σωστά.
18:38
23' Σουτ του Μάσα έξω από την περιοχή, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
18:41
26' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Αστέρας με τον Μπαράλες!
18:42
Πανέμορφη κεφαλιά του Αργεντινού, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μάσα, νίκησε τον Ράφαελ και άνοιξε το σκορ.
18:47
32' Μακρινό σουτ του Ουσέρο έξω από την περιοχή, μπάλα άουτ.
18:47
32' Κίτρινη κάρτα στον Μορένο για θέατρο.
18:50
35' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Παναιτωλικός με τον Μορένο!
18:50
Ισορροπούν το παιχνίδι οι Αγρινιώτες με εξαιρετική κάθετη του Μαρτίνες, που έβγαλε τον Μορένο απέναντι στον Κοσίτσκι, τον οποίο νίκησε με κοντινό πλασέ.
18:58
43΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Γύρισμα για του Μορένο, ο Βιγιαφάνες στέλνει τη μπάλα άουτ από την μικρή περιοχή.
18:59
44' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνες.
19:01
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
19:02
Αστέρας και Παναιτωλικός στο 1-1. Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με τον Μπαράλες στο 26' και οι Αγρινιώτες απάντησαν με τον Μορένο στο 35'.
19:16
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
19:19
47΄ Καλή φάση για τον Αστέρα. Σουτ στην κίνηση από τον Μάσα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα απ' την εστία του Παναιτωλικού.
19:21
50' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο.
19:25
54' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Κοσίτσκι.
19:26
54' Απαντάει ο Αστέρας. Ο Γιαννιώτας κάνει το γύρισμα, ο Μπαράλες δεν προλαβαίνει και στη συνέχεια της φάσης ο Μάσα στέλνει την μπάλα άουτ.
19:34
62' Φάση διαρκείας για τον Παναιτωλικό, την τελειώνει ο Φωτάκης με δυνατό σουτ που φεύγει άουτ.
19:38
66' Ακυρώνεται γκολ του Αστέρα. Ο Ρόλε κάνει το σουτ, ο Μάσα είναι οφσάιντ και σύμφωνα με την βοηθό επηρέασε τον Ράφαελ.
19:41
70' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Πάρα στη θέση του Γιαννιώτα.
19:45
74' Αρκετά γρήγορος ρυθμός στο ματς.
19:45
75' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καλογέρης στη θέση του Κόρμπου.
19:46
76' Νέα αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ στη θέση του Βιγιαφάνες.
19:50
79' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Μπαράλες.
19:55
83' Φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού. Ο Σανκαρέ κάνει την προβολή και η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία.
19:58
87' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μούκαμ στη θέση του Μουνάφο.
19:58
87' Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος στη θέση του Φωτάκη.
20:01
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
20:06
90'+2' Δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Ρόλε. Τεράστια ευκαιρία για τους Αρκάδες.