Εργοτέλης - Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Εργοτέλη στην Κρήτη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

20:13
Καλησπέρα... Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με τον Εργοτέλη στην Κρήτη για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
20:15
Ας περάσουμε στις 11άδες των δύο ομάδων...
20:16
Εργοτέλης: Τσέρνι, Τζανακάκης, Μεγί, Γιοβάνοβιτς, Πίτσος, Κοζορώνης, Χαντί, Γκεντσογλου, Γιουσούφ, Χαλκιαδάκης, Παμλίδης.
20:18
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Αυλωνίτης, Μανιάτης, Μιλιβόγιεβιτς, Μήτρογλου, Ντουρμάζ, Ντομίνγκες, Μαζουάκου, Φουστέρ.
20:18
Στον πάγκο για τον Εργοτέλη: Καβουσάκης, Κούτρης, Μπογκντάνοφ, Ρέντζας, Μπαμ Μπαμ, Νόσκοβιτς.
20:19
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Μέγερι, Ομάρ, Διαμαντάκος, Μπουχαλάκης, Γιαννούλης, Φορτούνης, Γκαζαριάν.
20:21
Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. Πολλοί οπαδοί του Ολυμπιακού στις κερκίδες του γηπέδου.
20:24
Θυμίζουμε ο Μίτσελ έχει αφήσει εκτός αποστολής σημαντικούς παίκτες καθώς θέλει να τους έχει φρέσκους στο παιχνίδι με την Γιουβέντους την Τετάρτη για το Τσάμπιονς Λιγκ.
20:27
Οι ποδοσφαιριστές έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο...
20:30
1' Έναρξη του αγώνα...
20:32
2' Πρώτη επιθετική προσπάθεια από τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ κάνει επιθετικό φάουλ με αποτέλεσμα ο Εργοτέλης να πάρει την μπάλα στην κατοχή του.
20:33
3' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το πρώτο στην αναμέτρηση.
20:33
Καμία ανησυχία για την άμυνα του Εργοτέλη.
20:36
7' Προσπάθεια για αντεπίθεση από τον Ολυμπιακό με τον Ντουρμάζ από τα αριστερά. Οι αμυντικοί διώχνουν...
20:38
7' Καλό σουτ του Χαλκιαδάκη για τον Εργοτέλη. Η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι. Ο Ρομπέρτο είχε πέσει την πορεία της καλύπτοντας το τέρμα του.
20:39
9' Νέα καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί έκανε το σουτ με το αριστερό. Ο Ρομπέρτο μπλοκάρει.
20:40
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Το σουτ του Μήτρογλου σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Εργοτέλη.
20:41
12' Κίτρινη κάρτα στον Χαντί.
20:46
16' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Φουστέρ έπιασε την κεφαλιά. Δεν είχε δύναμη και έδιωξαν οι αμυντικοί.
20:47
17' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία. Ο αμυντικός του Ολυμπιακού "έχασε" τον Χαλκιαδάκη και υποχρεώθηκε να τον σταματήσει με φάουλ.
20:49
19' Αντεπίθεση για τον Εργοτέλη. Ο Γιουσούφ έκανε το σουτ, ο Ρομπέρτο μπλοκάρει εύκολα. Δεν είχε δύναμη το σουτ του παίκτη της κρητικής ομάδας.
20:50
21' Κόρνερ για τον Εργοτέλη.
20:52
Μοιρασμένη η κατοχή της μπάλας. 52% υπέρ του Ολυμπιακού και 48% υπέρ του Εργοτέλη.
20:54
24' Συρτό σουτ του Μήτρογλου. Η μπάλα καταλήγει εκτός αγωνιστικού χώρου μετά από παρέμβαση παίκτη του Εργοτέλη.
20:55
27' Καλό σουτ του Μασουακού έξω από τη μεγάλη περιοχή του Εργοτέλη. Αυτή ήταν η κατάληξη της φάσης μετά την εκτέλεση του κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
20:57
28' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Μήτρογλου. Ο διεθνής επιθετικός πλάσαρε από αρκετά πλάγια θέση. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.
20:58
29' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Γιουσούφ έπιασε ένα σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Ο Ρομπέρτο εξαιρετικά έδιωξε την μπάλα.
21:00
Συμπληρώθηκαν τα 30 λεπτά αγώνα.
21:06
36' Καλή φάση για τον Εργοτέλη. Ο Γιουσούφ εκμεταλλεύεται το λάθος του Μποτία και έπιασε το σουτ. Η μπάλα φεύγει εκτός αγωνιστικού χώρου.
21:10
41' Ο Τσόρι εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ. Κόρνερ για τους ερυθρόλευκους.
21:13
43' Γκολ για τον Εργοτέλη.
21:14
Σκόρερ για τον Εργοτέλη ο Γιουσούφ ο οποίος κέρδισε στην προσωπική μονομαχία με τον Μασουακού στην αντεπίθεση της κρητικής ομάδας.
21:14
45' Γκολ για τον Ολυμπιακό.
21:15
Ο Μήτρογλου ισοφάρισε σε 1-1 με όμορφο πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
21:16
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
21:33
46' Άρχισε το παιχνίδι.
21:36
47' Κίτρινη κάρτα για τον Πίτσο.
21:37
49' Ο Μήτρογλου έκτελεσε απευθειας το φάουλ. Ο Τσέρνι έδιωξε.
21:42
55' Γκολ για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί με όμορφο διαγώνιο σουτ κάνει το 2-1!
21:44
56' Κίτρινη κάρτα στον Κοζορώνη.
21:44
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαζαριάν στη θέση του Φουστέρ.
21:50
64' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Αυλωνίτη.
21:50
Ο Μιλιβόγεβιτς σε ρόλο κεντρικού αμυντικού.
21:51
65' Μακρινό σουτ του Μήτρογλου. Η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21:53
66' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Κενό στην άμυνα του Ολυμπιακού. Ο Παυλίδης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Ρομπέρτο. Προσπάθησε να τον κρεμάσει. Ο Ισπανός με τα ακροδάκτυλα έδιωξε.
21:53
67' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
21:53
Ο Πίτσος βρήκε το πόδι του Γκαζαριάν.
21:54
Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Τσόρι να ισοφαρίζει σε 2-2 με το εύστοχο πέναλτι.
21:59
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαλίνο εκτός αγώνα. Ο Διαμαντάκος στη θέση του.
22:02
74' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί αποχωρεί. Στη θέση του ο Μπογκντάνοφ.
22:08
82' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Χαλκιαδάκης. Στη θέση του ο Λεονάρντο.
22:10
84' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Σουτ του Παυλίδη από το ύψος του πέναλτι, ο Ρομπέρτο κρατάει τον Ολυμπιακό.
22:17
90' ΓΚΟΛ, 2-3, ο Ολυμπιακός με τον Μήτρογλου!!
22:18
Ο Μιλιβόγεβιτς κάνει το σουτ, έπειτα από φάση διαρκείας, ο Μήτρογλου βάζει την προβολή και λυτρώνει τον Ολυμπιακό.
22:18
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
22:20
90+3' Τέλος της αναμέτρησης!
22:21
Ο Ολυμπιακός φτάνει σε μία νίκη, 3-2, θρίλερ απέναντι στον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο με τον Μήτρογλου να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα στο 90'.
22:22
Οι Κρητικοί πήραν δύο φορές το προβάδισμα με σκόρερ τους Γιουσούφ και Χαντί, όμως ο "Πιστολέρο" και ο Τσόρι γύρισαν το ματς, χαρίζοντας την πρώτη εκτός έδρας νίκη στους "ερυθρόλευκους".